Ўзбекистон футбол ассоциацияси 2021 йилдан бошлаб янги анъанани йўлга қўймоқда.
Фарғонада старт олган «Ҳоким Кубоги» «Бунёдкор» учун янгилик десак муболаға бўлмайди.
"Пахтакор" БААдаги йиғин доирасида биринчи назорат ўйинини эртага "Зенит"га қарши ўтказади.
Комиссия 2021 йилда ҳам клубларга тиббий масалаларда яқиндан кўмак бериш бўйича иш олиб бормоқда.
Испаниянинг "Marca" нашри тарқатган хабарга кўра, Килиан Мбаппе ва Эрлинг Холандни сотиб олишни истаган "Реал"нинг режалари амалга ошмаслиги мумкин.
ФИФА легионер футболчилардан қарздорлиги сабаб қуйидаги клубларга янги футболчилари рўйхатдан ўтказишни расман тақиқлаган:
“Қўқон-1912” жамоасининг собиқ легионер футболчилари, ҳимоячи Милош Николич ҳамда дарвозабон Боян Кнежевичлар билан муаммо юзага келганлиги сабабли ФИФА жамоамизга хорижлик футболчилар ва мураббийлар трансфери борасида таъқиқ қўйган эди.
ОФК янги 2021 йилги мавсум учун ОЧЛ ва ОФК кубоги мусобақаларига 27 январь куни қуръа ташлайди.
«Уфа» клуби собиқ бош мураббийи Вадим Евсеев "Спорт-Экспресс" нашрига берган интервьюсида «Спартак» ярим ҳимоячиси Остон Ўрунов ҳақида ўз фикрини билдириб ўтди.
Кеча Ўзбекистон миллий терма жамоасининг икки аъзоси Отабек Шукуров ҳамда Азиз Ғаниев тўп сураётган жамоалар БАА Суперкубогида ўзаро баҳс олиб борди.
Тошкентнинг «Локомотив» клуби келаси ҳафтада ўқув-машғулот йиғинини ўтказиш учун Туркияга йўл олади.
Кейинги икки кунда ҳаво ҳарорати кескин пасайди.
Суперлига янги мавсумига жиддий ҳозирлик кўраётган «Турон» клуби мураббийлар штабига Илҳом Зайлобиддинов келиб қўшилди.