Фарғона шаҳрида жаҳон стандартларига жавоб берадиган 20 минг ўринли марказий стадион қурилмоқда. Бу ҳақда ЎзА 6 декабрь, жума куни хабар тарқатди.
Киритилди: 17:03, 06.12.2013. Ўқилди: 6954 марта. Фикрлар сони: 14 та.
Фарғона шаҳрида амалга оширилаётган кенг кўламли бунёдкорлик ишлари самарасида бир-биридан кўркам иншоотлар қад ростламоқда. Жаҳон стандартларига тўлиқ жавоб берадиган, 20 минг ўринли Фарғона марказий стадиони шулар жумласидан.
Киритилди: 16:21, 06.12.2013. Ўқилди: 6691 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Ўзбекистон терма жамоаси Вьетнам ва Гонконг сафаридан ғалабалар билан қайтди. Миллий жамоамиз шу тариқа Осиё кубоги йўлланмаси масаласини муддатидан аввал ҳал қилди.
Киритилди: 16:11, 06.12.2013. Ўқилди: 4410 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Олий лигага қайтган «Андижон» жамоаси айни пайтда янги мавсумга тайёргарлик кўриш ишлари бошлашга шай турибди. Маълумки, Азамат Абдураимов шогирдлари биринчи лигада мавсумни юқори нотада ўтказишди ва элитага қайтишга асосий даъвогарлардан бири эканликларини намойиш қилди. Эндиликда, жамоа олий лигада ҳам юқори парвозларни амалга оширишни кўзлаб турибди. Куни кеча "Андижон" сардори Афзал Азизов “Футбол экспресс” газетасига интервью берди.
Киритилди: 13:32, 06.12.2013. Ўқилди: 3323 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Маълумотларга кўра, ЎФФ раҳбари Мираброр Усмонов 2014 йилдан бошлаб суперкубок учрашувлари ўтказилишини тасдиқлаган.
Киритилди: 13:05, 06.12.2013. Ўқилди: 6276 марта. Фикрлар сони: 18 та.
2014 йилнинг январь-февраль ойларида Россиянинг Санкт-Петербург шаҳрида ташкил этиладиган Ҳамдўстлик Кубоги-2014 баҳсларида Ўзбекистон вакиллари иштирок этмайди.
Киритилди: 12:36, 06.12.2013. Ўқилди: 5737 марта. Фикрлар сони: 16 та.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Президенти Мираброр Усмонов мамлакат футзал, ўсмирлар, U-19 ва U-20 ёшлар ҳамда миллий терма жамоа мураббийларини тасдиқлади.
Киритилди: 12:28, 06.12.2013. Ўқилди: 10409 марта. Фикрлар сони: 88 та.
Бугун Ўзбекистон футбол федерацияси президенти Мираброр Усмонов www.stadion.uz сайти ижодкорларини қабул қилди.
Киритилди: 11:45, 06.12.2013. Ўқилди: 8901 марта. Фикрлар сони: 38 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоасининг собиқ устози Вадим Абрамовнинг «Астана» клуби бош мураббийи этиб тайинланди. Жума куни у Қозоғистон жамоаси билан расман шартнома имзолади.
Киритилди: 08:11, 06.12.2013. Ўқилди: 5476 марта. Фикрлар сони: 19 та.
Бундан 15 йил муқаддам Таиланд пойтахти Бангкокда XIII Осиё ўйинлари бўлиб ўтган эди.
Киритилди: 23:43, 05.12.2013. Ўқилди: 6417 марта. Фикрлар сони: 23 та.
ЎФФ президенти Мираброр Усмонов "Бунёдкор"га олтин медалларни топшириш тантанали маросимида жамоа ҳужумчиси, Олий лига - 2013 тўпурари Олександр Пишур Ўзбекистон терма жамоасини кучайтириши мумкинлиги ҳақида гапириб ўтганди. Вазиятга аниқлик киритиши мақсадида Sport.ua мухбири "Бунёдкор"нинг украиналик легионери билан боғланди.
Киритилди: 19:32, 05.12.2013. Ўқилди: 8327 марта. Фикрлар сони: 33 та.
