Киритилди: 20:52, 22.12.2014. Ўқилди: 4121 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Венгриянинг Дьёр шаҳрида шахмат бўйича 16 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида ўтказилган Бутунжаҳон ёшлар олимпиадаси ниҳоясига етди.
Киритилди: 20:43, 22.12.2014. Ўқилди: 3875 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Венгриянинг Дийор шаҳрида шахмат бўйича 16 ёшгача бўлган шахматчилар ўртасидаги Бутунжаҳон ёшлар шахмат олимпиадаси (“World Youth U-16 Chess Olympiad 2014”) якунланди.
Киритилди: 17:52, 22.12.2014. Ўқилди: 3694 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўтмишнинг афсонавий боксчиси Муҳаммад Али 20 декабрь шанба куни зотилжам ташхиси билан шифохонага ётқизилди, деб ахборот беради “CNN” канали.
Киритилди: 17:18, 21.12.2014. Ўқилди: 4077 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Теннис бўйича Ўзбекистон вакили Оқгул Омонмуродова Анқара (Туркия)да ўзтказилаётган ITF серияси мусобақасида асосий мукофотни қўлга киритишига бир қадам етмади.
Киритилди: 12:30, 21.12.2014. Ўқилди: 3130 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик теннисчи қиз Оқгул Омонмуродова Туркиянинг Анқара шаҳрида ўтаётган ITF таснифидаги теннис мусобақасининг финалига йўл олди, дея хабар бермоқда Sports.uz.
Киритилди: 22:33, 19.12.2014. Ўқилди: 3756 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли ракеткачиси Оқгул Оманмуродова Туркиянинг Анқара шаҳрида ўтаётган мукофот жамғармаси 50 минг долларлик ITF туркумидагуи турнирдаги иштирокини давом эттирадиган бўлди.
Киритилди: 11:21, 18.12.2014. Ўқилди: 2614 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Хитой аёллар баскетбол лигасида 23 нафар баскетболчи қиз ўйин вақтида катта жанжал келтириб чиқарганлари учун турли муддатларга дисквалификация қилинди. Бу ҳақида “Reuters” хабар беради.
Киритилди: 10:56, 18.12.2014. Ўқилди: 4394 марта. Фикрлар сони: 2 та.
8-16 ноябрь кунлари Қозоғистоннинг Олма-ота шаҳрида ўтказилган жаҳон чемпионати биз учун бир мунча омадли ўтди.
Киритилди: 10:43, 18.12.2014. Ўқилди: 8523 марта. Фикрлар сони: 12 та.
Қиличбозлик кўплаб ёшларимизнинг севимли спорт турига айланиб бормоқда.
Киритилди: 18:56, 17.12.2014. Ўқилди: 5072 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Америкалик боксчи Эллиот Сеймур Микки Рурк билан ўтказган жангини унинг вакиллари томонидан берилган 15 минг доллар эвазига ютқазиб берганлигини тан олди.
Киритилди: 18:18, 17.12.2014. Ўқилди: 3279 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ҳамюртимиз Артур Юнусов жамоаси “Фенер” билан бирга Озарбайжон чемпионатининг навбатдаги ўйинида “Нефтчи” футзал клубини 4:2 ҳисобида мағлубиятга учратди. Учрашувдан сўнг футзалчимиз Olamsport порталига интервью берди.
Киритилди: 16:19, 16.12.2014. Ўқилди: 3658 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида К. Булекпаев соврини учун тезкор шахмат бўйича анъанавий халқаро турнир бўлиб ўтди. Ушбу мусобақада ҳамюртимиз халқаро гроссмейстер Антон Филиппов ҳам муваффақиятли иштирок этди.
Киритилди: 15:50, 16.12.2014. Ўқилди: 3228 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Аввал хабар қилганимиздек, жорий йилнинг 13-14 декабрь кунлари пойтахтимиздаги Давлат солиқ қўмитаси спорт-соғломлаштириш мажмуасида Таэквондо (WTF) бўйича катталар ўртасида мамлакат чемпионати баҳслари ўтказилди.
Киритилди: 15:12, 15.12.2014. Ўқилди: 4481 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Халқаро эркак теннисчилар ассоциацияси яқин тўрт йил учун ATP таснифидаги турнирларнинг умумий мукофот жамғармаси оширилишини маълум қилди.
Киритилди: 20:53, 14.12.2014. Ўқилди: 3600 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2014 йилнинг 12 декабрь куни Гонконгда дзюдо бўйича ёшлар ўртасидаги VIII Осиё чемпионати ўз ниҳоясига етди. Қитъамизнинг биринчилиги медалларини қўлга киритиш учун мусобақага 18 та давлат дзюдочилари ташриф буюришди.
Киритилди: 20:52, 14.12.2014. Ўқилди: 4513 марта. Фикрлар сони: 1 та.