Шанба куни “Насаф” футбол мактабининг сунъий футбол майдонида Қашқадарё вилояти ҳокими кубогининг финал учрашуви бўлиб ўтгани ҳақида олдинги саҳифаларимизда хабар бердик.
Анталияда янги мавсумга тайёргарлик йиғинини олиб бораётган “Насаф” жамоаси бир вақда ўз сафига янги футболчиларни қўшиб олиш мақсадида бир нечта хорижий футболчиларни ҳам кўрикдан ўтказмоқда.
Анталиядаги ўқув-йиғин машғулотлари доирасида бугун "Насаф" футболчилари Украинанинг “Иличевец” жамоаси билан назорат учрашувини ўтказиб, 0:1 ҳисобида имкониятни бой беришди.
Янги мавсумга тайёргарликни учинчи босқичини Туркиянинг Анталия шаҳрида ўтказаётган “Насаф” футболчилари кунига икки маҳалдан машғулотларда иштирок этишмоқда.
"Насаф" клуби кеча навбатдаги қишки тайёргарлик босқичини ўтказиш учун Туркиянинг Анталия шаҳрига жўнаб кетди. У ерда бир қатор назорат ўйинлари ташкил этилади.
“Насаф” профессионал футбол клубининг таркиби 2015 йилги мавсумда ҳам деярли ўзгармасдан қоладиган бўлди. Клуб раҳбарияти шартнома муддати тугаган ўйинчилар билан ҳам қайтадан шартнома имзолади.
Яқинда “Насаф” клуби янги мавсум учун дастлабки харидни амалга оширди. Унга кўра, украиналик ҳужумчи Александр Каблаш қаршиликлар билан расман шартнома тузди.
Янги йил арафасида қисқа танаффусга чиққан “Насаф” футболчилари айни пайтда Қарши шаҳрида янги мавсумга тайёргарликнинг иккинчи босқичини бошлаб юборишди.
Янги йилнинг илк янги ҳафтаси бошланди. “Насаф” футбол клуби барча юртдошларимизни кириб келган янги 2015 йил билан чин дилдан муборакбод этади.
Якунланган мавсум «Насаф» таркибида дарвозабон Ўткир Юсупов намойиш этган ўйин мухлисларга анча манзур тушди.