P/S: Бу ҳикояни анчадан бери ёзаман деб кўнгилга тугиб қуйгандим, буни қарангки, савил иш, ўқиш билан бўлиб бунга қўлим етмай турганди, десам сал баҳона қилганга ўхшаб қоламан.
Киритилди: 09:17, 21.09.2013. Ўқилди: 11617 марта. Фикрлар сони: 45 та.
Ёшлар Биринчилиги 19-турида «Бухоро» футболчилари мавсумдаги учинчи ғалабасига эришди. Мусобақа аутсайдери ўз майдонида «Динамо»ни 2:1 ҳисобида мағлуб этди.
Киритилди: 08:39, 21.09.2013. Ўқилди: 3069 марта. Фикрлар сони: 1 та.
“Бунёдкор” – “Навбаҳор” учрашувидан кейинги матбуот анжуманининг иккинчи қисмида “қалдирочлар” устози қатнашди.
Киритилди: 22:14, 20.09.2013. Ўқилди: 5294 марта. Фикрлар сони: 18 та.
“Бунёдкор” – “Навбаҳор” учрашувидан кейинги матбуот анжуманиниг биринчи қисмида наманганликлар устози иштирок этди.
Киритилди: 22:10, 20.09.2013. Ўқилди: 3692 марта. Фикрлар сони: 11 та.
"Насаф"-"Пахтакор" учрашуви якунлангандан сўнг мезбонлар бош мураббийи Рўзиқул Бердиев журналистлар саволларига жавоб бериб ўтди.
Киритилди: 22:06, 20.09.2013. Ўқилди: 5021 марта. Фикрлар сони: 49 та.
"Насаф"-"Пахтакор" учрашуви якунлангандан сўнг меҳмонлар бош мураббийи Мурод Исмоилов журналистлар саволларига жавоб бериб ўтди.
Киритилди: 22:02, 20.09.2013. Ўқилди: 3365 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси ҳамда Москванинг Локомотив клуби ҳимоячиси Виталий Денисов, «Локомотив» расмий сайти томонидан анъанавий тарзда ҳар ой ўтказиладиган «ой ўйинчиси» номинацияснинг август ойи ғолиби бўлди.
Киритилди: 20:55, 20.09.2013. Ўқилди: 3656 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўзбекистон чемпионати 19-турининг илк ўйини ўз ниҳоясига етди.
Киритилди: 18:10, 20.09.2013. Ўқилди: 4820 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Ўзбекистон чемпионати 19-турининг икки диққатга сазовор ўйини Қарши ва Тошкентда бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 18:09, 20.09.2013. Ўқилди: 9479 марта. Фикрлар сони: 72 та.
Тошкентда футзал бўйича анъанавий Уюшма кубоги баҳслари старт олди. Ҳозирги кунгача мусобақанинг дастлабки уч кунги ўйинлари натижалари маълум.
Киритилди: 14:24, 20.09.2013. Ўқилди: 3320 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун “Пахтакор” марказий стадионида “Бунёдкор” ва “Навбаҳор” жамоалари ўзаро беллашишади.
Киритилди: 14:23, 20.09.2013. Ўқилди: 3361 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси бугун Наманганнинг “Навбаҳор”ини қабул қилади.
Киритилди: 14:15, 20.09.2013. Ўқилди: 2846 марта. Фикрлар сони: 4 та.
“Оқ-тепа”нинг тажрибали ҳимоячиси Андрей Шашков Россия пойтахти Москва томон йўл олди.
Киритилди: 12:38, 20.09.2013. Ўқилди: 3863 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ўз майдонида “Қўқон-1912” билан кечган баҳсдан сўнг “Машъал” футболчиларига уч кунлик дам берилганди.
