“Гулистон” – “Бунёдкор” учрашувидан кейинги матбуот анжуманига биринчи бўлиб “қалдирғочлар” устози ташриф буюрди.
Олмалиқдаги ўйиннинг илк дақиқасидаёқ ҳисобни очган ва кейинроқ иккита тўп фарқи билан олдинда чиқиб олган "Динамо" биринчи таймнинг ўзидаёқ бу устунликни қўлдан чиқарди. Охир-оқибат мағлуб бўлган жамоа ўйини хусусида унинг устози Равшан Ҳайдаров қуйидагича фикрда:
Бугун "Динамо"ни қабул қилган "Олмалиқ" иродали ғалабага эришди. Бу ҳақда учрашувдан сўнг жамоа бош мураббийи Игорь Шквирин қўйидагиларни таъкидлади:
"Насаф" жамоаси бугун Олий лига, 23-турида "Навбаҳор" жамоасини қабул қилиб, йирик ҳисобда ғалаба қозонди. Улар рақибларига дарвозасига жавобсиз 5та тўп йўллашди.
"Насаф"-"Навбаҳор" 5:0 учрашувидан сўнг анаънавий матбуот анжумани бўлиб ўтди. Анжуманда ҳар иккала жамоалар бош мураббийлари иштирок этишиб, ўйин ҳақидаги фикрлариини билдиришди ва журналистлар саволларига жавоб беришди.
"Анжи" бош мурабийи Гаджи Гаджиев Ласина Траоренинг жароҳатидан сўнг қачон сафга қайтиши борасида маълумот берди.
Шу йилнинг 19 ноябрь куни Дубайда пляж футболи бўйича Дубай Қитъалараро Кубоги турнири старт олади. Дунёнинг етакчи терма жамоалари иштирок этадиган мазкур турнир ўйинларини бошқариб борадиган ҳакамлар орасида, ўзбекистонлик ФИФА рефериси Бахтиёр Намозов ҳам бор.
ОК-2015 саралаши 5-туридан ўрин олган Гонконг ҳамда Ўзбекистон терма жамоалари ўртасидаги учрашувни Навоф Шукрулла бошчилигидаги баҳрайнлик ҳакамлар бригадаси бошқариб боради.
“Пахтакор” ва “Металлург” жамоалари ўртасидаги Олий лига 23-тур баҳсидан кейин матбуот анжумани ўтказилди. Унда тошкентликлар бош мураббийи Мурод Исмоилов иштирок этди.
23-турнинг энг шиддатли ўйинларидан бири Олмалиқда бўлиб ўтди. Унда маҳаллий «Олмалиқ» клуби қизиқарли кечган баҳсда «Динамо» устидан 3:2 ҳисобидаги ғалабага эришди.
Бугун Ўзбекистон чемпионатининг 23-тур учрашувлари бўлиб ўтади.
Бу жамоаларнинг ўзаро учрашувлари доимо муросасиз ва шиддатли кечган. Шу кунгача мамлакатимиз миллий чемпионати тарихида қўшнилар ўртасида йигирма беш ўйин ўтказилган.
Бугун, 23 октябрь куни бўлиб ўтадиган "Пахтакор" - "Металлург" учрашуви соат 16:00да бошланади.
Бугун Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси меҳмонда “Гулистон”га қарши тўп тепади.
Ўзбекистон Биринчилиги иккинчи босқич 13-тур доирасида ўтказилган «Истиқлол» (Тошкент) – «Спартак» (Бухоро) учрашуви якунига етганидан сўнг рўй берган ҳодиса юзасидан қуйидаги интизомий жазо чоралари кўрилди: