Эртага Москвада Премьер-лига мусобақаси бошланади
Эртага Россиянинг Москва шаҳрида каратэ бўйича Премьер-лига тоифасига кирувчи йирик турнир старт олади.
Киритилди: 15:25, 03.10.2019. Ўқилди: 2445 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 22:30, 02.10.2019. Ўқилди: 3751 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бангалордан хушхабар давом этади
Ҳиндистоннинг Бангалор шаҳрида сув спорти турлари бўйича турли ёш тоифадаги гуруҳлар ўртасида ўнинчи Осиё чемпионати давом этади.
Киритилди: 20:17, 02.10.2019. Ўқилди: 2053 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Исроил Мадримовни кутиб ол, «Мэдисон сквер гарден»!
Профессионал боксда ёрқин жанглари билан мухлислар олқишига сазовор бўлиб келаётган вакилимиз Исроил Мадримов 5 октябрь куни ўтказиладиган ўзининг навбатдаги жанггига қизғин ҳозирлик кўрмоқда.
Киритилди: 20:12, 02.10.2019. Ўқилди: 3154 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Исроил Мадримовнинг жанги Sport телеканали орқали жонли эфирда намойиш этилади
Исроил Мадримовнинг жанги Sport телеканали орқали жонли эфирда намойиш этилади.
Киритилди: 19:54, 02.10.2019. Ўқилди: 4762 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сузувчиларимиз Жаҳон кубогига йўл олишди
4-6 октябрь кунлари Венгриянинг Будапешт ва 11-13 октябрь кунлари Германиянинг Берлин шаҳарлари сузиш бўйича Жаҳон кубогининг навбатдаги босқич беллашувларига мезбонлик қилади.
Киритилди: 14:18, 02.10.2019. Ўқилди: 2367 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Шавкат Мирзиёев Кўксаройда боксчиларимизни қабул қилди
Шавкат Мирзиёевнинг 27 сентябрдаги фармонига мувофиқ, Россия Федерациясининг Екатеринбург шаҳрида бўлиб ўтган бокс бўйича жаҳон чемпионатида юқори натижаларга эришган бир гуруҳ спортчи ва мураббийлар фахрий унвонлар ва медаллар билан тақдирланган эди.
Киритилди: 22:12, 30.09.2019. Ўқилди: 7498 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бокс бўйича жаҳон чемпионларига Tracker, совриндорларга Gentra ва Nexia 3 совға қилинди
Бокс бўйича жаҳон чемпионатида олтин медални қўлга киритган ўзбекистонлик уч нафар боксчиларга Chevrolet Tracker автомобиллари совға қилинди.
Киритилди: 20:22, 30.09.2019. Ўқилди: 4195 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Осиё чим устида хоккей федерацияси делегацияси Ўзбекистонга ташриф буюрди
26-30 сентябрь кунлари Осиё чим устида хоккей федерациясининг ижрочи директори Мохаммед Таяб Икрам бошчилигидаги делегация Ўзбекистонга ташриф буюрди.
Киритилди: 19:40, 30.09.2019. Ўқилди: 7823 марта. Фикрлар сони: 1 та.
“Марказий Осиё шахмат фестивали” якунланди
Жорий йилнинг 20-29 сентябр кунлари Тошкент шаҳрида 20 ёшгача бўлган ёшлар ўртасида “МАРКАЗИЙ ОСИЁ ШАХМАТ ФЕСТИВАЛИ” бўлиб ўтди.
Киритилди: 13:55, 30.09.2019. Ўқилди: 2180 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Светлана Радзивил жаҳон чемпионатининг финалида беллашади
Қатар пойтахти мезбонлик қилаётган енгил атлетика бўйича жаҳон чемпионатида навбатдаги кун беллашувлари старт олади.
Киритилди: 11:19, 30.09.2019. Ўқилди: 2338 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Таэквондочиларимиз Россия очиқ чемпионатини саккизта медаль билан якунлашди
Москва шаҳрида таэквондо бўйича Россия очиқ чемпионати ўз якунига етди. Қувонарлиси, иккинчи кун беллашувларида ҳам терма жамоамиз вакиллари 4 та медаль қўлга киритишга муваффақ бўлдилар.
Киритилди: 11:12, 30.09.2019. Ўқилди: 2317 марта. Фикрлар сони: 1 та.
“Tashkent Open-2019” бош соврини Бельгияга йўл олди
Бир ҳафта давомида Республика олимпия захиралари теннис мактаби кортлари аёллар ўртасида WTA туркумига кирувчи анъанавий “Tashkent Open” халқаро турнирига мезбонлик қилди.
