Тўғри танқидни ҳақорат, деб қабул қилувчи ТВни эгаллаб олган журналистлару ўзи буюртма мақола бита туриб мақоласи ичида ўзбек футболи, миллий терма жамоа учун қайғураётганларни буюртмачи, кампания уюштираётган гуруҳ, деб таърифловчи шахслар кириб кетади бу атама ичига.
Киритилди: 16:13, 17.09.2013. Ўқилди: 5639 марта. Фикрлар сони: 14 та.
Ростовда Виктор Понедельник хотирасига бағишлаб ўтказилаётган халқаро турнирида "Пахтакор"нинг 1999 йилда туғилган тарбияланувчиларимиз иштирок этишмоқда.
Киритилди: 15:43, 17.09.2013. Ўқилди: 3491 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Анвар Солижонов - жуда катта тажрибага эга, футболчилик фаолиятини якунлагач ҳакамлик касбини танлаган, ўз касбинининг фидоийси бўлган инсон.
Киритилди: 14:44, 17.09.2013. Ўқилди: 3501 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Футбол миллионлар ўйини. Ушбу ўйин мухлисларни ўзига завқлилиги, жозибаси билан мафтун этади. Баъзан эса мағлубиятлардан куйинишингга тўғри келади.
Киритилди: 13:03, 17.09.2013. Ўқилди: 18296 марта. Фикрлар сони: 139 та.
"Насаф" футбол клубининг бир гуруҳ мухлислари ЎФФ ва ПФЛ раҳбарларига Ўзбекистон Кубоги финалини нейтрал майдонда ўтказиш бўйича хат билан мурожаат қилишди.
Киритилди: 11:40, 17.09.2013. Ўқилди: 5869 марта. Фикрлар сони: 40 та.
Биринчи лиганинг биринчи босқичида ўз минтақалари ("Ғарб" ва "Шарқ")да 9-12-ўринни эгаллаган жамоалар келаси йили лигада қолиш учун ўтиш босқичида иштирок этишади.
Киритилди: 11:00, 17.09.2013. Ўқилди: 3257 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўз олдига олий лигага қайтиш вазифасини қўйган “Машъал”нинг муваффақиятли одими давом этмоқда.
Киритилди: 09:50, 17.09.2013. Ўқилди: 2921 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча Россия Биринчи дивизонида 14-тур ўйинлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 09:03, 17.09.2013. Ўқилди: 3334 марта. Фикрлар сони: 2 та.
20 сентябрь куни "Насаф" жамоаси ўз майдонида Тошкентнинг "Пахтакор" жамоасини қабул қилади. Бугун ана марказий учрашувни бошланиш вақти маълум бўлди.
Киритилди: 08:58, 17.09.2013. Ўқилди: 3904 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Биринчи лига иккинчи босқич 8-турининг қолган 2та учрашуви билан биринчи давра ўйинларига якун ясалди. Иккинчи давра баҳслари 23 сентябрь куни бошланади.
Киритилди: 07:33, 17.09.2013. Ўқилди: 3218 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Бугун Ўзбекистон профессионал футбол лигасида Ўзбекистон кубоги финал ўйинига бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди. Унда учрашувнинг номинал мезбони номи аниқланди.
Киритилди: 21:07, 16.09.2013. Ўқилди: 5707 марта. Фикрлар сони: 45 та.
Ўзбекистон Футбол мухлислари клуби ва дунёга машҳур "BCD-travel" сайёҳлик компанияси ҳамкорликда шу йилнинг 17 октябрдан 8 ноябргача Бирлашган Араб Амирликларида Ўсмирлар ўртасида бўлиб ўтадиган Жаҳон чемпионатига таклиф этади!
Киритилди: 19:10, 16.09.2013. Ўқилди: 7268 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Ўзбекистон футбол федерацияси президенти Мираброр Усмонов Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Миржалол Қосимовнинг истеъфосини қабул қилмади.
