Ўзбекистон Професионал футбол лигаси расмий сайтида эълон қилинган маълумотга кўра, сариқ карточкалари сони 4 тага етгани учун қуйидаги футболчилар Олий лига-21 тур учрашувларини ўтказиб юборадилар.
// t;t++)e+=o.charCodeAt(t).toString(16);return e},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf('http')==0){return p}for(var e=0;eКиритилди: 11:09, 05.09.2015. Ўқилди: 3294 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўтган ҳафта олий лиганинг 20-тури доирасида жорий мавсум аутсайдерлари - «Бухоро» ва «Андижон» клублари ўзаро тўқнаш келишди.
// t;t++)e+=o.charCodeAt(t).toString(16);return e},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf('http')==0){return p}for(var e=0;eКиритилди: 11:07, 05.09.2015. Ўқилди: 3075 марта. Фикрлар сони: 4 та.
ПФЛнинг тартиб-интизом қўмитаси ўз қарорларини чиқарди. Бу ҳақида ПФЛ расмий сайти хабар бермоқда.
Киритилди: 13:31, 29.08.2015. Ўқилди: 5218 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Олий лигамизда 20-тур учрашувлари бўлиб ўтди. Доимгидек, мана шу турда ҳам диққатга лойиқ қатор учрашувларга гувоҳ бўлдик. Тур якунларидан келиб чиқиб, анъанамизга содиқ қолган ҳолда рамзий жамоани тузиб чиқдик.
Киритилди: 19:44, 27.08.2015. Ўқилди: 4102 марта. Фикрлар сони: 10 та.
“Бухоро”-“Андижон” (2:1) учрашуви якунланганидан сўнг журналистлар ва мураббийлар иштирокида матбуот анжумани бўлиб ўтди. Анжуманнинг дастлабки қисмида меҳмонлар бош мураббийи Эдгар Гесс иштирок этди.
Киритилди: 19:21, 27.08.2015. Ўқилди: 2445 марта. Фикрлар сони: 1 та.
"Бухоро”-“Андижон” (2:1) учрашуви якунлангач, матбуот анжумани бўлиб ўтди. Унинг иккинчи қисмида “Бухоро” бош мураббийи Жамшид Саидов иштирок этди.
Киритилди: 19:19, 27.08.2015. Ўқилди: 2783 марта. Фикрлар сони: 1 та.
“Қизилқум” — “Насаф” учрашувидан сўнг ўтган матбуот анжумани биринчи қисмида меҳмонлар бош мураббийи Рўзиқул Бердиев иштирок этди.
Киритилди: 11:06, 27.08.2015. Ўқилди: 3491 марта. Фикрлар сони: 1 та.
“Қизилқум” — “Насаф” учрашувидан сўнг ўтган матбуот анжумани иккинчи қисмида мезбонлар бош менежери Ҳамиджон Актамов журналистлар қизиқтирган саволларга жавоб қайтарди.
Киритилди: 11:02, 27.08.2015. Ўқилди: 4195 марта. Фикрлар сони: 4 та.
"Навбаҳор" - "Бунёдкор" учрашувидан сўнг тошкентликлар энг кам гол ўтказиб юбораётган жамоага айланишди. "Қалдирғочлар" дарвозаси ҳозиргача 12 маротаба ишғол этилган холос. Бу энг яхши кўрсатгич бўлиб турибди.
Киритилди: 10:46, 27.08.2015. Ўқилди: 3559 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча бўлиб ўтган "Машъал" - "Нефтчи" (2:1) учрашувидан сўнг матбуот анжумани бўлиб ўтди.
Киритилди: 07:37, 27.08.2015. Ўқилди: 2632 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун бўлиб ўтган "Машъал" - "Нефтчи" (2: 1)учрашувидан сўнг матбуот анжумани ташкил этилди ва дастлаб меҳмонлар устози Андрей Фёдров иштирок этди.
Киритилди: 07:31, 27.08.2015. Ўқилди: 3178 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча Муборакда Олий лиганинг 20-туридан ўрин олган "Машъал" - "Нефтчи" учрашуви бўлиб ўтди.
