Пойтахтимиздаги “Универсал” спорт саройида қўл жанги бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасида мамлакат чемпионати ўтказилмоқда.
Шу кунларда Грузия пойтахти Тбилиси шаҳрида дзюдо бўйича анъанавий “Гран-При” халқаро турнири давом этяпти.
Бугун Грузия пойтахтида давом этаётган дзюдо бўйича Гран-при мусобақасининг иккинчи кун беллашувлари бўлиб ўтади.
Хоразм вилоятида бадминтон бўйича 11 ёшдан 16 ёшгача бўлган ўғил-қизлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати бошланди.
Профессионал бокснинг енгил (-61,23 кг) вазн тоифасида рингга чиқаётган ўзбекистонлик Равшанбек Умурзоқов (7-0, 6 КО) ўзининг навбатдаги жангида чемпионлик камари учун рингга чиқади.
24-28 март кунлари Фарғонада спорт курашлари бўйича Ўзбекистон кубоги баҳслари бўлиб ўтди.
Бугун Грузия пойтахтида дзюдо бўйича Гран-при сериясига кирувчи мусобақанинг биринчи кун беллашувлари бўлиб ўтмоқда.
Бугун Чирчиқдаги Ўзбекистон Давлат жисмоний тарбия ва спорт университетининг манежида оғир атлетика бўйича мамлакат чемпионати старт олди.
Велоспорт бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Ольга Забелинская навбатдаги олтин медални қўлга киритди.
Бутун Ўзбекистон бўйлаб #kitobulash ҳеш-теги билан китоб совға қилиш акцияси бошланди.
Грузия пойтахтида старт олган дзюдо бўйича Гран-при мусобақасининг биринчи кун дастурида медаллар учун курашадиган спортчилар номи маълум бўлди. Қувонарлиси, -60 кг вазн тоифасида баҳс олиб бораётган вакилимиз Шарофиддин Лутфуллаев мусобақанинг бронза медали учун кураш олиб боради.
2019 йилдан бошлаб Тошкент шаҳри мактабгача таълим муассасалари тарбияланувчиларининг “Кичкинтойлар лигаси”, умумтаълим мактаблари ўқувчиларининг “Мактаблар лигаси”, ўрта махсус касб-ҳунар коллежлари ўқувчиларининг “Ёшлар лигаси” ва Олий таълим муассасалари талабаларининг “Талабалар лигаси” спорт ўйинларини ўтказиш йўлга қўйилади.
1-7 апрель кунлари Россиянинг Анапа шаҳрида бокс бўйича Халқаро тоифадаги спорт устаси Николай Павлюков хотирасига бағишланган халқаро турнир бўлиб ўтади.