Киритилди: 10:16, 30.09.2019. Ўқилди: 3907 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сув полочи қизларимиз ЖЧ йўлланмасини қўлга киритишди, синхрончиларимизда ҳам икки медаль
Ҳиндистоннинг Бангалор шаҳри мезбонлигида сув спорти турлари бўйича турли ёш тоифадаги гуруҳлар ўртасидаги ўнинчи Осиё чемионати давом этмоқда.
Киритилди: 00:41, 30.09.2019. Ўқилди: 4421 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Таэквондочиларимиз Россия очиқ чемпионатини тўртта олтин медаль билан бошлашди
Россия пойтахтида таэквондо бўйича навбатдаги халқаро мусобақа старт олди. G1 тоифасига кирувчи Россия очиқ чемпионатида иштирок этаётган Ўзбекистон терма жамоаси вакиллари мусобақанинг илк кунида 4 та олтин медалларни қўлга киритишди.
Киритилди: 10:48, 29.09.2019. Ўқилди: 1953 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Наманган кўчалари велосайл иштирокчилари билан гавжум бўлди
Наманган шаҳрида велоспорт бўйича оммавий спорт тадбири ўтказилди.
Киритилди: 04:29, 29.09.2019. Ўқилди: 2681 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Маҳмуд Мурадов UFCдаги илк жангида қай тарзда ғалаба қозонди (видео)
Аралаш жанг санъати (ММА) бўйича ўрта (-84 кг) вазн тоифасида октагонга чиқиб келаётган Маҳмуд Мурадовнинг (23-6, 14 КО) UFCдаги илк жангини ғалаба билан бошлади.
Киритилди: 03:36, 29.09.2019. Ўқилди: 8885 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Маҳмуд Мурадов UFC даги дебют жангини муваффақиятли ўтказди
Аралаш жанг санъати (ММА) бўйича ўрта (-84 кг) вазн тоифасида октагонга чиқиб келаётган Маҳмуд Мурадовнинг (23-6, 14 КО) UFCдаги илк жангини ғалаба билан бошлади
Киритилди: 03:25, 29.09.2019. Ўқилди: 3361 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Маҳмуд Муродов: "Дадам автоҳалокатга учраганларида 15 ёшда эдим"
Киритилди: 00:26, 29.09.2019. Ўқилди: 6959 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Шавкат Мирзиёев жаҳон чемпионатида совриндор бўлган боксчиларимиз ва уларнинг мураббийларини мукофотлади
Мамлакатимизда спорт соҳасини ривожлантиришга қаратилган кенг кўламли ишлар ва яратилаётган шароитлар туфайли спортчиларимиз томонидан улкан ютуқлар қўлга киритилмоқда.
Киритилди: 21:50, 28.09.2019. Ўқилди: 17405 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Маҳмуд Муродов бугун UFCдаги дебют жангини ўтказади
28-сентабр, шанба куни Даниянинг Копенгаген шаҳрида UFC Fight Night 160 мусобақаси бўлиб ўтади.
Киритилди: 14:46, 28.09.2019. Ўқилди: 8549 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Эртага тарихий кун: Маҳмуд Мурадов UFCда дебют қилади
Аралаш жанг санъати (ММА) бўйича ўрта (-84 кг) вазн вакили Маҳмуд Мурадов (22-6, 14 КО) ўзбекистонлик илк UFC жангчиси сифатида тарозидан ўтди.
Киритилди: 19:23, 27.09.2019. Ўқилди: 10048 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Спорт курашлари ассоциацияси МОҚда ҳисобот топширди
Қозоғистоннинг Нур-Султан шаҳрида спорт курашлари бўйича ўтказилган жаҳон чемпионати терма жамоамиз учун муваффақиятли якунланганидан хабарингиз бор.
Киритилди: 19:21, 27.09.2019. Ўқилди: 2204 марта. Фикрлар сони: 1 та.
UFC. Ҳабибнинг октагонга қачон қайтиши маълум бўлди
UFCнинг енгил вазн тоифасидаги чемпиони россиялик Ҳабиб Нурмагомедов навбатдаги жангини март ёки апрел ойларида ўтказади.
Киритилди: 18:31, 27.09.2019. Ўқилди: 6747 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сузувчиларимиздан яна икки медаль, бу гал йигитларимиз қозоғистонлик сув полочилардан устун келишди
Киритилди: 14:24, 27.09.2019. Ўқилди: 1547 марта. Фикрлар сони: 1 та.