Ўзбекистонлик мутахассис Вадим Абрамов эртага Қозоғистон миллий терма жамоаси бош мураббийи сифатида тайинланиши мумкин. Бу ҳақда қозоғистонлик ҳамкасбларимиз хабар беришди.
Яқинда "Симе Дарби" билан шартнома имзолаган Дилшод Шарофетдинов Малайзияга кетиши арафасида интервью берди.
Ўзбекистон терма жамоасининг собиқ бош мураббийи Вадим Абрамов Қозоғистоннинг "Астана" клубини бошқаришга яқин турибди. Бу ҳақда Sports.kz сайти хабар тарқатди.
21-26 ноябрь кунлари Тошкентдаги «Чиғатой» ўқув-базасида 2000 йилда туғилган ўсмирлардан иборат жамоаларнинг якуний йиғини бўлиб ўтди.
Олий лигани совриндорлар қаторида якунлаган “Насаф” кейинги йил Осиё чемпионлар лигасини плей-оффдан бошлаши маълум бўлди.
Ҳаваскор футзал жамоалари ўртасидаги Тошкент шаҳар очиқ чемпионатининг 2013/2014 йилги мавсуми 1 декабрь куни старт олади.
Ўзбекистон терма жамоаси ва Киевнинг «Арсенал» клуби ҳужумчиси Максим Шацких жамоанинг тарқалиб кетишига ўз миносабатини билдирди.
2014 йилда бўлиб ўтадиган Осиё Чемпионлар лигаси учун квоталар сони аниқланди ва унга кўра ўзбек клублари учун 1+2 та жой ажратилди.
Бурчак тўпи ҳадеб дарвозага киришга уринаверса, билингки, тўпни Жепаров тепган бўлади. Ёки Гейнрих.
Бир ярим йилдан бери Қозоғистон чемпионатида ўйнаётган ҳамюртимиз Темур Кападзе яқинда «Актобе» клуби билан амалдаги шартномасини яна бир йилга узайтирди.
18 ноябрь, душанба куни Ўзбекистон Футбол Федерацияси ҳамда футбол ҳакамлари ва мураббийлари Республика мактаби билан биргаликда ташкил этилган Профессионал мураббийлик курслари (PRO лицензияси) бошланган эди.
Қозоғистоннинг "Иртиш" клуби бош мураббийи Талғат Байсуфинов жамоадаги футболчилар билан шартномаларни узайтириш борасида гапириб ўтди.
Ўзбекистон терма жамоаси ва Қозоннинг «Рубин» клуби ярим ҳимоячиси Вагиз Галиулин Европа лигасининг 2-квалификация раундида жароҳат олиб, операция қилинган эди. Ҳозир футболчи Қозонга қайтди ва рус журналистларининг саволларига жавоб қайтарди.
"Анжи" клуби расмий сайти Одил Аҳмедовни 26 ёшга тўлгани муносабати билан табриклади.
"Локомотив" ҳужумчиси Фарҳод Тожиев ёзда оғир жароҳат олиб сафдан чиққанди.
Шанба-якшанба кунлари БАА миллий чемпионатида 7-тур ўйинлари бўлиб ўтди. "Ал-Дафра" меҳмони бўлган "Аш-Шабоб" клуби йирик ғалабани қўлга киритди. Учрашувда 2:6 ҳисоби қайд этилди.
Қатар миллий чемпионатида иштирок этаётагн Фозил Мусаев ўз жамоаси сафидаги дастлабки голини уришга муваффақ бўлди.