Президентнинг 262-сонли қарори ижросини таъминлаш ҳамда футбол учрашувларини юқори савияда ташкил этиш мақсадида, мамлакатимиз стадионларида марказлашган ВАР тизимидан фойдаланиш учун махсус техникаларни ўрнатиш ишлари қизғин давом этмоқда.
Айни пайтда "Нефтчи" клубининг уй стадиони — "Истиқлол" мажмуасида ВАР техникаларини жойлаштириш ва созлаш жараёни кетмоқда.
Режага асосан, кейинги босқичларда "Андижон", "Бухоро" ҳамда "Сўғдиёна" клублари стадионлари босқичма-босқич ушбу тизим билан жиҳозланади.
Бугунги кунга қадар "Хоразм" ва "Сурхон" клублари уй стадионларида ВАР тизими тўлиқ ўрнатиб бўлинган.
Ўзбекистон футбол ҳакамлар маркази мутахассислари томонидан ушбу техник қурилмаларни ўрнатиш, монтаж қилиш ва ишчи ҳолатга келтириш жараёнлари бевосита амалга оширилмоқда.
Ушбу саъй-ҳаракатлар ҳакамлик қарорларининг ҳаққонийлигини таъминлаш ва ўзбек футболининг халқаро стандартларга мослигини оширишга хизмат қилади.