Киритилди: 12:33, 20.09.2013. Ўқилди: 2905 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Кеча “Насаф” ўринбосарлари ўз майдонларида “Пахтакор” жамоаси устидан (3:1) иродали ғалабага эришишди. Жамоа мураббийи Баҳодир Аннаматов бу ҳақда қуйидаги фикрларни билдирди:
Киритилди: 11:27, 20.09.2013. Ўқилди: 3426 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистон U-16 ўсмир қизлар терма жамоаси 26 сентябрь - 6 октябрь кунлари Хитойнинг Нанкин шаҳрида бўлиб ўтадиган U-16 ўсмир қизлар ўртасидаги Осиё чемпионати финал босқичи ўйинларининг иштирок этиш учун 23 сентябрь куни Хитойга жўнаб кетади.
Киритилди: 10:41, 20.09.2013. Ўқилди: 6155 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Виталий Денисов ушбу мавсумда Россия Премьер-лигасининг кашфиёт футболчиларидан бири бўлди. "Советский спорт"га берган интервьюсида ҳамюртимиз ўзининг тақдирига оид айрим воқеалар ҳақида ҳам сўз очган.
Киритилди: 10:22, 20.09.2013. Ўқилди: 6598 марта. Фикрлар сони: 12 та.
Махачқалъанинг "Анжи" клуби кеча Европа лигасининг гуруҳ босқичи 1-тур баҳсида Молдованинг "Шериф" жамоаси билан дуранг ўйнади (0:0). Ўйиндан кейин Одил Аҳмедов қисқача ўз фикрларини билдириб ўтди.
Киритилди: 08:45, 20.09.2013. Ўқилди: 6097 марта. Фикрлар сони: 3 та.
"Зенит" клуби ўз сафига Одил Аҳмедовни қўшиб олиш масаласини кўриб чиқмоқда. Санкт-петербургликлар қишки трансфер вақтида Ўзбекистон терма жамоасининг ярим ҳимоячисини ўз сафларига қўшиб олишлари мумкин.
Киритилди: 08:03, 20.09.2013. Ўқилди: 10410 марта. Фикрлар сони: 30 та.
Ёшлар лигасида 19-турнинг дастлабки 3та баҳси бўлиб ўтди. “Бунёдкор” ўз майдонида ғалаба қозониб, “Пахтакор” Қаршида мағлубиятга учраганидан кейин “қалдирғочлар” рақибдан 7 очкога илгарилаб кетишди.
Киритилди: 07:52, 20.09.2013. Ўқилди: 2966 марта. Фикрлар сони: 4 та.
«Бунёдкор» ва «Навбаҳор» жамоалари олий лигада ўзаро ўн уч мартотаба майдонда куч синашишган. Бу йилги мавсумнинг биринчи даврасида "қалдирғочлар" Косонсойда йирик ҳисобда ғалаба қозонишга муваффақ бўлишганди.
Киритилди: 07:29, 20.09.2013. Ўқилди: 3148 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Ростовда давом этаётган 1999 йилда туғилган футболчилардан иборат жамоалар ўртасида Виктор Понедельник кубоги халқаро мусобақасида кеча 4-тур учрашувлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 07:04, 20.09.2013. Ўқилди: 3883 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун Қарши шаҳри Эски шаҳар ҳудудидаги "Насаф" (олдинги номи "Меҳнат") стадионида "Насаф" ёшлар жамоаси "Пахтакор" ёшларини 3:1 ҳисобида мағлубиятга учратди.
Киритилди: 19:13, 19.09.2013. Ўқилди: 4121 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистонлик ФИФА рефериси Бахтиёр Намозов 18 сентябрь куни Таити мамлакатида старт олган пляж футболи бўйича жаҳон чемпионати баҳсларида ҳакамлик қилмоқда.
Киритилди: 16:45, 19.09.2013. Ўқилди: 3633 марта. Фикрлар сони: 1 та.
ФИФА рефериси Валентин Коваленко бошчилигидаги ўзбекистонлик ҳакамлар бригадаси «Кашива Рейсол» (Япония) ҳамда «Гуанчжоу Эврегранд» (Хитой) клублари ўртасидаги ОЧЛ-2013 ярим финали дастлабки учрашувини бошқариб боради.
Киритилди: 16:26, 19.09.2013. Ўқилди: 3683 марта. Фикрлар сони: 3 та.