Футбол бўйича XXII Ўзбекистон миллий чемпионати Олий лига 25 тур учрашуви «Локомотив» - «Навбаҳор» 3 ноябрь куни «ТТЙМИ» стадионида бўлиб ўтади.
Киритилди: 15:01, 31.10.2013. Ўқилди: 3507 марта. Фикрлар сони: 5 та.
26 ва 27 октябрь кунлари Тошкентда фахрийлар ўртасида Республика чемпионатининг финал босқич ўйинлари бўлиб ўтди. Унда “Андижон”, “Насаф” (Қашқадарё), “Бухоро” ва “Бунёдкор” (Тошкент) фахрийлар жамоалари ғолиблик учун кураш олиб боришди. Ўйинлар Чиғатойдаги стадионда ўтказилди. Барча жамоалар таркибида ўз вақтида таниқли бўлган собиқ футболчилар тўп суришганини айтиб ўтиш керак.
Киритилди: 11:55, 31.10.2013. Ўқилди: 4839 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Юртимизда футбол мавсуми якунланиб бормоқда. Ўтган якшанба куни биринчилик баҳслари ниҳоясига етди. Кутилганидек, “Андижон” ва “Машъал” жамоалари мавсумни кўтаринки руҳда ўтказиб олий лига йўлланмасини қўлга киритишди.
Киритилди: 11:45, 31.10.2013. Ўқилди: 3375 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Жамоа сардори Петр Бадлонинг йўқлигида "Актобе"ни "Тараз"га қарши учрашувда сардор сифатида майдонга бошлаб тушган Тимур Кападзе ўйиндан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Киритилди: 11:15, 31.10.2013. Ўқилди: 3380 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Қозоғистоннинг “Актобе” жамоасида самаралари фаолият олиб бораётган терма жамоамизнинг етакчи ўйинлари Темур Кападзе ва Александр Гейнрихлар кейинги мавсумни бошқа клубда ўтказишлари мумкин.
Киритилди: 10:48, 31.10.2013. Ўқилди: 3954 марта. Фикрлар сони: 4 та.
“Нефтчи” вакили Достонбек Турсунов саралаш баҳсларининг барчасида майдонга тушди. Фарғона вилоятининг Олтиариқ туманида таваллуд топган футболчи билан суҳбатда бўлдик.
Киритилди: 10:14, 31.10.2013. Ўқилди: 4078 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Агар бугунги кунда футбол бўлмаганида нима бўларди? Мантиқсиз савол шундай эмасми? Умуман олганда, ҳаётини футболсиз тасаввур қила олмайдиган инсонлар етарлича топилади.
Киритилди: 10:07, 31.10.2013. Ўқилди: 8989 марта. Фикрлар сони: 23 та.
Аёллар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионатида илк марта қатнашаётган Бекободнинг “Металлург” жамоаси қизлари ўзларининг дебютларидаёқ ажойиб ютуқни қўлга киритдилар.
Киритилди: 20:41, 30.10.2013. Ўқилди: 4075 марта. Фикрлар сони: 2 та.
«Динамо» - «Металлург» учрашуви якунланганидан сўнг, ҳар икки жамоа бош мураббийилари журналистлар саволларига жавоб қайтаришди.
Киритилди: 17:36, 30.10.2013. Ўқилди: 2886 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Sports.ru Россия чемпионатининг энг катта ҳақ олувчи футболчилари рўйхатини тузгани ҳақида хабар берган эдик.
Киритилди: 17:35, 30.10.2013. Ўқилди: 6885 марта. Фикрлар сони: 24 та.
30 октябрь, чоршанба куни Муборак шаҳрида ўтказилиши керак бўлган Ўзбекистон Биринчилиги иккинчи босқич 14-турининг қолдирилган «Машъал» – «Истиқлол» учрашуви ўтказилмайди.
Киритилди: 17:32, 30.10.2013. Ўқилди: 4044 марта. Фикрлар сони: 3 та.
“Қизилқум”га қарши учрашувда “Бунёдкор” ФК матбуот хизмати фотомухбири Ғайрат Абдуллаев ишлади.
Киритилди: 17:26, 30.10.2013. Ўқилди: 3677 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун Ўзбекистон терма жамоаси ва «Локомотив» футбол клубининг мохир ҳимоячиси Ислом Тўхтаҳўжаев ўзининг 24 ёшини нишонлайди.
Киритилди: 11:34, 30.10.2013. Ўқилди: 4842 марта. Фикрлар сони: 12 та.
Самарқанд вилоят футбол федерацияси ташаббуси билан хар йили Александр Енокович Масесов хотирасига бағишлаб турнир ўтказилиб келинади. Зеро ўтганларни хотирлаш бизнинг бурчимиздир.
Киритилди: 10:56, 30.10.2013. Ўқилди: 3366 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бухорода маҳаллий “Бухоро” жамоаси билан куч синашган "Насаф" йирик ҳисобда ғалабага эришди.
Киритилди: 10:49, 30.10.2013. Ўқилди: 3458 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Бугун жорий мавсумнинг октябрь ойидаги учрашувлари ўз якунига етди. Олий лигада фаолият юритаётган жамоалар мазкур ойда тўрттадан учрашув ўтказишди.
Киритилди: 21:25, 29.10.2013. Ўқилди: 3755 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Ўзбекистонлик ҳакамлар келаси йилнинг январ ойида Уммон мамлакати мезбонлик қиладиган U-22 Осиё чемпионати финал босқичи ўйинларида ишлайдилар.
Киритилди: 21:07, 29.10.2013. Ўқилди: 4203 марта. Фикрлар сони: 4 та.