“Пахтакор” клуби мураббийлар штаби 20 декабрга қадар футболчиларга дам беришга қарор қилишди. Декабрнинг охирги кунларида эса жамоа тиббий кўрикдан ўтиш ва машғулотларнинг биринчи босқичини бошлаш учун йиғилади.
“Нефтчи” жамоаси мавсумни 9-ўринда якунлаганидан хабарингиз бор. Фарғоналиклар ўтказилган 26 учрашувдан кейин 30 очко жамғаришди.
Футзал бўйича ҳаваскор жамоалар ўртасидаги Тошкент шаҳар чемпионати мусобақалари жорий йилдан эътиборан яна Ўзбекистон Футзал Ассоциацияси байроғи остида ўтказилади.
19-22 ноябрь кунлари Самарқанд шаҳрида футзал бўйича XVIII Ўзбекистон Чемпионати 1-босқич 2-тур учрашувлари бўлиб ўтади.
Октябрь ойида футзал бўйича Ўзбекистон чемпионати 1-босқич 1-тур учрашувлари старт олди. Тур учрашувлари бу қадар ёрқин ва қизиқарли ўтишини кўпчилик кутмаган эди.
Ўзбекистон футбол федерацияси президенти Мираброр Усмонов 2013 йилги мавсумда Олий лигада бронза медалга сазовор бўлган “Насаф” футбол клуби жамоасини муборакбод этди.
Мамлакатимизда 2013 йил футбол мавсуми ҳам ўз ниҳоясига етди. Энди янги 2014 йил мавсумигача анча кутишимизга тўғри келади. Ўтган мавсумни сарҳисоб қилишга эса вақт анча етарли.
Олий лига клубларининг 1999-2000 йилларда таваллуд топган тайёрлов гуруҳлари ўртасидаги мусобақа якунига етди.
Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси 8 ноябрь куни олий лига доирасидаги ўзининг сўнгги учрашувини “Сўғдиёна”га қарши ўтказди.
Ортда қолган 2013 йилги чемпионатнинг қизиқарли маълумотларини етказишда давом этамиз.
Ўзбекистон футбол федерацияси президенти Мираброр Усмонов 2013 йилги Ўзбекистон кумуш медаллари сохиби – «Локомотив» ФКга табрикнома юборди.
"Гулистон" бош мураббийи Бахтиёр Ашурматов "Қизилқум"га қарши кечган Олий лиганинг сўнгги тур учрашувидан кейин ўз фикрларини билдирар экан, сирдарёлик мухлислар ҳақида жуда илиқ фикрларни билдирди.
Куни кеча «Оқ-тепа» ярим ҳимоячиси Бобур Абдураҳмонов «Аср Футболи» газетаси мухбирига интервью берди. Қуйида суҳбатнинг клубга тегишли қисмини ўқишингиз мумкин.
Ортда қолган мавсумда ўз майдонида энг кўп очко жамғарган жамоа чемпионатнинг бронза медали совриндори – “Насаф” бўлди.
Мамлакат чемпионлигини “Пахтакор”дан қайтариб олган бунёдкорчилар сафар учрашувларини бошқаларга нисбатан кучли ўтказишди.
2013 йил футбол мавсуми ҳам тарих саҳифаларидан жой олди. Мавсум кимгадир омад келтирди, ким учун эса муваффақиятсизлик.
Хабарингиз бор, “Нефтчи” жамоаси ўринбосарлари ёшлар лигасида учинчи ўринни қўлга киритишди. Мазкур мусобақада жамоамиз 49 очко жамғарди ва рақиб дарвозасига 50 та тўп киритди.
Кеча Тачмурод Агамуродов "Бухоро" жамоасини тарк этди. Мураббийлар штабидаги ўзгаришлар бу билан чекланиб қолгани йўқ.
Қозоғистоннинг Vesti.kz сайти Премьер-лиганинг энг яхши футболчисини аниқлаш борасида сўровнома ўтказмоқда. Танлаб олинган 11 нафар футболчи орасида ўзбекистонлик футболчилар — Темур Кападзе ва Александр Гейнрих ҳам бор.