Пойтахтимиздаги Республика олимпия захиралари теннис мактаби кортларида “Челленжер” туркумига кирувчи, мукофот жамғармаси 125 минг доллардан иборат бўлган турнир ўз якунига етди.
Киритилди: 21:30, 17.10.2015. Ўқилди: 3618 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тошкентдаги Республика олимпия захиралари теннис мактаби кортларида давом этаётган “Челленжер” туркумига кирувчи, мукофот жамғармаси 125 минг доллардан иборат бўлган турнир ўзининг ҳал қилувчи палласига кирди.
Киритилди: 21:45, 15.10.2015. Ўқилди: 2982 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Новак Жокович ва Рафаэль Надаль Ролан Гаррос-2014 турниридан бери илк бор АТР мусобақасида бир-бирларига қарши ўйнашади.
Киритилди: 09:58, 11.10.2015. Ўқилди: 2970 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли ракеткаси Денис Истомин Хитой пойтахти Пекин шаҳрида асосий тўр баҳслари старт олган йирик теннис турнирининг асосий тўр илк босқичидаёқ мағлубият аламини тотиб кўрди.
Киритилди: 06:25, 06.10.2015. Ўқилди: 2687 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Мамлакатимизнинг биринчи ракеткаси Денис Истомин бугун Хитой пойтахти Пекин шаҳрида асосий тўр баҳслари старт оладиган йирик теннис турнирининг асосий тўрига йўлланма олди.
Киритилди: 13:09, 05.10.2015. Ўқилди: 2515 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистоннинг иккинчи рақамли теннисчиси Фаррух Дўстов Туркиянинг Агри шаҳрида ўтказилган “Agri Challenger-2015” халқаро турнирида бош совринни қўлга киритди.
Киритилди: 10:11, 05.10.2015. Ўқилди: 2959 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Яқиндагина Россиянинг «шимолий пойтахти» - Санкт-Петербург шаҳрида ўтган St. Petersburg Open-2015 мусобақасида қатнашган ҳамюртимиз, мамлакатимизнинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин «Чемпионат.ру» сайтига интервью берди.
Киритилди: 19:01, 04.10.2015. Ўқилди: 7724 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик теннис устаси Фаррух Дўстов Туркиянинг Арги шаҳрида давом этаётган Challenger туркумидаги теннис турнирининг ярим финал йўлланмасини қўлга киритди.
Киритилди: 16:57, 03.10.2015. Ўқилди: 2218 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Пойтахтимиздаги Республика олимпия захиралари теннис мактаби кортларида теннис бўйича ўтказилган Тошкент очиқ чемпионатида яккалик баҳсларида ғолиблар номи маълум бўлди.
Киритилди: 16:46, 03.10.2015. Ўқилди: 2333 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун, 28 сентябрь АТР рейтингининг янгиланган талқини эълон қилинди. Кучли учлик ўзгаришсиз қолди: сербиялик Новак Жокович АТР рейтингида пешқадам бўлиб турибди.
Киритилди: 16:00, 28.09.2015. Ўқилди: 3239 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун мамлакатимизнинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин Россиянинг Санкт-Петербург шаҳрида давом этаётган мукофот жамғармаси 1 миллион 30 минг долларни ташкил қилувчи турнирнинг жуфтликлар баҳсида ярим финалга чиқди.
Киритилди: 20:20, 25.09.2015. Ўқилди: 3603 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистоннинг биринчи ракеткаси Денис Истомин Россиянинг Санкт-Петербугр шаҳрида давом этаётган «St.Peterburg Open» турнирининг яккаликда чорак финал учрашувини ўтказди.
Киритилди: 16:28, 25.09.2015. Ўқилди: 2909 марта. Фикрлар сони: 1 та.
100 нафардан зиёд теннисчи аёл сентябрь охири-октябрь бошида бўлиб ўтувчи анъанавий Tashkent Open халқаро теннис турнирида иштирок этиш истагида ариза тақдим этишди.
Киритилди: 12:24, 25.09.2015. Ўқилди: 2741 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Мамлакатимизнинг иккинчи ракеткаси Фаррух Дўстов Туркиянинг Измир шаҳрида давом этаётган “Челленжер” туркумига кирувчи турнирнинг чорак финалига чиқди.
Киритилди: 07:17, 25.09.2015. Ўқилди: 2893 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Денис Истомин Россияда давом этаётган "St. Peterburg Open" мусобақасининг чорак финалига чиқди.
Киритилди: 19:47, 24.09.2015. Ўқилди: 3288 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ҳамюртимиз ҳозиргина якунига етган учрашувда қозоғистонлик Михаил Кукушкинни мағлубиятга учратди.
Киритилди: 22:43, 23.09.2015. Ўқилди: 3384 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин Россиянинг Санкт-Петербург шаҳрида давом этаётган мукофот жамғармаси 1 миллион 30 минг долларни ташкил қилувчи турнирдаги иштирокини ғалаба билан бошлади.
Киритилди: 12:37, 23.09.2015. Ўқилди: 2706 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик теннисчи Азизхон Турғунов Туркманистон пойтахти Ашохобдда бўлиб ўтган теннис бўйича 5-халқаро “Ashgabat-cup” мусобақасида ғолиб бўлди.
Киритилди: 11:05, 21.09.2015. Ўқилди: 2713 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун норасмий жаҳон чемпионати саналмиш Дэвис Кубогининг жаҳон лигасига чиқиш учун плей-офф босқичидан ўрин олган Ўзбекистон – АҚШ терма жамоалари ўртасидаги тўқнашув якунланди.
Киритилди: 16:13, 20.09.2015. Ўқилди: 3800 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Бугун норасмий жаҳон чемпионати саналмиш Дэвис Кубогининг жаҳон лигасига чиқиш учун плей-офф босқичидан ўрин олган Ўзбекистон – АҚШ терма жамоалари ўртасидаги баҳснинг жуфтлик учрашуви якунланди.
Киритилди: 16:23, 19.09.2015. Ўқилди: 3682 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Терма жамоалар ўртасидаги иккинчи ўйинда эса Фаррух Дўстов америкалик Жек Сок билан куч синашди.
Киритилди: 16:43, 18.09.2015. Ўқилди: 3023 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Девис кубогининг жаҳон лигасига чиқиш учун плей-офф босқичида Ўзбекистон ва АҚШ терма жамоалари ўртасидаги баҳслар бошланди.
Киритилди: 13:45, 18.09.2015. Ўқилди: 4169 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Аввал хабар қилганимиздек, шу йилнинг 18-20 сентябрь кунлари Тошкент шаҳрида Ўзбекистон – АҚШ жамоалари ўртасида Дэвис Кубоги доирасида Жаҳон босқичига саралаш баҳслари бўлиб ўтади.
Киритилди: 17:47, 17.09.2015. Ўқилди: 3133 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Жорий йилнинг 18-20 сентябрь кунлари Тошкентдаги Республика олимпия захиралари коллежининг теннис кортида теннис бўйича Дэвис Кубоги доирасидаги Ўзбекистон ва АҚШ терма жамоалари ўртасидаги учрашув бўлиб ўтади.
Киритилди: 08:00, 15.09.2015. Ўқилди: 3276 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Дунёнинг биринчи ракеткаси Новак Жокович “Катта Дубулға” туркумига кирувчи АҚШ Очиқ чемпионатининг эркаклар ўртасидаги турнири ғолибига айланди.
Киритилди: 10:34, 14.09.2015. Ўқилди: 3053 марта. Фикрлар сони: 1 та.