Ravshan Haydarov: “Xatolarni to‘g‘irlashga harakat qilamiz”
O‘zbekiston olimpiya terma jamoasi bosh murabbiyi Ravshan Haydarov Qatarga qarshi 1-tur uchrashuvidan keyingi matbuot anjumanida ishtirok etdi va jamoa bugun kutilganidek o‘yin namoyish eta olmaganini ta’kidladi.
“Bugungi o‘yin teng kurashlar ostida kechdi. Afsuski, himoyada xatoga yo‘l qo‘ydik va gol o‘tkazib yubordik. Albatta, xatolarni ko‘rib chiqamiz va keyingi uchrashuvda vaziyatni o‘nglashga harakat qilamiz”, - dedi Haydarov.
“Ikkinchi taymda jarohat olgani uchun Akrom Komilovni almashtirdik. Bu ham uchrashuvga o‘z ta’sirini ko‘rsatdi. Bugun, ayrim futbolchilar o‘z imkoniyatlaridan past darajada harakat qilishdi. Buning sababini albatta, o‘rganib chiqamiz. Balki turnirdagi ilk uchrashuv bo‘lgani uchun biroz bosim sezilgandir. Hali turnir endi boshlandi. Guruhdagi vaziyatni qiyinlashtirib qo‘ydik, ammo, imkoniyatimiz bor ekan, oxirigacha kurashamiz”, - deydi O‘zbekiston olimpiya terma jamoasi bosh murabbiyi Ravshan Haydarov.
Kiritildi: 08:18, 10.01.2018.
O'qildi: 6047 marta.