| 17/02 01:00 | Жирона | 2-1 | Барселона |
8 ноябрь жума куни "Насаф" жамоаси XXII мамлакат чемпионатининг охирги 26-турини сафарда “Олмалиқ” жамоасига қарши ўтказади.
Киритилди: 09:02, 07.11.2013. Ўқилди: 2550 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Кеча Қозоғистон чемпионатида ўзига хос плей-офф учрашуви бўлиб ўтди. Премьер-лигада 11-ўринни эгаллаган "Восток" жамоаси Биринчи лигада 2-ўринни банд этган "Спартак" жамоаси билан Премьер-лигада қолиш учун баҳс олиб борди.
Киритилди: 08:32, 07.11.2013. Ўқилди: 3874 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Шу йилнинг 2 апрель куни Осиё Чемпионлар лигаси доирасида “Бунёдкор” Хитойнинг “Бейцзинь Гуан” клубини қабул қилди. “Қалдирғочлар” қанчалик харакат қилишмасин, меҳмон жамоа дарвозасига йўл топа олишмади.
Киритилди: 15:27, 06.11.2013. Ўқилди: 3198 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Аввал хабар қилганимиздек, 6-11 ноябрь кунлари Қарши шаҳрида Олий ва Биринчи Лига клублари футбол мактабларининг 1999-2000 йилларда туғилган ўсмирлари ўртасида 2013 йилги Биринчиликнинг финал босқичи бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 14:03, 06.11.2013. Ўқилди: 3698 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Самарқанд шаҳрида ўтказилган кубок соҳиблари мусобақаси ўз якунига етди.
Киритилди: 12:00, 06.11.2013. Ўқилди: 3132 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Куни-кеча "Спорт" телеканалида "Футбол шарҳи" кўрсатувини кўриб, тўғриси, шундай профессионал каналда ҳарф танимайдиган журналистлар ҳам бор эканлигига ҳайрон қолдим.
Киритилди: 11:55, 06.11.2013. Ўқилди: 13861 марта. Фикрлар сони: 83 та.
Мазкур йил ҳам ортда қолиб бормоқда. Ўтаётган йил мобайнида қайғули ва қувончли воқеалар кўплаб учради. Биз эса ўз одатимизга содиқ қолган ҳолда футболимиздаги салбий қирраларга кўз югуртирамиз.
Киритилди: 10:16, 06.11.2013. Ўқилди: 7326 марта. Фикрлар сони: 28 та.
Бугундан бошлаб Қарши шаҳрида олий лига клублари тайёрлов гуруҳлари жамоалари ўртасидаги мусобақанинг республика босқичига старт берилади.
Киритилди: 10:00, 06.11.2013. Ўқилди: 3678 марта. Фикрлар сони: 3 та.
«Зомин» ва «Ғаллакор-Автомобилчи» жамоалари Биринчи лигада жон сақлаб қоладиган бўлишди. Аслида бу жамоалар Биринчи лиганинг иккинчи босқичига чиқа олишмаганди.
Киритилди: 15:56, 05.11.2013. Ўқилди: 3600 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Қарши шаҳрида Олий ва Биринчи лига клублари қошидаги тайёрлов гуруҳлари жамоаларининг республика чемпионати бўлиб ўтади.
Киритилди: 15:25, 05.11.2013. Ўқилди: 3989 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 15:23, 05.11.2013. Ўқилди: 3469 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Бу йилги биринчи лига баҳслари ҳам якунига етди. Кутилганидек, “Машъал” билан “Андижон” олий лига йўлланмасини қўлга киритишди. Хабарингиз бор, “Машъал” муддатидан олдин олий лигага йўлланма олди. Муборакликлар буни 6 октябрь куни “Косонсой” билан кечган беллашувдан сўнг расман нишонлашди.
Киритилди: 11:13, 05.11.2013. Ўқилди: 2816 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 10:54, 05.11.2013. Ўқилди: 2881 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Самарқандда давом этаётган вилоят кубок совриндорлари Республика биринчилигининг икки ярим финал учрашуви бўлиб ўтди. Икки учрашув натижасига кўра финалга "Бунёдкор" ва "Бахор-Геолог" йўл олишди.
Киритилди: 10:50, 05.11.2013. Ўқилди: 3318 марта. Фикрлар сони: 1 та.
8 ноябрь, жума куни Ўзбекистон Олий Лигаси сўнгги тур учрашувлари бўлиб ўтади. Учрашувларни қуйидаги ҳакам ва назоратчилар бошқариб боришади.
Киритилди: 09:18, 05.11.2013. Ўқилди: 3609 марта. Фикрлар сони: 2 та.
"Футбол на Куличках" сайти "Локомотив" ҳимоячиси Виталий Денисовни Россия Премьер-лигасининг 15-тур рамзий терма жамоасига киритди. Ҳамюртимиз ушбу мавсумда учинчи марта рамзий терма жамоадан ўрин олди.
Киритилди: 09:17, 05.11.2013. Ўқилди: 4031 марта. Фикрлар сони: 4 та.
5 ноябрь куни ЎФФ майдонида 2014 йилги Ўзбекистон Биринчилиги баҳсларида иштирок этиш учун иккита ўтиш учрашуви ўтказилади.
Киритилди: 16:55, 04.11.2013. Ўқилди: 3978 марта. Фикрлар сони: 1 та.
"Металлург" - "Нефтчи" жамоалари ўртасидаги баҳсдан кейин мезбонлар бош мураббийи Рустам Мирсодиқов ўз фикрларини билдириб ўтди.
Киритилди: 16:45, 04.11.2013. Ўқилди: 2631 марта. Фикрлар сони: 3 та.
“Насаф”-“Бунёдкор” учрашуви якунига етгач дастлаб меҳмонлар бош мураббийи Миржалол Қосимов журналистлар саволларига жавоб бериб ўтди.
Киритилди: 14:06, 04.11.2013. Ўқилди: 6620 марта. Фикрлар сони: 51 та.
Ўзбекистон XXIII миллий чемпионатининг 2-давра ўйинларига келиб «Локомотив» жамоасида ҳужумларни самарали якунлайдиган тўпурар футболчига кучли эҳтиёж сезила бошланди. Фарҳод Тожиев жароҳат олиб узоқ муддатга сафдан чиққач темирйўлчиларда ҳужум чизиғининг яққол етакчиси кўринмаётган эди.
Киритилди: 12:13, 04.11.2013. Ўқилди: 5069 марта. Фикрлар сони: 21 та.
Биринчи лигада бу йилги мавсумни омадли ўтказган “Андижон” жамоаси яна кучлилар сафига қайтди. Биринчилик баҳслари якунланишига уч тур қолганда андижонликлар олий лига масаласини ҳал этишди. Ушбу муваффақиятда тажрибали ҳужумчи Лочин Солиевнинг ҳам ўзига яраша ҳиссаси бор. Йил бошида олий лига жамоаларидан таклиф тушган бўлишига қарамай, Солиев “Андижон”да қолишга қарор қилганди.
Киритилди: 12:09, 04.11.2013. Ўқилди: 3586 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Киритилди: 12:06, 04.11.2013. Ўқилди: 2900 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Самарқанд шаҳрида давом этаётган вилоят кубоги соҳиблари ўртасида Республика биринчилигининг гуруҳ баҳслари якунланиб ярим финалчилар номи маълум бўлди.
Киритилди: 10:56, 04.11.2013. Ўқилди: 3622 марта. Фикрлар сони: 1 та.