Киритилди: 19:00, 16.09.2013. Ўқилди: 26580 марта. Фикрлар сони: 248 та.
"Металлург" - "Гулистон" учрашувидан кейин бекободликлар бош мураббийи Рустам Мирсодиқов ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Киритилди: 18:55, 16.09.2013. Ўқилди: 3014 марта. Фикрлар сони: 1 та.
"Металлург" - "Гулистон" учрашувидан кейин меҳмонлар бош мураббийи Бахтиёр Ашурматовни суҳбатга тортиш қийин бўлган эрса-да, мухлисларни қизиқтирган бир икки саволларга жавоб олдик.
Киритилди: 17:32, 16.09.2013. Ўқилди: 3701 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Олий лига 19-туридан ўрин олган «Насаф» - «Пахтакор» ўйинин Олим Толибжонов бошчилигидаги ҳакамлар гуруҳи бошқариб борадиган бўлди.
Киритилди: 16:38, 16.09.2013. Ўқилди: 4250 марта. Фикрлар сони: 22 та.
Хориж чемпионатларида тўп сураётган Ўзбекистон миллий терма жамоасининг бир нечта аъзолари ҳафтанинг дам олиш кунлари ўз клублари сафида расмий ўйинларда майдонга тушишди.
Киритилди: 15:20, 16.09.2013. Ўқилди: 4381 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Биринчи лига 8-турининг 6та ўйини бўлиб ўтди. “Машъал” бу сафар ҳам юқори поғоналарда бораётган жамоалардан бири — “Қўқон-1912”ни ўз майдонида мағлуб этди — 3:0.
Киритилди: 08:43, 16.09.2013. Ўқилди: 4850 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Ашхобод шаҳрида давом этаётган Туркманистон президенти кубоги мусобақасида гуруҳ босқичининг 3-тур ўйинлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 08:35, 16.09.2013. Ўқилди: 4137 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Бу саволга жавоб ҳамиша тайёр – ҲА! Лекин буни амалда исбот қилиш керак. Қандай қилиб дейсизми? Бунга жавоб тайёр – учрашув куни жамоанинг ўн иккинчи ўйинчисига айланиш керак!
Киритилди: 07:51, 16.09.2013. Ўқилди: 5639 марта. Фикрлар сони: 46 та.
Бугун Ўзбекистон Биринчилигининг 2-босқич, 8-тур учрашувлари бўлиб ўтади.
Киритилди: 13:38, 15.09.2013. Ўқилди: 2898 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон U-16 ўсмирлар терма жамоаси 18 сентябрь куни Тошкентда Қатар U-16 ўсмирлар терма жамоасига қарши ўртоқлик учрашувини ўтказади.
Киритилди: 13:35, 15.09.2013. Ўқилди: 4172 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўз майдонида "Сўғдиёна"ни мағлуб эта олмаган "Динамо" устози Равшан Ҳайдаров рақиб ҳамкасбидан фарқли, ўйиндан мутлақо қониқмаганини гапирди.
Киритилди: 13:32, 15.09.2013. Ўқилди: 2675 марта. Фикрлар сони: 1 та.
1:1 ҳисобидаги дуранг билан якун топган "Динамо"-"Сўғдиёна" учрашувидан кейинги матбуот анжуманида меҳмонлар бош мураббийи Даврон Файзиев шогирдларига мутлақо эътирози йўқлигини таъкидлади.
Киритилди: 13:29, 15.09.2013. Ўқилди: 2833 марта. Фикрлар сони: 1 та.
“Шўртан” ва “Бунёдкор” жамоалари ўртасидаги ўйиндан кейинги матбуот анжуманинг иккинчи қисмида журналистлар билан “Оқ бўрилар” устози юзма-юз бўлди.
Киритилди: 13:22, 15.09.2013. Ўқилди: 2739 марта. Фикрлар сони: 1 та.