Тошкентнинг «Бунёдкор» клуби Тошкентда бўлиб турган бир гуруҳ нигериялик футболчилар билан боғлиқ вазият юзасидан баёнот берди. Баёнот матни клуб твиттерида чоп этилган.
Киритилди: 08:27, 29.12.2013. Ўқилди: 6356 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Facebook ижтимоий тармоғида нигериялик саккиз нафар футболчининг «Бунёдкор» либосида бир жамоа бўлиб тушган суратлари пайдо бўлди.
Киритилди: 22:02, 28.12.2013. Ўқилди: 8502 марта. Фикрлар сони: 70 та.
Максим Шацких фаолиятини "Говерла"да давом эттирадиган бўлди. Бу ҳақда Ужгород жамоаси бош директори Иван Шиц Football.ua сайтига хабар берди.
Киритилди: 19:30, 28.12.2013. Ўқилди: 2898 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун, 28 декабрь куни пойтахтимиздаги “Бухоро” ресторанида “Ливерпуль-Гол” болалар футбол клуби аъзолари 2013 йил якунларига бағишланган ўзларининг тантанали тадбирини ўтказишди.
Киритилди: 17:58, 28.12.2013. Ўқилди: 5169 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Бугун “Андижон” жамоамиз ўзининг дастлабки ўқув-машғулот йиғинини якунлади. 18 декабрь куни бошлаган йиғин ўн кун давом этди. Янги йил байрами муносабати билан Азамат Абдураимов қисқа муддатли дам берди.
Киритилди: 17:42, 28.12.2013. Ўқилди: 3022 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун Шўрбулоқ даҳасидаги сунъий қопламали майдонда “Андижон” жамоаси ўзининг дастлабки назорат учрашувини ўтказди. Андижонликлар Фарғона вилояти чемпиони “Динамо” жамоаси билан куч синашди.
Киритилди: 17:31, 28.12.2013. Ўқилди: 3508 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Дастлаб Arena.Uz интернет-нашрида пайдо бўлиб, сўнгра бошқа сайтларда тарқалган "Пахтакор" бош мураббийи алмашиши тўғрисидаги хабарлар инкор этилди. Бу ҳақда клуб матбуот хизматига қарашли @fc_pakhtakor микроблоги ёзган.
Киритилди: 17:20, 28.12.2013. Ўқилди: 3298 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистон U-22 терма жамоаси 28 декабрь куни Тошкентдаги ўқув-машғулот йиғинлари доирасида ўртоқлик учрашуви ўтказди. Тошкентнинг «Пахтакор» жамоасига қарши ўтказилган назорат ўйинида Шуҳрат Мақсудов шогирдлари 1:3 ҳисобида имкониятни бой беришди.
Киритилди: 14:34, 28.12.2013. Ўқилди: 4664 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тажрибали ҳужумчи Максим Шацких, шубҳасиз, ўзбек футболи тарихида алоҳида ном ва ҳурматга лойиқ футболчилардан бири. Яқин 5-10 йил ичида Макс даражасидаги форвард етишиб чиқишига ишониш қийин.
Киритилди: 13:53, 28.12.2013. Ўқилди: 6961 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Пойтахтимиздаги «Чилонзор» стадионида «Пахтакор» ҳамда Ўзбекистон U-22 терма жамоалари ўртасида синов-назорат ўйини бўлиб ўтаётгани ҳақида хабар берган эдик. Ҳозиргина ўйин ўз ниҳоясига етди.
Киритилди: 14:01, 28.12.2013. Ўқилди: 4542 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Бугун "Бунёдкор" ва "Олмалиқ" ёшлари ўртоқлик учрашувида майдон тушишди. Ўйин ёш "қалдирғочлар"нинг 6:0 ҳисобидаги ғалабаси билан якун топган. Бу ҳақда тошкентликлар расмий твиттери хабар бермоқда.
Киритилди: 13:47, 28.12.2013. Ўқилди: 2532 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2013 йилги мавсумда олий лигада совриндорлар сафидан жой олган “Насаф” футболчиларига кеча бронза медаллари тантанали равишда топширилди.
Киритилди: 13:44, 28.12.2013. Ўқилди: 2944 марта. Фикрлар сони: 1 та.