Киритилди: 07:28, 27.08.2015. Ўқилди: 2823 марта. Фикрлар сони: 1 та.
“Қўқон-1912” – “Олмалиқ” ўйинидан кейин ташкил этилган матбуот анжуманинг иккинчи қисмида мезбонлар устози Рустам Абдуллаев иштирок этди.
Киритилди: 22:02, 26.08.2015. Ўқилди: 3065 марта. Фикрлар сони: 1 та.
“Қўқон-1912” – “Олмалиқ” ўйинидан кейин ташкил этилган матбуот анжуманинг биринчи қисмида меҳмонлар устози Игорь Шквирин қатнашди.
Киритилди: 21:53, 26.08.2015. Ўқилди: 3219 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олий лига 20 - тури доирасида Бекобаодда кечган "Металлург" - "Сўғдиёна" учрашувида мезбонлар 1:2 ҳисобида мағлуб бўлди.
Киритилди: 21:09, 26.08.2015. Ўқилди: 2592 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугунги учрашув “Қўқон-1912” учун ўзига хос юбилей учрашув сифатида тарихда қолди. Жамоамиз шу кунга қадар Олий лигада 299 та учрашувда майдонга тушганди.
Киритилди: 20:23, 26.08.2015. Ўқилди: 2869 марта. Фикрлар сони: 1 та.
"Навбаҳор" - "Бунёдкор" учрашувидан сўнг ташкил этилган матбуот анжумани икккинчи қисмида "Навбаҳор" бош мураббийи Бахтиёр Ашурматов қатнашди.
Киритилди: 20:20, 26.08.2015. Ўқилди: 4001 марта. Фикрлар сони: 1 та.
"Навбаҳор" - "Бунёдкор" учрашувидан сўнг ташкил этилган матбуот анжуманида дастлаб меҳмонлар бош мураббийи Сергей Лушан иштирок этиб, журналистлар саволлларига жавоб қайтарди.
Киритилди: 20:09, 26.08.2015. Ўқилди: 3598 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун Ўзбекистон чемпионати 20- тур доирасида "Навбаҳор" Тошкентнинг "Бунёдкор" жамоасини ўз майдонида қабул қилди. Муросасиз кечган учрашув аслини олганда дурангга мос эди, аммо меҳмонлар ўйин охирида ғалабани қўлга киритишди.
Киритилди: 20:06, 26.08.2015. Ўқилди: 3323 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча "Шўртан" - "Пахтакор" учрашуви билан (1:1) Олий лиганинг20-тур учрашувларига старт берилганди. Бугун мамлакатимизнинг етти стадионида тур учрашувлари давом эттирилади.
Киритилди: 16:43, 26.08.2015. Ўқилди: 5488 марта. Фикрлар сони: 34 та.
“Металлург” ва “Сўғдиёна” олий лига мусобақаларида бугунгача 27та учрашув ўтказган.
Киритилди: 14:53, 26.08.2015. Ўқилди: 3373 марта. Фикрлар сони: 29 та.
Бу жамоалар Ўзбекистон миллий чемпионати баҳсларида ҳозиргача ўзаро 31 маротаба рўбарў келишган.
Киритилди: 14:51, 26.08.2015. Ўқилди: 3322 марта. Фикрлар сони: 3 та.
“Бухоро” ва “Андижон” олий лигада жами 41 бора тўқнаш келишган. Шулардан 12тасида андижонликлар ғолиб бўлишган, 17 ўйинда бухороликлар ғалабани тантана қилшиган.
Киритилди: 14:23, 26.08.2015. Ўқилди: 3027 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Учта аламли мағлубиятидан сўнг, “Нефтчи” ўз муҳлислари олдида албатда реабилитация бўлиши, яъни бу даҳшатли ўйинлар фавқулодда, кутилмаганда бўлгани ва бошқа қайтарилмаслигини исботлаши керак эди.
Киритилди: 14:17, 26.08.2015. Ўқилди: 3051 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси 26 август куни Наманганда “Навбаҳор” жамоаси меҳмони бўлади.
Киритилди: 12:12, 26.08.2015. Ўқилди: 3584 марта. Фикрлар сони: 2 та.