9 май – “Хотира ва қадрлаш куни” арафасида Сирдарё вилояти Ховос тумани “Гулбаҳор” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида 18х42 метр ўлчамли замонавий спорт зали ва стадион фойдаланишга топширилди.
Киритилди: 10:08, 09.05.2019. Ўқилди: 1687 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Қозоғистоннинг Чимкент шаҳрида теннис бўйича эркаклар ўртасида ўтаётган "Челленжер" турнирида дастлабки давра баҳслари ўтказилди.
Киритилди: 00:03, 09.05.2019. Ўқилди: 2225 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Пойтахтимиздаги “Қиличбозлик мажмуи”да 2003 ва ундан кейин туғилган спортчилар ўртасида 9 май - Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан мусобақа ўтказилди.
Киритилди: 23:41, 08.05.2019. Ўқилди: 2003 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россиянинг Санкт-Петербург шаҳрида бокс бўйича “Губернатор кубоги” мусобақаси давом этмоқда.
Киритилди: 10:46, 08.05.2019. Ўқилди: 1892 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Яна бир неча кундан сўнг Буюк Британиянинг Манчестер шаҳрида таэквондо бўйича навбатдаги жаҳон чемпионати старт олади.
Киритилди: 11:23, 08.05.2019. Ўқилди: 1476 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Навоийда “Спорт ойлиги“ ҳамда 9 май Хотира ва қадрлаш кунига бағишлаб “Ёшлар спорт мажмуаси”да бадминтон спорт тури бўйича спортнинг ўйин турлари ва енгил атлетикага ихтисослаштирилган болалар-ўсмирлар спорт мактаби очиқ биринчилиги мусобақаси ўтказилди.
Киритилди: 18:28, 07.05.2019. Ўқилди: 6710 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Миллий олимпия қўмитаси ва Ўзбекистон футбол ассоциацияси томонидан мамлакатимиздаги спортчилар, хусусан, футболчиларнинг саломатликларини таъминлаш, уларга сифатли тиббий хизмат кўрсатилишини таъминлаш мақсадида бир қатор чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Киритилди: 18:10, 07.05.2019. Ўқилди: 2355 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Айни кунларда Мўғилистоннинг Улан-Батор шаҳрида гадбол бўйича қизлар ўртасида Халқаро гандбол федерацияси тақвим режасидан ўрин олган “Trophy” мусобақасининг Марказий Осиё босқичи бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 18:05, 07.05.2019. Ўқилди: 2121 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун Россиянинг Санкт-Петербург шаҳрида анъанавий “Губернатор кубоги” мусобақаси старт олади.
Киритилди: 18:04, 07.05.2019. Ўқилди: 2282 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Маълумки, Давлатимиз раҳбари томонидан ёшлар маънавиятини юксалтириш мақсадида белгиланган 5 та ташаббуснинг иккинчиси ёшларни жисмоний чиниқиши ва спорт соҳасида ўз қобилиятини намоён қилишлари учун зарур шароитлар яратиб беришдан иборат.
Киритилди: 15:26, 07.05.2019. Ўқилди: 2240 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон терма жамоаси қизлари (U-19) IHF Trophy мусобақасида қирғизистонлик тенгқурлари устидан 93:0 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Киритилди: 12:10, 07.05.2019. Ўқилди: 2269 марта. Фикрлар сони: 3 та.
4-5 май кунлари Тошкент шаҳрида пара-пауэрлифтинг бўйича Республика чемпионати бўлиб ўтди. Унда юртимизнинг барча ҳудудидан 150 дан ортиқ спортчи ғолиблик учун баҳслашди.
Киритилди: 12:00, 07.05.2019. Ўқилди: 2007 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Мексикада “Bombardier Challenger 601” бизнес жет самолёти ҳалокатга учради.
Киритилди: 10:14, 07.05.2019. Ўқилди: 3342 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Жорий йил мамлакатимиз спортчилари учун ниҳоятда масъулиятли мавсумлардан бири ҳисобланади.
Киритилди: 09:48, 07.05.2019. Ўқилди: 2838 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Давлатимиз раҳбари томонидан илгари сурилган 5та ташаббусда мамлакатимиз ёшлари орасида спортни ривожлантириш, уларни жисмонан соғлом ва фаол бўлишларини таъминлаш, соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш масаласига алоҳида урғу берилган.
Киритилди: 09:47, 07.05.2019. Ўқилди: 1402 марта. Фикрлар сони: 1 та.
9 май – Хотира ва кадрлаш кунига бағишлаб 3-4 май кунлари Ўзбекистон Мудофаасига кўмаклашувчи “Ватанпарвар” ташкилотининг Наманган вилояти бўлимига қарашли ўқ отиш тирида ёшлар ўртасида пневматик милтиқдан ўқ отиш бўйича мусобақа ўтказилди.
Киритилди: 09:44, 07.05.2019. Ўқилди: 2110 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Пойтахтимизда академик лицей, коллеж ва мактабларда таҳсил олувчи ўқувчилар ўртасида бўлиб ўтган енгил атлетика бўйича Ўзбекистон чемпионати якунланди.
Киритилди: 09:42, 07.05.2019. Ўқилди: 1909 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Жорий ҳафтада ўзбек теннисчилари Франция, Тожикистон ва Қозоғистонда ўтадиган халқаро турнирларда мамлакатимиз шарафини ҳимоя қилади.
Киритилди: 09:41, 07.05.2019. Ўқилди: 2268 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабар берганимиздек, бугун пойтахтимизнинг Мирзо Улуғбек туманидаги “Экопарк” ҳудудида “Спорт юлдузлари пойтахт ёшлари билан” шиори остида оммавий спорт тадбири ўтказилди.
Киритилди: 09:38, 07.05.2019. Ўқилди: 1992 марта. Фикрлар сони: 1 та.
– Киберспортчилар ҳақидаги асосий янглиш фикрлардан бири, кўпчиликнинг уларни кун бўйи компьютер олдида ўтириб ташқи олам билан мулоқот қилмайдиган, заиф, касалманд ёшлар деб тасаввур қилишида, – дейди биз билан суғбатда киберспортчи Рустам Ҳакимов.
Киритилди: 09:28, 07.05.2019. Ўқилди: 1987 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сирдарё вилояти Мирзаобод туманида 9 май – Хотира ва қадрлаш кунига бағишлаб спортнинг миллий кураш тури бўйича “Ҳоким кубоги” Сирдарё вилояти очиқ турнири бўлиб ўтди.
Киритилди: 09:24, 07.05.2019. Ўқилди: 1715 марта. Фикрлар сони: 1 та.
8-12 май кунлари Россия Федерациясининг Хабаровск шаҳрида бокс бўйича Совет Иттифоқи қаҳрамони Константин Коротков хотирасига бағишланган анъанавий халқаро турнир бўлиб ўтади.
Киритилди: 23:01, 06.05.2019. Ўқилди: 3204 марта. Фикрлар сони: 1 та.
9 май – Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан бугун байрам тадбирлари учун Humo Arena саройи ҳудуди халқ сайли масканига айлантирилади.
Киритилди: 19:21, 06.05.2019. Ўқилди: 5487 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 09:53, 06.05.2019. Ўқилди: 1351 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун Қирғизистоннинг Бишкек шаҳрида баскетбол бўйича «Ғалабалар кубоги» номли халқаро мусобақа якунланди.
Киритилди: 05:07, 06.05.2019. Ўқилди: 2136 марта. Фикрлар сони: 1 та.