Мана, Ўзбекистон чемпионатининг 11 тури ортда қолди. Жамоалар турнир жадвалида медалларга даъвогарлар, ўртамиёналар ва аутсайдерларга бўлина бошлашди.
Авваламбор, бу мақолани ёзишдан олдин кўп ўйладим, шу менга керакми деб. Мутахассислар жамоани мағлубиятлар гирдобида тушиб қолганини айтиш, айбдорларни излаш билан овора, ҳеч ким ундан чиқиш йўлини кўрсатмаяпти. Ҳақиқий мухлислар эса шокда, бунақаси ҳали жамоа тарихида бўлмаган.
28 май, пайшанба куни, “Бунёдкор” футбол клуби ва стадиони ташаббуси билан тадбир ташкил этилди.
Жиззахнинг "Сўғдиёна" клуби бугун Олий лиганинг 10-тури доирасида "Пахтакор"ни Янгиерда қабул қилади.
«Динамо» жамоасини ҳар қандай ҳолатда ҳам қўллаб-қувватлаётган жамоанинг содиқ мухлислари ушбу турда Тошкентга сафар қилишади.
Ҳурматли акционерлар!
Осиё чемпионатининг саралаш турнири “В” гуруҳидан ўрин олган учрашувларни томоша қилиш учун БААга жўнаб кетган "Навбаҳор" бош мураббийи Бахтиёр Ашурматов кеча Наманганга қайтиб келди.
Охирги турларни муваффақиятли ўтказаётган “Қизилқум” жамоасидан навоийлик мухлисларнинг умидлари катта.
"Локомотив" гарчи Осиё чемпионлар лигасида гуруҳдан чиқа олмаган бўлса-да, "Локомотив" профессионал футбол клуби раҳбарияти уй учрашувларимизни бевосита стадионга келиб, ОАВда ёритиб борган журналистларга ўз миннатдорчилигини билдиради.
«Динамо» клуби расмий сайтида мухлислар ўртасида ўтказилган сўровнома якунларига кўра, жамоанинг дарвозабони Андрей Мельничук «апрель ойининг энг яхши футболчиси» номини қўлга киритди.
Ёш мутахассис Александр Мочиновнинг “Бухоро”даги фаолияти узоққа чўзилмади.
Жорий мавсумда Наманганнинг «Навбаҳор» клуби сафида 3 нафар легионер тўп сурмоқда. Улардан бири молдовалик ярим ҳимоячи Сергей Георгиев.
“Бунёдкор” олий лига 9-тури доирасида “Машъал”ни қабул қилиб, йирик 4:0 ҳисобида ғалаба қозонди.
Қадрли футбол ихлосмандлари!
Хабарингиз бор, Олий лиганинг саккизинчи турида Навоийнинг “Қизилқум” футболчилари ўз майдонида “Қўқон-1912” жамоаси устидан иродали ғалабага (3:1) эришди.
Олий лига 8-тури доирасида “Бунёдкор” Зоминда “Сўғдиёна” меҳмони бўлди.
"Локомотив" ва "Андижон" ўртасидаги баҳс якунига етгач, одатга кўра матбуот анжумани ташкил қилинди. Бунда дастлаб меҳмонлар устози Эдгар Гесс иштирок этди.
Олий Лига 7-турига келиб Самарқанднинг «Динамо» жамоаси мавсумдаги дастлабки ғалабасига эришди. Ўз майдонида Бекободнинг «Металлург» клубини қабул қилган кўҳна шаҳарликлар Азиз Ибрагимовнинг ягона голи эвазига муваффақият қозонишди.
«Нефтчи»нинг «Бунёдкор»га қарши ғалабасидан сўнг Фарғона клуби таркибида илк мавсум ҳаракат қилаётган ушбу футболчи ҳақида ёзишга қарор қилдим.
Осиё чемпионлар лигасида гуруҳ босқичи ўз ниҳоясига етиш арафасида турибди. Бугун 6-тур доирасидан ўрин олган қолган учрашувлар ҳам ўтказилади ва плей-оффга йўл олган барча жамоалар номи аниқ бўлади.