Аввал хабар берганимиздек, Қарши шаҳридаги “Геолог” стадионида пляж футболи бўйича Ўзбекистон Кубоги мусобақаси старт олди. 12 та жамоа тўрт гуруҳда иштирок этмоқда. Тўртала гуруҳда ҳам 1-тур ўйинлари ўтказилди.
Қаршида ОЧЛ-2018 гуруҳ босқичи 1-турига тайёргарлик кўраётган “Насаф” жамоаси бугун “Шўртан” жамоаси билан назорат учрашуви ўтказади, дея хабар беради "аждарлар"нинг расмий сайти.
Тошкентда йиғин ўтказаётган "Қўқон-1912" жамоаси иккинчи назорат учрашувини ўтказди. Бу сафарги рақиб “Навбаҳор” бўлди. Учрашувни футболчиларимиз анча фаол тарзда бошлашди, деб ёзади клуб расмий сайти.
Кеча, Арманистон пойтахти Ереван шаҳрида ўқув-машғулотлар йиғинини ўтказаётган Ўзбекистон U-19 терма жамоаси Арманистон ёшларига қарши иккинчи ўртоқлик ўйинида майдонга тушдилар.
Қаршининг "Насаф" клуби “Динамо” билан ўртоқлик учрашуви ўтказди.
Қашқадарёда вилоят ҳокими кубоги давом этмоқда.
19 январь куни Самарқандда вилоят футбол федерацияси кубоги турнирига қуръа ташланди.
Ҳар йили Фарғонада анъанавий тарзда ўтказилиб келинадиган “Вилоят Ҳокими Кубоги-2017” тавқими тасдиқланди.
Фарғонада анъанавий тус олган «Ҳоким кубоги» 27 январь куни старт олади.
22 декабрь куни “Пахтакор” марказий ўйингоҳида олий таълим муассасаларидаги талабалар ўртасида футбол бўйича “Камолот” кубоги” республика мусобақаси финал босқичи ўтказилди.
Мавсумнинг сўнгги тур баҳсларига хозирлик кўраётган Фарғонанинг “Нефтчи” жамоаси бугун Наманган вилоятининг “Норин” жамоасига қарши ўртоқлик баҳсида иштирок этди.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси болалар ўртасида ўзбек футболи собиқ арбоби Сергей Артёмович Арютунов хотирасига бағишланган халқаро турнир ташкил этди.
Ўзбекистон мусулмонлари идораси мажлислар залида “8 декабрь – Конституция куни” муносабати билан ЎМИ тизимидаги муассасалар жамоалари ўртасида навбатдаги футбол мусобақасини бошлаш учун ёрдамчи ҳакамлар ва гуруҳ сардорлари иштирокида учрашув бўлиб ўтди.
Бугун "Дўстлик" стадионида "Навбаҳор" ҳамда Жиззахнинг "Сўғдиёна" жамоалари ўртасида назорат учрашуви бўлиб ўтди.
Биринчи Лига иккинчи даврасига тайёргарлик кўраётган «Динамо» жамоаси пайшанба куни «Насаф»га қарши тўп сурган бўлса, душанба куни Олий Лиганинг яна бир вакили Ғузорнинг «Шўртан» клубига қарши ўртоқлик учрашувини ўтказди.
Бугун жамоамиз навбатдаги назорат ўйинини ўтказди.
Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси давралар оралиғидаги сўнги назорат учрашувини Навоийнинг “Қизилқум” клубига қарши ўтказди.
Фарғонанинг “Нефтчи” ҳамда Тошкентнинг “Пахтакор” жамоалари 23 июль куни ўртоқлик баҳсида иштирок этишди. Ўйин Қибрайда ўтказилди. Кескин ва қизиқарли курашларга бой ўтган учрашувда кучлар тенг келди.
Ўзбекистон Биринчилигида иштирок этаётган Самрқанднинг “Динамо” клуби расмий сайтининг хабарига кўра, “Насаф” жамоаси 21 июл пайшанба куни Самарқандга ташриф буюради ва назорат учрашуви ўтказади, дея хабар беради voha.uz.