Норвегиянинг Тромсё шаҳрида бўлиб ўтадиган халқаро шахмат олимпиадасида Ўзбекистон терма жамоасининг иштироки ҳақида хабар берган эдик.
Киритилди: 18:26, 21.07.2014. Ўқилди: 10189 марта. Фикрлар сони: 23 та.
Аввал хабар қилганимиздек, жорий йилнинг 1-14 август кунлари Норвегиянинг Тромсе шаҳрида XXXXI Бутунжаҳон шахмат олимпиадаси ўтказилади.
Киритилди: 16:50, 21.07.2014. Ўқилди: 3500 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Грузияда шахмат бўйича хотин-қизлар ўртасида ўтказилаётган Гран-При турнирида 9-тур ўйинлари ўтказилди.
Киритилди: 12:51, 30.06.2014. Ўқилди: 3687 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Грузиянинг Лопота шаҳрида шахмат бўйича хотин-қизлар ўртасида ўтказилаётган FIDE Гран-При турнирида бугун дам олиш куни.
Киритилди: 16:50, 23.06.2014. Ўқилди: 3176 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 16:53, 19.06.2014. Ўқилди: 2893 марта. Фикрлар сони: 2 та.
13 – 17 июнь кунлари Грециянинг Кавала шаҳрида мактаб ўқувчилари ўртасида шахматнинг рапид ва блиц йўналишлари бўйича жаҳон чемпионати бўлиб ўтди.
Киритилди: 10:33, 18.06.2014. Ўқилди: 5112 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Шахмат бўйича жаҳон чемпионатида ҳамюртларимиз ака-ука Исломбек ва Жавоҳир Синдоровлар ўз ёш гуруҳларида биринчи ўринни эгаллаб, жаҳон чемпионидек шарафли номга сазовор бўлдилар.
Киритилди: 19:33, 17.06.2014. Ўқилди: 5474 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Россиянинг Ханти-Мансийск шаҳрида хотин-қизлар ўртасида ўтказилган ФИДЕ Гран-Присининг тўртинчи босқичи мусобақалари ниҳоясига етди.
Киритилди: 09:58, 22.04.2014. Ўқилди: 3082 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Россиянинг Ханти-Мансийск шаҳрида шахмат бўйича хотин-қизлар ўртасида ўтказилаётган ФИДЕ Гран-Присининг тўртинчи босқичида бугун сўнгги 11-тур баҳслари ўтказилади.
Киритилди: 10:57, 21.04.2014. Ўқилди: 3233 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Жорий йилнинг 16-26 апрель кунлари Бирлашган Араб Амирликларининг Шаржа шаҳрида шахмат бўйича 13-бор ташкил этилаётган минтақавий Осиё чемпионати ўтказилади.
Киритилди: 11:14, 19.04.2014. Ўқилди: 3207 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россиянинг Ханти-Мансийск шаҳрида шахмат бўйича хотин-қизлар ўртасида ўтказилаётган ФИДЕ Гран-Присининг тўртинчи босқич мусобақасида айни дақиқаларда еттинчи тур баҳслари ўтказилмоқда.
Киритилди: 17:22, 16.04.2014. Ўқилди: 3858 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Россиянинг Ханти-Мансийск шаҳрида шахмат бўйича хотин-қизлар ўртасида ўтказилаётган ФИДЕ Гран-Присининг тўртинчи босқич мусобақасида айни дамда олтинчи тур баҳслари ўтказилмоқда.
Киритилди: 18:37, 15.04.2014. Ўқилди: 3066 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Россиянинг Ханти-Мансийск шаҳрида хотин-қизлар ўртасида ўтказилаётган ФИДЕ Гран-Присининг 4 босқичида бугун бешинчи тур ўйинлари ўтказилади.
Киритилди: 10:27, 14.04.2014. Ўқилди: 2983 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Россиянинг Ханти-Мансийск шаҳрида шахмат бўйича хотин-қизлар ўртасида ўтказилаётган ФИДЕ Гран-Присида ҳамюртимиз, халқаро гроссмейстер Нафиса Мўминова турнирда учинчи рақам остида сараланган Чжао Сюэ (Хитой)ни оқ доналарда ўйнаб мағлуб этди.
Киритилди: 10:13, 11.04.2014. Ўқилди: 3230 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Россиянинг Ханти-Мансийск шаҳрида шахмат бўйича хотин-қизлар ўртасида FIDE Гран-Присининг тўртинчи босқич мусобақалари бошланди.
Киритилди: 17:03, 09.04.2014. Ўқилди: 2953 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Пойтахтимизда шахмат бўйича хотин-қизлар ўртасида ўтказилган Ўзбекистон чемпионатида сирдарёлик Сарвиноз Қурбонбоева олтин медалга сазовор бўлди.
Киритилди: 19:17, 04.04.2014. Ўқилди: 4023 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Жорий йилнинг 7-22 апрель кунлари Россиянинг Ханти-Мансийск шаҳрида шахмат бўйича хотин-қизлар ўртасида FIDE Гран-Присининг тўртинчи босқич мусобақалари ўтказилади.
Киритилди: 18:10, 25.03.2014. Ўқилди: 2923 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Нафиса 1990 йилда Фарғона вилояти Ўзбекистон туманида туғилган. Тўрт ёшида унга отаси Алишер Мўминов шоҳмот ўйнашни ўргатган. Айни пайтда у Тошкент давлат жисмоний тарбия институти талабаси.
Киритилди: 20:30, 18.03.2014. Ўқилди: 3750 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбек қизлари ўртасида биринчи халқаро гроссмейстер талабини бажарган Нафиса Мўминова Вьетнам давлатида ўтказилган халқаро турнирнинг хотин-қизлар мусобақасида ғолибликка эришди.
Киритилди: 00:19, 18.03.2014. Ўқилди: 3069 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Шахмат бўйича халқаро уста Жўрабек Ҳамроқулов Россияннинг Ростов вилоятида ўтказилган «Молот Кубоги» мусобақалари ғолиби бўлди.
Киритилди: 14:40, 19.02.2014. Ўқилди: 3831 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ҳамюртимиз, FIDE устаси Темур Игонин Беларуснинг Минск шаҳрида ўтказилаётган йирик шахмат турнирининг дастлабки учта турида икки ғалаба ва бир дуранг билан ажойиб натижа қайд этганди.
Киритилди: 08:35, 16.02.2014. Ўқилди: 3796 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик ўсмир, FIDE устаси Темур Игонин Белоруссиянинг Минск шаҳрида ўтказилаётган «David Bronstein Memorial 2014 tournament A» халқаро турнирида оламшумул натижаларга эришмоқда.
Киритилди: 08:32, 15.02.2014. Ўқилди: 4822 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Ўзбекистонлик илк аёл гроссмейтер Нафиса Мўминова «Moscow Open – 2014″ халқаро шахмат фестивалида иккинчи ўринни эгаллади.
Киритилди: 09:20, 10.02.2014. Ўқилди: 3287 марта. Фикрлар сони: 4 та.