Бугун “Жар” стадионида Тошкентнинг икки совриндор клуби олий лига 15-тури доирасида учрашади.
Киритилди: 15:56, 10.08.2013. Ўқилди: 3695 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Давралар оралиғида Тошкентнинг «Локомотив» клуби ўз сафига бир қатор маҳоратли футболчиларни қўшиб олди.
Киритилди: 15:05, 10.08.2013. Ўқилди: 5530 марта. Фикрлар сони: 12 та.
Бугун Косонсойдаги “Марказий” ўйингоҳда мамлакат чемпионатининг 15-туридан ўрин олган учрашув бўлиб ўтади. "Навбаҳор" Фарғонанинг “Нефтчи” клубини қабул қилади.
Киритилди: 13:16, 10.08.2013. Ўқилди: 4411 марта. Фикрлар сони: 20 та.
Ёшлар биринчилигининг Фарғонанинг “Нефтчи” клубини қабул қилган Тоҳир Мадраҳимов шогирдлари йирик ғалабани қўлга киритишди.
Киритилди: 10:45, 10.08.2013. Ўқилди: 3613 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Киритилди: 10:54, 10.08.2013. Ўқилди: 3127 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Кеча “Бунёдкор” ва “Пахтакор” ёшлари куч синашишди ва унда ёш “қалдирғочлар” 3:1 ҳисобида ғалаба қозондилар.
Киритилди: 10:40, 10.08.2013. Ўқилди: 3466 марта. Фикрлар сони: 27 та.
"Хотира қанотлари" хотира турнири финалида "Пахтакор" ва "Машъал" ёшлари баҳс олиб боради. Кеча мусобақада "плей-офф" баҳсларида биринчи кун ўйинлари ўтказилди.
Киритилди: 10:37, 10.08.2013. Ўқилди: 3294 марта. Фикрлар сони: 2 та.
“Қизилқум” жамоаси Зарафшондаги стадион реконструкция қилиниши муносабати билан уй учрашувларини Навоий шаҳрида ўтказадиган бўлди.
Киритилди: 20:26, 09.08.2013. Ўқилди: 4159 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Давралар оралиғидаги танаффус чоғида “Нефтчи” жамоаси сафига бир қатор янги ўйинчилар келиб қўшилди. Мана шундай футболчилардан бири Ғулом Ўруновдир.
Киритилди: 08:56, 09.08.2013. Ўқилди: 3794 марта. Фикрлар сони: 4 та.
2013 йилги Ўзбекистон Биринчилиги иккинчи босқич иштирокчилари сафида ўзгариш юз берди.
Киритилди: 23:38, 08.08.2013. Ўқилди: 4383 марта. Фикрлар сони: 10 та.
10 август, шанба куни “Жар” стадионида “Бунёдкор” ва “Пахтакор” жамоалари ўртасидаги навбатдаги пойтахт дербиси бўлиб ўтади.
Киритилди: 20:40, 08.08.2013. Ўқилди: 4077 марта. Фикрлар сони: 8 та.
"Хотира қанотлари" халқаро турнирида гуруҳ баҳслари ниҳоясига етди. 3-турда қайд этилган натижалар қуйидагича:
Киритилди: 20:33, 08.08.2013. Ўқилди: 3597 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олий лиганинг 15-тури доирасида “Насаф” жамоаси сафарда Зарафшоннинг “Қизилқум” жамоаси меҳмони бўлади. Бу жамоаларнинг 28-беллашуви бўлади.
Киритилди: 17:51, 08.08.2013. Ўқилди: 3467 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Миржалол Қосимов Ўзбекистон миллий терма жамоасининг 12-14 август кунлари Тошкентда ўтказиладиган йиғинига таклиф этилган футболчилар рўйхатини эълон қилди.
Киритилди: 17:31, 08.08.2013. Ўқилди: 12688 марта. Фикрлар сони: 116 та.
10 август куни Олий лига 15 тур ўйинлари доирасида навбатдаги водий дербиси бўлиб ўтади. Шу куни “Навбаҳор” Косонсойда “Нефтчи”ни қабул қилади.
Киритилди: 16:58, 08.08.2013. Ўқилди: 3832 марта. Фикрлар сони: 12 та.
Хабарингиз бор, мамлакатимиз ўйингоҳларида 10 август шанба куни Олий лига 15-тур учрашувлари бўлиб ўтади. Жумладан, Қаршининг "Насаф" жамоаси сафарда "Қизилқум" жамоасининг меҳмони бўлади.
Киритилди: 16:48, 08.08.2013. Ўқилди: 3671 марта. Фикрлар сони: 8 та.
10 август, шанба куни Олий лигада 15-тур учрашувлари бўлиб ўтади. Бу сафар "Пахтакор" Тошкент дербисида "Бунёдкор"га қарши "Жар" стадионида майдонга тушади.
Киритилди: 16:27, 08.08.2013. Ўқилди: 3674 марта. Фикрлар сони: 14 та.
Хабарингиз бор, 4 август куни "Гулистон" жамоаси Қарши шаҳрида “Насаф” меҳмони бўлди. Мазкур баҳс маҳоратли ярим ҳимоячи Элёр Жаҳонов учун тарихий ўйинга айланди.
Киритилди: 12:35, 08.08.2013. Ўқилди: 3427 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Журналистлар ўртасида ўтказилган «Июль ойининг энг яхши ўйинчиси ва мураббийи» сўровномасида Тошкентнинг «Локомотив» жамоаси ярим ҳимоячиси Акмал Холматов ва Қаршининг «Насаф» жамоаси бош мураббийи Рўзиқул Бердиев ғолиб чиқди.
Киритилди: 11:57, 08.08.2013. Ўқилди: 5019 марта. Фикрлар сони: 33 та.
«Пахтакор-79» фожеаси қурбонларининг хотирасига бағишлаб, Боткин номидаги қабристонда ёдгорлик ўрнатилди.
Киритилди: 10:48, 08.08.2013. Ўқилди: 5202 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистон U16 қизлар терма жамоаси Иорданияга қарши иккинчи ўртоқлик учрашувида ҳам ғалабани қўлга киритди. Кеча оқшом Аммон шаҳрида бўлиб ўтган ўйинда Гулнора Аъзамова шогирдлари 2:0 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Киритилди: 04:21, 08.08.2013. Ўқилди: 5459 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Россиянинг "Краснодар" клуби "Анжи" ярим ҳимоячиси Одил Аҳмедовни сотиб олиш бўйича таклиф билан чиқди. Бу ҳақда "Спорт-Экспресс" газетаси сайти маълумот тарқатди.
Киритилди: 21:57, 07.08.2013. Ўқилди: 7830 марта. Фикрлар сони: 27 та.
"Анжи" футболчиси Одил Аҳмедов ҳозирча клубда қолишга ва ўз ойлик маошининг камайтирилишига рози эканини таъкидлади.
Киритилди: 21:48, 07.08.2013. Ўқилди: 8062 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Россия Биринчи дивизони вакили "Салют" 7-турда мусобақа аутсайдерларидан бири "Нефтехимик" меҳмони бўлди ва 3:1 ҳисобида ғалаба қозонди.
Киритилди: 21:42, 07.08.2013. Ўқилди: 3396 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Россия Биринчи дивизони вакили "Газовик" бугун бўлиб ўтган 7-тур баҳсида қийин ғалабани қўлга киритди.
Киритилди: 20:25, 07.08.2013. Ўқилди: 4082 марта. Фикрлар сони: 4 та.