“Пахтакор” бош мураббийи Мурод Исмоилов ОАВ ходимларига берган интервьюсида клубдаги ишини давом эттириш-эттирмаслиги январь ойига қадар ҳал бўлишини айтганди. Дарвоқе, бу орада Исмоилов янги тузилган олимпия терма жамоасида мураббий сифатида иш бошлади. Шу тариқа “шерлар” тайёргарликнинг биринчи босқичида бош мураббийсиз қолишди. Чунки Исмоилов айни вақтда Олимпия терма жамоаси билан бирга.
Киритилди: 13:43, 28.12.2013. Ўқилди: 5580 марта. Фикрлар сони: 23 та.
Пойтахтимиздаги «Чилонзор» стадионида Ўзбекистон У-22 ҳамда «Пахтакор» клублари ўртасидаги ўртоқлик ўйини бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 13:00, 28.12.2013. Ўқилди: 2299 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Россиянинг "Аргументы и факты" газетаси сайти қишки давралар оралиғида юз бериши кутилаётган йилнинг энг муҳим 6та трансферларига тўхталиб ўтди. Aif.ru'нинг тахминига кўра, "Анжи" футболчиси Одил Аҳмедов ё "Зенит"га, ёки ЦСКАга ўтади.
Киритилди: 09:12, 28.12.2013. Ўқилди: 6978 марта. Фикрлар сони: 23 та.
Sports.uz таҳририяти томонидан футбол бўйича 2013 йилнинг рамзий терма жамоаси саралаб олинди. Бунда биз мухлислар эътиборини асосан ички чемпионатга қаратишга қарор қилдик.
Киритилди: 08:18, 28.12.2013. Ўқилди: 5503 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Халқаро Футбол Уюшмалари Федерацияси - ФИФА 2014 йилга мусобақаларда ишлаши мумкин бўлган ўзбекистонлик ҳакамларни тасдиқлади.
Киритилди: 08:01, 28.12.2013. Ўқилди: 3737 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Шавкат Саломов янги мавсумни "Иртиш"да бошлаши аниқ бўлди. Футболчи павлодарликлар билан шартнома имзолади.
Киритилди: 19:22, 27.12.2013. Ўқилди: 3577 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Сўнгги мавсумни «Нефтчи» клубида ўтказган дарвозабон Элдор Исабоев ҳам энди ўз фаолиятини Тошкентнинг «Локомотив» клубида давом эттиради.
Киритилди: 18:23, 27.12.2013. Ўқилди: 4135 марта. Фикрлар сони: 4 та.
"Бунёдкор" 22 январ куни Россиянинг "Ростов" клубига қарши назорат учрашувини ўтказади. Бу ҳақда клуб расмий твиттери хабар бермоқда.
Киритилди: 16:25, 27.12.2013. Ўқилди: 2816 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Азиз футбол севар мухлислар, футболимиз фидойилари!
Киритилди: 14:34, 27.12.2013. Ўқилди: 4403 марта. Фикрлар сони: 3 та.
ОФКнинг қарори билан 2007 йилдан бошлаб Осиё кубоги мусобақаси тоқ йилларга ўтказилди. Бундан асосий мақсад Европа чемпионатининг соясида қолиб кетаётган қитъанинг энг нуфузли мусобақасига бутун дунёда қизиқишни ошириш эди.
Киритилди: 11:38, 27.12.2013. Ўқилди: 7963 марта. Фикрлар сони: 28 та.
Кеча бўлиб ўтган Ғарбий Осиё футбол федерацияси ччемпионати доирасида Иордания ва Ливан ўртасидаги баҳсда (0:0), ўзбекистонлик лайнсмен Рафаэль Ильясов ишлади.
Киритилди: 10:00, 27.12.2013. Ўқилди: 3552 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Кеча “Насаф” футбол мактабида мактаб битирувчиларини тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Киритилди: 09:45, 27.12.2013. Ўқилди: 2474 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бир неча кундан сўнг, 2013 йил ҳам тарихга айланади. Якунига етаётган йилда ўзбекистонлик футбол мухлислари мундиал орзуси билаш яшашди, десак муболаға бўлмайди. Аммо бу сафар ҳам орзулар саробга айланди.
Киритилди: 09:37, 27.12.2013. Ўқилди: 4444 марта. Фикрлар сони: 1 та.