Ашхободда Туркманистон Президенти Кубоги халқаро турнирида 3-ўрин учун майдонга 1997 йилда туғилган "Пахтакор" академияси футболчилари Қирғизистон ўсмирлар терма жамоасига қарши майдонга тушди.
Киритилди: 15:41, 19.09.2013. Ўқилди: 3980 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Биринчи лагада ўтган душанба куни иккинчи босқичнинг 1-давра баҳслари ниҳоясига етди. Дастлабки босқичдан кейин Шарқ ва Ғарб минтақасида 8тадан жамоа олий лига йўлланмаси учун курашни давом эттирмоқда.
Киритилди: 14:32, 19.09.2013. Ўқилди: 3307 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ёшлар Биринчилиги ҳамда Олий Лига ўйинлари бошланиш вақтларига аниқлик киритилди.
Киритилди: 13:25, 19.09.2013. Ўқилди: 3666 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ростовда халқаро турнирда иштирок этаётган Артур Кагиров шогирдлари биринчи ғалабаларига эришдилар.
Киритилди: 12:30, 19.09.2013. Ўқилди: 3935 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Эртага “Пахтакор” марказий стадионида олий лига 19-тури доирасидаги “Бунёдкор” – “Навбаҳор” учрашуви бўлиб ўтади.
Киритилди: 12:14, 19.09.2013. Ўқилди: 3224 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Тошкентнинг “Локомотив” жамоаси билан сафарда ўйин ўтказган “Насаф” жамоаси асосий рақибига ютқазиб қўйганидан барчамизнинг хабаримиз бор. Пешқадамлар баҳси ҳақида турли сайтларда турлича фикрлар билдирилди.
Киритилди: 12:06, 19.09.2013. Ўқилди: 3678 марта. Фикрлар сони: 6 та.
21 сентябрь куни олий лига дебютанти “Гулистон” ўз майдонида Фарғонанинг “Нефтчи” жамоасини қабул қилади. Шу кунга қадар бу жамоалар ўзаро 9 марта тўқнаш келишган.
Киритилди: 10:26, 19.09.2013. Ўқилди: 3146 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Киритилди: 10:18, 19.09.2013. Ўқилди: 12599 марта. Фикрлар сони: 93 та.
Бу икки жамоа ўртасидаги учрашувлар доимо кескин ва шиддатли кечган. Бу жамоалар қаерда ўйнамасинлар доимо қизғин ва чиройли футбол кўрсатишади.
Киритилди: 10:07, 19.09.2013. Ўқилди: 3185 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Киритилди: 09:37, 19.09.2013. Ўқилди: 12791 марта. Фикрлар сони: 66 та.
2013 йилнинг сентябрь ҳамда октябрь ойларида Осиёниг бир қатор мамлакатида 2014 йили бўлиб ўтадиган U-16 ҳамда U-19 Осиё чемпионати саралаш баҳслари бўлиб ўтади.
Киритилди: 09:05, 19.09.2013. Ўқилди: 3807 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Маълумки, шу йилнинг 17 октябридан 7 ноябрига қадар Бирлашган Араб Амирликларида 17 ёшгача бўлган ўсмир футболчилар ўртасида Жаҳон чемпионати ташкилаштирилади.
Киритилди: 08:49, 19.09.2013. Ўқилди: 7067 марта. Фикрлар сони: 12 та.
Темур Олимхўжаев бошчилигидаги Ўзбекистон ўсмирлар (U16) терма жамоаси келаси ҳафтада Осиё чемпионати финал босқичи учун саралаш баҳсларини Тошкентдаги "Жар" стадионида ўтказишади.
Киритилди: 18:02, 18.09.2013. Ўқилди: 4170 марта. Фикрлар сони: 6 та.
"Актобе" мухлислар клуби аъзолари ўзбекистонлик ҳужумчи Александр Гейнрих ижросидаги ўйинлар видеолавҳалари тўпламини яратишди. Унга эса "Монстр Гейнрих" деб ном беришди.
Киритилди: 12:41, 18.09.2013. Ўқилди: 6582 марта. Фикрлар сони: 32 та.
20 сентябрь куни олий лиганинг 19-тур баҳслари старт олади. Ушбу турда "Пахтакор" Қаршида "Насаф" меҳмони бўлади.
Киритилди: 12:13, 18.09.2013. Ўқилди: 3725 марта. Фикрлар сони: 19 та.
19-20 сентябр кунлари Олий лига жамоалари 19-тур ўинларидан ўрин олган “Сўғдиёна” - "Локомотив” жамоаларининг ўринбосарлари ва асосий таркиблари ўртасидаги беллашувлар бўлиб ўтади.
Киритилди: 11:37, 18.09.2013. Ўқилди: 2668 марта. Фикрлар сони: 1 та.
U-16 ОЧ саралаш баҳсларига тайёргарлик кўраётган Темур Олимхўжаев бош мураббйилигидаги Ўзбекистон U-16 ўсмирлар терма жамоаси 17 сентябрь куни Тошкентда йиғин бошлади.
Киритилди: 11:15, 18.09.2013. Ўқилди: 3710 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сўнгги сафар беллашувларида "Андижон" бир ғалаба ва мағлубиятни қайд этди. “Спартак” жамоаси билан бўлган ўйинда андижонликлар иродали ғалабага эришдилар.
Киритилди: 10:54, 18.09.2013. Ўқилди: 4231 марта. Фикрлар сони: 4 та.
“Нефтчи” футболчилари кеча “Гулистон”га қарши кечадиган ўйинга тайёргарликни бошлаб юборишди. “Олмалиқ” билан бўлган баҳсдан кейин футболчиларга икки кунлик таътил берилганди.
Киритилди: 10:32, 18.09.2013. Ўқилди: 3133 марта. Фикрлар сони: 11 та.
"Пахтакор" футбол академиясининг 1997 йилда туғилган футболчилардан иборат жамоаси Туркманистон президенти кубоги мусобақасининг 3-ўрин учун баҳсда иштирок этадиган бўлди.
Киритилди: 09:03, 18.09.2013. Ўқилди: 4338 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Ўзбекистон терма жамоаси ЖЧ-2014 саралаш ўйинларининг Осиё плей-офф босқичи, жавоб учрашувида Иордания терма жамоасига пенальтилар сериясида имкониятни бой берди. Энди футболчиларимиз жаҳон чемпионатида фақат томошабин сифатида иштирок этишлари мумкинлиги ойдинлашди. Иордания эса қитъалараро плей-офф босқичига йўл олиб, Жанубий Америкалик рақибини кутадиган бўлди.
Киритилди: 00:15, 18.09.2013. Ўқилди: 10632 марта. Фикрлар сони: 62 та.
Аёллар футболи бўйича Ўзбекистон чемпионатининг навбатдаги турида “Машъал”нинг қизлар жамоаси Муборакда “Металлург”ни қабул қилиб, 1:0 ҳисобида ғалабага эришди.
Киритилди: 21:17, 17.09.2013. Ўқилди: 3680 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Терма жамоамиз ва "Анжи" клуби яримҳимоячиси Одил Аҳмедов Махачқальа жамоаси мухлислари саволларига жавоб бераркан, клуб билан амалдаги шартномаси якунлангунча жон деб ўйнашда давом этишини маълум қилди.
Киритилди: 21:05, 17.09.2013. Ўқилди: 4715 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Киритилди: 16:50, 17.09.2013. Ўқилди: 15328 марта. Фикрлар сони: 125 та.