Бугун “Жар” стадионида олий лига 11-тури доирасидаги “Бунёдкор” – “Металлург” учрашуви бўлиб ўтади.
Киритилди: 17:40, 21.06.2013. Ўқилди: 3687 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Икки кун муқаддам «Stadion»нинг фейсбукдаги расмий саҳифаси орқали ўзига хос сўровнома ташкил қилгандик. Унда фойдаланувчилар «Ўзбекистон терма жамоасининг бугунги ҳолатида энг оригинал ўзгариш қайси деб ўйлайсиз?», деган савол остида ўз овозларини бериб ўтишган.
Киритилди: 16:26, 21.06.2013. Ўқилди: 7321 марта. Фикрлар сони: 59 та.
Ёшлар лигасининг дастлабки ўн туридан кейин турнир жадвалида иккинчи клуб бўлиб турган «Бунёдкор» ўринбосарлари бугун 11-тур доирасида Бекободнинг «Металлург» клуби ўринбосарларини қабул қилишди.
Киритилди: 16:02, 21.06.2013. Ўқилди: 3351 марта. Фикрлар сони: 1 та.
24-25 июнь кунлари терма жамоа базаси саналган «Чиғатой» спорт мажмуасида 1998 йилда туғилган болалар ўртасида турнир бўлиб ўтади.
Киритилди: 15:09, 21.06.2013. Ўқилди: 3536 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Гулистонда ўтказилган «Гулистон» - «Локомотив» учрашуви олдидан Ўзбекистонда гол уриш бўйича 100лик довонни босиб ўтган икки футболчи – мезбонлар вакили Носир Отақўзиев ҳамда «Локо» етакчиси Акмал Холматовга эсдалик нишонларини топширилди.
Киритилди: 14:50, 21.06.2013. Ўқилди: 5898 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Киритилди: 11:00, 21.06.2013. Ўқилди: 6167 марта. Фикрлар сони: 20 та.
Бир неча кун олдик Шацкихнинг "Арсенал"га ўтгани расман тасдиқлангани ҳақида хабар бергандик. Бугун маълум бўлишича, томонлар ўртасидаги шартнома "1+1" кўринишида имзоланган. Бу ҳақда Киев клуби расмий сайти хабар тарқатган.
Киритилди: 10:18, 21.06.2013. Ўқилди: 3502 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Кеча бўлиб ўтган 2та ўйин билан Ёшлар лигасининг 11-тур баҳсларига якун ясалди. Мусобақа пешқадами бўлиб турган "Пахтакор" ёшлари кутилмаганда Олмалиқда йирик ҳисобда ютқазиб қўйишди.
Киритилди: 07:52, 21.06.2013. Ўқилди: 2993 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Айни вақтда Туркиянинг Бурса шаҳрида бўлиб турган Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси 2013 йилги жаҳон чемпионати финал босқичи ўйинларига тайёргарликни давом эттирмоқда.
Киритилди: 01:15, 21.06.2013. Ўқилди: 5939 марта. Фикрлар сони: 16 та.
Киритилди: 21:22, 20.06.2013. Ўқилди: 3772 марта. Фикрлар сони: 16 та.
Ўзбекистон ва Қатар терма жамоалари учрашуви якунига етаётган вақтда, гарчи йигитларимиз йирик ҳисобда ғалаба қозонаётган бўлсалар-да, мухлисларнинг ранжишига сабаб бўлган натижа эълон қилинди:
Киритилди: 16:57, 20.06.2013. Ўқилди: 8305 марта. Фикрлар сони: 45 та.
ЖЧ-2014 саралашида терма жамоамиз иштирокидан кўнглингиз тўлдими? Ўзбекистон терма жамоаси жаҳон чемпионати йўлланмасини қўлга киритмаган экан, қандай қилиб саралаш босқичидан қониқдик, дейиш мумкин?
Киритилди: 15:56, 20.06.2013. Ўқилди: 9454 марта. Фикрлар сони: 40 та.
12-18 июнь кунлари Қозоғистоннинг Жамбул шаҳрида спорт устаси А.Р.Шох хотирасига бағишланган бешинчи халқаро мусобақа ўтказилди.
Киритилди: 15:47, 20.06.2013. Ўқилди: 3308 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Аввало саволнинг жинничалигини айтиб ўтаман. Қанақасига кўнглим тўлиши мумкин, агар вазифа бажарилмаган бўлса?! Ия, ҳа, орангизда "тўхтаб тур, шошма, ҳали олдинда плей-офф ўйинлари бор, имкониятимиз ҳали бор", дейдиганлар топилар?
Киритилди: 15:14, 20.06.2013. Ўқилди: 10310 марта. Фикрлар сони: 80 та.
Савол жуда ҳам мураккаб. “Йўқ” десам, ҳали шу пайтгача терма жамоамиз сўнгги саралаш босқичида бу қадар кўп очко йиға олмаган эди. Қолаверса, асосий рақибларини, хусусан гуруҳда биринчи ўринни олган жамоаларни сафарда енгишни ҳам уддаламаган эди. “Ҳа” деб айтсам, виждоним олдида ҳижолатдаман: “Натижа қани?”
Киритилди: 14:32, 20.06.2013. Ўқилди: 6315 марта. Фикрлар сони: 21 та.
2014 йилда бўладиган Жаҳон чемпионати саралашининг сўнгги босқичидаги Ўзбекистон-Ливан ва Ўзбекистон-Қатар учрашувлари арафасида ўзбекистонлик футбол мухлислари чипта ололмай ҳалак бўлиб юришларини, чиптага етишганларнинг аксарияти эса уни олибсотарлардан қиммат нарҳларда олаётганини кўриб:
Киритилди: 14:06, 20.06.2013. Ўқилди: 6959 марта. Фикрлар сони: 15 та.
ЖЧ-2014 саралаш босқичининг дастлабки қисмларидан бир менигина эмас балки бутун Ўзбекистонлик футбол муҳлисларнинг кўнгиллари тўлган десам адашмайман...
Киритилди: 13:57, 20.06.2013. Ўқилди: 5599 марта. Фикрлар сони: 16 та.