Бу йил аёллар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионати ўн тўққизинчи марта ўтказилди. Аммо айнан XIX миллий чемпионатни биринчиликларимиз орасидаги энг тўлақонлиси десак муболаға бўлмади.
Киритилди: 16:30, 02.11.2013. Ўқилди: 4464 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Қозоғистоннинг «Актобе» жамоаси ўта мураккаб ва драматик кечган баҳсда дуранг натижани қайд этди ва мамлакат чемпионлигини қўлга киритди.
Киритилди: 16:14, 02.11.2013. Ўқилди: 3735 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Мазкур жамоалар бугунга қадар миллий чемпионатларимиз доирасида 31 та учрашув ўтказишган. Шуларнинг фақатгина 5 таси бекободликларнинг ғалабаси билан якунланган.
Киритилди: 14:59, 02.11.2013. Ўқилди: 3676 марта. Фикрлар сони: 4 та.
ЎзПФЛ матбуот хизмати Ўзбекистон чемпионатининг октябрь ойидаги энг яхши футболчиси ва мураббийини аниқлаш учун овозларни қабул қилиш жараёни бошланганини маълум қилади.
Киритилди: 13:34, 02.11.2013. Ўқилди: 3519 марта. Фикрлар сони: 19 та.
Миллионлар ўйини ишқибозлари жаҳон футболининг юлдузлари ҳақида жуда кўплаб маълумотларни билишади. Хориж матбуоти футболчилар ҳақидаги икир-чикир маълумотларгача етказиб беришлари ҳеч кимга сир эмас.
Киритилди: 13:14, 02.11.2013. Ўқилди: 7105 марта. Фикрлар сони: 14 та.
Бу жамоалар миллий чемпионатларимиз тарихида ҳозиргача ўн бир маротаба ўзаро куч синашган. Шулардан учтасида «Қизилқум» футболчиларининг қўли устун келган.
Киритилди: 11:42, 02.11.2013. Ўқилди: 2691 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Россия кубоги 1/16 финал доирасида Владикавказда ўйин ўтказган "Анжи" тўғри Махачқальга жўнаб кетди. Жума кунидан клуб аъзолари "Урал"га қарши учрашувга тайёргарликни бошлаб юбордилар.
Киритилди: 11:14, 02.11.2013. Ўқилди: 3491 марта. Фикрлар сони: 2 та.
“Пахтакор” бу мавсумнинг охирги уй ўйинини Ғузорнинг “Шўртан” клубига қарши ўтказади.
Киритилди: 10:21, 02.11.2013. Ўқилди: 2875 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 08:30, 02.11.2013. Ўқилди: 2884 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Қашқадарё вилоятида иккинчи лига мавсуми ниҳоясига етди. Бу ҳақда маҳаллий федерация расмий сайти хабар беради.
Киритилди: 20:24, 01.11.2013. Ўқилди: 3764 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун Ўзбекистон Биринчи лигаси учун ўтиш босқичи вазифасини ўтаб берувчи вилоят кубок соҳиблари ўртасида Самарқандда мусобақа бошланди.
Киритилди: 20:17, 01.11.2013. Ўқилди: 4486 марта. Фикрлар сони: 3 та.
*** Футболнинг илк расмий қоидалари 1863 йилнинг 8 декабрида қабул қилинган. Айнан шу сана футбол тарихининг бошланиши сифатида белгилаб қўйилган.
Киритилди: 16:27, 01.11.2013. Ўқилди: 7571 марта. Фикрлар сони: 19 та.
“Насаф”нинг 25-турдаги рақиби мамлакат кубоги соҳиби Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси бўлади.
Киритилди: 14:37, 01.11.2013. Ўқилди: 3402 марта. Фикрлар сони: 25 та.
Хабарингиз бор, 3 ноябрь якшанба куни Тошкентдаги марказий “Пахтакор” стадионида “Пахтакор” ва “Шўртан” жамоалари 24-тур доирасида ўзаро баҳс олиб боради. Ушбу учрашув мазкур жамоалар ўртасидаги 18-учрашув бўлади.
Киритилди: 14:30, 01.11.2013. Ўқилди: 4309 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабар бериб ўтганимиздек, Самарқанд шаҳри 1-7 ноябрь кунлари ушбу йилда ўз вилоятида кубок ғолибликни қўлга киритган жамоалар ўртасида Республика кубоги бўлиб ўтади.
Киритилди: 12:05, 01.11.2013. Ўқилди: 3672 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Қозоғистон чемпионатида тўп сурадиган футзалчиларимиз сафи кенгайди. Жорий мавсум Ўзбекистон миллий жамоасининг нақ 6 нафар аъзоси қозоқ клублари шарафини ҳимоя қилади.
Киритилди: 11:18, 01.11.2013. Ўқилди: 3313 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 07:55, 01.11.2013. Ўқилди: 5057 марта. Фикрлар сони: 9 та.
3 ноябр, якшанба куни Ўзбекистон Олий Лигаси 25-тур учрашувлари бўлиб ўтади. Учрашувларни қуйидаги ҳакамлар ва назоратчилар бошқариб боришади.
Киритилди: 07:51, 01.11.2013. Ўқилди: 5922 марта. Фикрлар сони: 75 та.
Республикамизнинг вилоятларида ўтказилган кубок учрашувларининг ғолиблари энди Республика кубогида иштирок этишади. Республика кубоги 31 октябрдан бошлаб 7 ноябргача шахримизда бўлиб ўтади, дея хабар бермоқда Самарқанд вилояти футбол федерацияси расмий сайти.
Киритилди: 07:46, 01.11.2013. Ўқилди: 3101 марта. Фикрлар сони: 4 та.
2015 йил охиригача «Жиззах» махсус индустриал зонасида спорт иншоотлари учун сунъий майса ва қопламаларни ишлаб чиқарувчи корхонани ишга тушириш режалаштирилмоқда. Бу ҳақда Podrobno.Uz хабар бермоқда.
Киритилди: 07:41, 01.11.2013. Ўқилди: 5331 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Бугун “Нефтчи” жамоаси сардори Мансур Саидовнинг туғилган куни. Жамоа етакчиси бугун ўзининг 30 ёшини нишонлайди.
Киритилди: 07:40, 01.11.2013. Ўқилди: 3888 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Куни кеча "Динамо" стадионида "Пахтакор" ва "Бунёдкор" фахрийлари Тошкент шаҳар чемпионати доирасида майдонга тушишди.
Киритилди: 07:35, 01.11.2013. Ўқилди: 4075 марта. Фикрлар сони: 4 та.
5-7 ноябрь кунлари Тошкент футзал бўйича 2014 йилги Осиё чемпионати саралаш Жанубий ва Марказий Осиё гуруҳи учрашувларига мезбонлик қилади.
Киритилди: 07:32, 01.11.2013. Ўқилди: 3474 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Олий лиганинг 24-турида "Бухоро" ўз уйида Қаршининг "Насаф" клубини қабул қилиб, 1:5 ҳисобида мағлуб бўлди.
Киритилди: 21:43, 31.10.2013. Ўқилди: 3825 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Футбол бўйича XXII Ўзбекистон миллий чемпионати Олий лига 25 тур учрашуви «Локомотив» - «Навбаҳор» 3 ноябрь куни «ТТЙМИ» стадионида бўлиб ўтади.
Киритилди: 15:01, 31.10.2013. Ўқилди: 3507 марта. Фикрлар сони: 5 та.