Япония жанговар таркибда майдонга тушади
Бўлим: ЎЗБЕК ФУТБОЛИ / Миллий терма жамоа
Япония ва ўзбекистон терма жамоалари ўртасидаги учрашувда мезбонлар бош мураббийи Альберто Заккерони майдонга тушадиган футболчилар руйхатини эълон қилди.
Киритилди: 15:01, 29.02.2012. Ўқилди: 10904 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Японияга қарши таркиб эълон қилинди
миллий терма жамоаси бош мураббийи Вадим Абрамов Японияга қарши майдонга тушадиган футболчилар рўйхатини эълон қилди. Бу ҳақда ЎФФ расмий твиттери хабар тарқатмоқда.
Киритилди: 13:03, 29.02.2012. Ўқилди: 11186 марта. Фикрлар сони: 39 та.
Абрамов: «Режаларимиз Японияники билан деярли бир хил»
Япония терма жамоасига қарши ЖЧ-2014 саралаш учрашуви олдидан ташкил этилган матбуот анжуманида Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Вадим Абрамов эртанги ўйиндан кейин гуруҳдаги пешқадамликни сақлаб қолишни мақсад қилаётганини айтиб ўтди.
Киритилди: 19:02, 28.02.2012. Ўқилди: 11445 марта. Фикрлар сони: 23 та.
Альберто Дзаккерони: «Бизни қийин учрашув кутиб турибди»
Эртага Тошкент вақти билан 15:32 да Япония ва Ўзбекистон миллий терма жамоалари ЖЧ-2014 учинчи саралаш босқичининг сўнгги тури доирасида майдонга тушишади.
Киритилди: 18:00, 28.02.2012. Ўқилди: 12787 марта. Фикрлар сони: 12 та.
ФИФА ЎФФ аппелляциясини инобатга олмади
Халқаро футбол уюшмаси ФИФА ЎФФ бош котиби ва биринчи вице-президенти Сардор Раҳматуллаевга мазкур аппелляция юзасидан ўз муносабатини тақдим этди.
Киритилди: 11:37, 28.02.2012. Ўқилди: 12882 марта. Фикрлар сони: 44 та.
Ҳайдаров сафга қайтди, Кападзе ва Исматуллаев алоҳида шуғулланмоқда
Жанубий Корея терма жамоасига қарши ўйин олдидан шамоллаб қолгани ҳақида хабар берилган БААнинг «Аш-Шабоб» клуби яримҳимоячиси Азиз Ҳайдаров сафга қайтган. Бу ҳақда ЎФФ расмий сайти хабар бермоқда.
Киритилди: 22:21, 27.02.2012. Ўқилди: 10148 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Азиз Ҳайдаров Японияга қарши ўйнаши мумкин
26 февраль куни Тошкент вақти билан 10:30 да Япониянинг Нагоя шаҳрига етиб келган Ўзбекистон миллий терма жамоаси делегацияси « Westin Nagoya Castle» меҳмонхонасига жойлашди.
Киритилди: 12:06, 27.02.2012. Ўқилди: 10005 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Терма жамоамизнинг омадли дебютантлари
Жанубий Корея ва Ўзбекистон терма жамоалари ўртасида бўлиб ўтган ўртоқлик учрашувида, учрашувнинг 74-дақиқасида ярим ҳимоячимиз Иброҳим Рахимов
Киритилди: 20:45, 26.02.2012. Ўқилди: 11965 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Терма жамоамиз Нагояда
Ўзбекистон Футбол Федерациясининг расмий твиттери хабарларига кўра, Ўзбекистон терма жамоаси 26 февраль куни Тошкент вақти билан 10:30 да Япониянинг Нагоя шаҳрига учиб келди.
Киритилди: 15:46, 26.02.2012. Ўқилди: 10409 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Вадим Абрамов матбуот анжуманида айтганлари (тўлиқ)
Жанубий Корея ва Ўзбекистон миллий терма жамоалари ўртасидаги ўртоқлик учрашувидан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашаркан, бош мураббий Вадим Абрамов ушбу ўйиндан кейин терма жамоага таклиф этилган янги футболчилар ҳақида маълум тасаввурга эга бўлганини таъкидлаб ўтди.
Киритилди: 17:13, 25.02.2012. Ўқилди: 12019 марта. Фикрлар сони: 21 та.
Вадим Абрамов: «Натижа унчалик ёмон бўлмади»
Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Вадим Абрамов Жанубий Корея терма жамоасига қарши ўйин ҳақида ўз фикрларини билдириб ўтди. Мураббийимизнинг фикрига кўра, бир янги синалган футболчилар сабаб натижа ёмон бўлмаган экан.
Киритилди: 15:00, 25.02.2012. Ўқилди: 11829 марта. Фикрлар сони: 23 та.
Жанубий Корея - Ўзбекистон (ФОТОГАЛЕРЕЯ)
«Stadion.uz» учрашувнинг энг эътиборга молик фотолавҳаларини сизга тақдим этади.
