Хориж чемпионатларида тўп сураётган Ўзбекистон миллий терма жамоасининг бир нечта аъзолари ўтаётган ҳафтанинг дам олиш кунлари ўз клублари сафида расмий ўйинларда майдонга тушишди.
Кеча Россия Биринчи дивизионида 21-тур ўйинлари бўлиб ўтди. Ушбу чемпионатда иштирок этаётган барча футболчиларимиз ўйинларда иштирок этишди.
Бу жамоалар миллий чемпионатларимиз тарихида ҳозиргача ўн уч маротаба ўзаро куч синашган. Шулардан бир ўйинда «Қизилқум» футболчиларининг қўли устун келган.
29 октябрь сешанба куни Ғузор шаҳрида бўлиб ўтадиган ЎзПФЛ, 24-тури доирасидаги "Шўртан" - "Локомотив" учрашуви "Ғузор марказий" стадионида соат 15:30 да бошланади.
Хабарингиз бор, 29 октябрь куни Ғузорда “Шўртан” клуби футбол бўйича Ўзбекистон 22-миллий чемпионатининг 24-турида Тошкентнинг “Локомотив” клубини қабул қилади.
29 октябрь куни "Пахтакор" Фарғонада "Нефтчи" меҳмони бўлади. Бу жамоалар олий лига ташкил этилганидан буён унда узлуксиз қатнашиб келаётган 3 жамоадан 2таси ҳисобланади.
Кеча Бекободдаги “Металлург” стадионида аёллар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионатининг 12-тури кечиктирилган учрашуви ўтказилди.
Кеча БАА Про-лигасидаги навбатдаги 5-тур ўйинлари бўлиб ўтди. "Аш-Шабоб" сафарда "Аш-Шаъб" меҳмони бўлди ва 1:2 ҳисобида имкониятни бой берди.
"Насаф" жамоаси 24-турда Бухоро шаҳрининг "Бухоро" жамоаси меҳмони бўлишади. Ён қўшнилар ўртасидаги учрашувлар доимо муросасиз ва қизиқарли кечган. Навбатдаги учрашув ҳам шубҳасиз ана шундай ўтиши кутилмоқда.
Бугун Россия чемпионатининг 14-тури доирасида Москванинг "Локомотив" клуби сафарда "Рубин" билан баҳс олиб боради.