Олдин айтиб ўтганимиздек, 3 декабрь куни “Сиз “Нефтчи” ПФК жамоасида ўйнашни хоҳлайсизми?” шиори остида 1994, 1995, 1996 йилларда туғилган ўсмирлар ўртасидаги саралаш мусобақаси старт олди. Турнирда вилоятнинг барча шаҳар ва туманлар терма жамоалари иштирок этишмоқда. Барча саралаш матч-учрашувлари Фарғона шаҳридаги “Нефтчи” ПФК футбол мактабининг сунъий майдонида бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 18:19, 05.12.2013. Ўқилди: 3257 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси президенти Мираброр Усмонов «Пахтакор» футбол клуби аъзоси Аббосбек Махсталиевни давлатимизнинг юксак мукофоти – «Ўзбекистон ифтихори» фахрий унвони билан тақдирлангани муносабати билан табриклади.
Киритилди: 18:06, 05.12.2013. Ўқилди: 3798 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ўтган мавсум Навоийнинг «Қизилқум» жамоаси учун ўта мураккаб ва машаққатли кечди. Шунга қарамай, Ўзбекистон XXII миллий чемпионатини ниҳоятда бўш бошлаган кончилар якунда 12-ўринни эгаллади.
Киритилди: 14:50, 05.12.2013. Ўқилди: 3579 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ҳар йил сўнггида Ўзбекистон Футбол Федерацияси йил давомида амалга оширилган ишлар ҳисоботи ва янги йил учун режаларини эълон қилиш мақсадида ҳисобот конференциясини ўтказиб келади.
Киритилди: 13:36, 05.12.2013. Ўқилди: 3483 марта. Фикрлар сони: 14 та.
Бугун, 5 декабрь куни ФИФА ижроқўми Бразилиянинг Коста До Сауйпе йиғилиш ўтказади ва унда 2016-2017-йиллардаги бир нечта мусобақаларнинг мезбонлари аниқ бўлади.
Киритилди: 10:50, 05.12.2013. Ўқилди: 7581 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Олдин айтиб ўтганимиздек, 3 декабрь куни “Сиз “Нефтчи” ПФК жамоасида ўйнашни хоҳлайсизми?” шиори остида 1994, 1995, 1996 йилларда туғилган ўсмирлар ўртасидаги саралаш мусобақаси старт олди.
Киритилди: 10:08, 05.12.2013. Ўқилди: 3437 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча 2-лига жамоалари ўртасидаги Ўзбекистон чемпионати финал босқичининг сўнги икки учрашуви билан мамлакатимизда расмий футбол мавсуми ниҳоясига етди.
Киритилди: 00:31, 05.12.2013. Ўқилди: 4624 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Маҳачқальанинг "Анжи" клуби яримҳимоячиси Одил Аҳмедов жароҳати туфайли йилнинг сўнгги икки ўйинини ўтказиб юборади.
Киритилди: 20:19, 04.12.2013. Ўқилди: 4400 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Президентимиз қарори билан юксак мукофотларга муносиб кўрилган бир қатор соҳа вакиллари қаторида футболчилардан ҳам интервью олган "Камолот" ёшлар ижтимоий ҳаракати матбуот хизмати Игорь Сергеевнинг фикрлари билан ҳам қизиқди.
Киритилди: 18:31, 04.12.2013. Ўқилди: 4319 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Аввал хабар берганимиздек, Аббос Махсталиев "Ўзбекистон ифтихори" унвонига сазовор бўлганди. Яримҳимоячининг бу ҳақдаги фикрлари қуйидагича бўлди:
Киритилди: 18:09, 04.12.2013. Ўқилди: 5083 марта. Фикрлар сони: 11 та.
30 ноябрь куни “Бунёдкор” ФКни тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Киритилди: 18:11, 04.12.2013. Ўқилди: 4093 марта. Фикрлар сони: 15 та.
Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси логотипида ўзгариш бўлди.
Киритилди: 16:23, 04.12.2013. Ўқилди: 4515 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Sports.kz интернет-портали хабар беришича, Вадим Абрамов ортидан "Астана" клубига икки ўзбек футболчиси Александр Гейнрих ва Ислом Тўхтахўжаевлар ҳам йўл олиши мумкин.
Киритилди: 16:01, 04.12.2013. Ўқилди: 6660 марта. Фикрлар сони: 34 та.
Ўзбек футболи оғир жудоликка учради. Таниқли футбол фахрийси Равшан Усмонхўжаев 65 ёшида бу фоний дунёни тарк этди.
Киритилди: 14:59, 04.12.2013. Ўқилди: 6887 марта. Фикрлар сони: 2 та.