Sports.uz таҳририяти томонидан футбол бўйича 2013 йилнинг рамзий терма жамоаси саралаб олинди. Бунда биз мухлислар эътиборини асосан ички чемпионатга қаратишга қарор қилдик.
Киритилди: 08:18, 28.12.2013. Ўқилди: 5503 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Халқаро Футбол Уюшмалари Федерацияси - ФИФА 2014 йилга мусобақаларда ишлаши мумкин бўлган ўзбекистонлик ҳакамларни тасдиқлади.
Киритилди: 08:01, 28.12.2013. Ўқилди: 3735 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 19:22, 27.12.2013. Ўқилди: 3575 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Киритилди: 18:23, 27.12.2013. Ўқилди: 4132 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Киритилди: 16:25, 27.12.2013. Ўқилди: 2814 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 10:00, 27.12.2013. Ўқилди: 3550 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 09:45, 27.12.2013. Ўқилди: 2472 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 09:37, 27.12.2013. Ўқилди: 4443 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Украинанинг Segodnya.ua сайти хориж чемпионатларида тўп сураётган украиналик футболчилардан ташкил топган рамзий терма жамоани тузиб чиқди. Ҳужум чизиғига "Бунёдкор" тўпурари Александр Пишурни ҳам киритган.
Киритилди: 08:33, 27.12.2013. Ўқилди: 4669 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Максим Шацкихни ўз сафида кўришни истаётган клублар кўплаб топилмоқда. Бу ҳақда newsru.ua сайти хабар тарқатди.
Киритилди: 08:18, 27.12.2013. Ўқилди: 3751 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Футболда фаолияти мобайнида бир жамоа шарафини ҳимоя қилган ўйинчилар камдан-кам учрайди. Бундайлар бармоқ билан санарли, десак ҳам муболаға бўлмайди. Масалан, Паоло Мальдини фаолияти давомида фақат “Милан” сафида тўп сурган.
Киритилди: 08:00, 27.12.2013. Ўқилди: 3928 марта. Фикрлар сони: 26 та.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси номидан барча юртдошларимизни кириб келаётган янги 2014 йил билан чин қалбимдан самимий муборакбод этаман.
Киритилди: 19:24, 26.12.2013. Ўқилди: 3673 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Якунига етаётган йилда Ўзбекистон чемпионатининг кумуш медалларига сазовор бўлган Тошкентнинг "Локомотив" клуби куни кеча ўтказган байрам тадбиридан лавҳаларни томоша қилинг.
Киритилди: 18:23, 26.12.2013. Ўқилди: 4333 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Якунига етган 2013 йилги мавсум Тошкентнинг «Локомотив» клуби учун омадли келди. Мавсумни кўтаринки руҳда ўтказган темирйўлчилар маррага 2-ўринда етиб келишди ва кумуш медалга сазовор бўлишди. Шу муносабат билан куни кеча пойтахтимиздаги «Ўзбекистон» меҳмонхонасининг кичик анжуманлар залида «Локомотив» жамоаси аъзоларини тақдирлаш маросими ўтказилди.
Киритилди: 18:17, 26.12.2013. Ўқилди: 2762 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бунгача уч мавсум “Бунёдкор” дарвозасини қўриқлаган тажрибали посбон Павел Бугало “Локомотив”да маълум муддат ўйнаб, яна “қалдирғочлар” оиласига қайтиб келди. Куни кеча дарвозабон мамлакат чемпиони билан шартнома имзолади. Унинг қайтишини клуб матбуот хизмати беэътибор қолдирмай, Бугалодан интервью олди.
Киритилди: 18:08, 26.12.2013. Ўқилди: 3884 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Олдин хабар бериб ўтганимиздек, бугун Фарғонанинг "Нефтчи" клуби иккига бўлинган ҳолда назорат учрашувини ўтказди.
Киритилди: 16:11, 26.12.2013. Ўқилди: 3020 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Келаси йилнинг 11 январь куни Уммон мамлакатида старт оладиган U-22 ёшлар ўртасидаги Осиё Чемпионати ташкилий қўмитаси, мамлакат ОЧ баҳсларини ўтказишга тайёр эканлигини қайд этишди.
Киритилди: 14:09, 26.12.2013. Ўқилди: 4010 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Бугун "Локомотив" футбол клуби россиялик таниқли мутахассис, футбол агенти Дмитрий Градиленко билан ҳамкорликни бошлади. Шу муносабат билан бугун "Ўзбекистон" меҳмонхонаси мажлислар залида матбуот анжумани ўтказилди.
Киритилди: 12:56, 26.12.2013. Ўқилди: 6268 марта. Фикрлар сони: 4 та.
бошлаб Қатар давлатида Ғарбий Осиё футбол федерацияси (ҒАФФ) чемпионати бошланди. 9та терма жамоа иштирок этаётган мазкур мусобақада ўзбекистонлик ҳакамлар ҳам иштирок этишмоқда.
Киритилди: 11:05, 26.12.2013. Ўқилди: 4222 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Кеча Муборак шаҳридаги Муборак газни қайта ишлаш бошқармаси маданият саройида танатанали маросим бўлиб ўтди.
Киритилди: 09:30, 26.12.2013. Ўқилди: 5594 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ушбу мавсум “Оқ-тепа” сафида 5 нафар ҳимоячи рўйхатдан ўтди.
Киритилди: 09:24, 26.12.2013. Ўқилди: 2837 марта. Фикрлар сони: 3 та.
"Советский спорт" блоггери "mUrZiK" ўзининг «Интересные заметки mUrZiKa» деб номланан блогида, агар ҳозир совет иттифоқи мавжуд бўлганида, унинг таркибида қайси футболчилар ЖЧ-2014га бориши мумкинлиги ҳақида фикр юритган.
Киритилди: 09:15, 26.12.2013. Ўқилди: 5309 марта. Фикрлар сони: 13 та.