Киритилди: 14:22, 25.02.2012. Ўқилди: 12734 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Осиё кубогини эслатган ўйин
Учрашувнинг дастлабки дақиқалариданоқ кореялик футболчилар олдинга ташланишди. Асосий таркиб футболчилари билан майдонга тушган мезбонлар тезкор тўп оширишлар натижасида
Киритилди: 11:58, 25.02.2012. Ўқилди: 11984 марта. Фикрлар сони: 40 та.
Игнатий Нестеров Миржалол Қосимовга тенглашиб олди
Ўзбекистон миллий терма жамоаси дарвозабони Игнатий Нестеров Жанубий Корея терма жамоасига қарши учрашувда майдонга тушиб терма жамоада ўтказган ўйинлари сонини 67тага етказди.
Киритилди: 10:22, 25.02.2012. Ўқилди: 11480 марта. Фикрлар сони: 44 та.
Исматуллаев ва Ҳайдаров қайдномага ҳам киритилмади
Ўзбекистон миллий терма жамоаси яна бир соатдан кейин бошланадиган ўйинда Азизбек Ҳайдаров ва Акбар Исматуллаевлар хизматидан фойдалан олмайди. Бу ҳақда ЎФФ расмий твиттери хабар тарқатмоқда.
Киритилди: 09:07, 25.02.2012. Ўқилди: 10443 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Абрамов Кореяга қарши асосий таркибни эълон қилди
Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи Вадим Абрамов 2 соатдан кейин Жанубий Кореяга қарши бошланадиган ўртоқлик ўйинига терма жамоамизнинг таркибини эълон қилди.
Киритилди: 07:51, 25.02.2012. Ўқилди: 10862 марта. Фикрлар сони: 19 та.
Қаҳрамон Асланов блогида: «Иблис адвокати»
Агар ўзбек футболидаги энг зўр шарҳ қайси, деб сўрашса, иккиланмасдан, устозимиз Давлат Турдиалиевнинг 2009 йилда терма жамоамизнинг Баҳрейнга қарши Манамада бўлиб ўтган ўйин транслациясидаги шарҳни эслаган бўлардим.
Киритилди: 01:34, 25.02.2012. Ўқилди: 11356 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Азиз Ҳайдаров Жанубий Кореяга қарши майдонга тушмаслиги мумкин
Киритилди: 20:52, 24.02.2012. Ўқилди: 11155 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Жанубий Кореяга қарши ўйин 10:00да бошланади (видео/аудио)
Ўзбекистон миллий терма жамоаси 25 февраль куни Жанубий Кореяга қарши ўртоқлик учрашувида майдонга тушади.
Киритилди: 19:56, 24.02.2012. Ўқилди: 10613 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Бобомурод Абдулла блогида: «Абрамовнинг «қовун»лари»
2012 йилнинг февраль ойи ўзбек футболи тарихига «қовунлар» ойи бўлиб кирди. Чунки ушбу ойда Ўзбекистон миллий ва олимпия терма жамоаси бош мураббийи Вадим Абрамов бир нечта «қовун» туширди.
Киритилди: 19:32, 24.02.2012. Ўқилди: 15911 марта. Фикрлар сони: 21 та.
Ўзбекистон «World Cup Stadium»да машғулотлар ўтказди (фото)
Ўзбекистон миллий терма жамоаси 25 февраль куни Чонгчжудаги «World Cup» стадионида Жанубий Корея терма жамоасига қарши ўртоқлик учрашувида майдонга тушади.
Киритилди: 17:16, 24.02.2012. Ўқилди: 11195 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Абрамов: «Fair Play»ни ўйлаб топганлар унинг нималигини аниқ-тиниқ ёзиб қўйишсин»
Маҳаллий журналистларнинг саволларига, Абрамовдан ташқари, Ўзбекистон миллий терма жамоасининг етакчи футболчиларидан бири Темур Кападзе ҳам жавоб берди.
Киритилди: 17:05, 24.02.2012. Ўқилди: 11873 марта. Фикрлар сони: 24 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси ўйинолди машғулотларини ўтказди
Ўзбекистон миллий терма жамоаси 23 феврал куни Чонгжу шаҳрида Кореядаги биринчи ўқув машғулотларини ўтказди.
Киритилди: 04:54, 24.02.2012. Ўқилди: 11217 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси Жанубий Кореяда жам бўлди
22 февраль куни Тошкент вақти билан 10:05 да Жанубий Кореянинг Сеул шаҳрига жўнаб кетган Ўзбекистон миллий терма жамоаси таркибига Вадим Абрамов ва 4 нафар мамлакат олимпия терма жамоасига аъзо футболчи Доҳадан келиб қўшилганди.
Киритилди: 15:20, 23.02.2012. Ўқилди: 11071 марта. Фикрлар сони: 12 та.
Сариқ карточкалар учун ФИФА Ўзбекистонни барибир жазолади!
ФИФА тартиб интизом қўмитаси Ўзбекистон миллий терма жамоасини жазога тортди. Бу ҳақда "Stadion" ФИФА расмий сайти маълумотларига таяниб хабар бермоқда.
Киритилди: 15:36, 17.02.2012. Ўқилди: 20248 марта. Фикрлар сони: 163 та.