“Динамо” - “Насаф” (0:5) учрашувида жамоамиз сардори Артур Геворкян ҳар галгидек ўта фаол ҳаракат қилди
Бугун «Насаф» ўз майдонида Навоий вилоятининг «Қизилқум» жамоаси билан назорат учрашуви ўтказди. Учрашув қизғин курашларга бой бўлсада, ўйин тақдирини биргина гол ҳал қилди.
Олий лиганинг иккинчи давра беллашувларига Қарши шаҳрида ҳозирлик кўраётган “Насаф” футболчилари куни кеча йиғин доирасида “Марказий” стадионда жамоа ўринбосарлари билан назорат учрашувини ўтказишди.ё
«Эрудит Спорт» газетаси биринчи давра якунларига кўра, Олий лига бош мураббийлари ўртасида сўровнома ўтказди. Қуйида аксарият мураббийларнинг сўровномадаги жавобларини келтирамиз.
12 июлда кичик таътилни якунлаб, иккинчи давра олдидан машғулотларни бошлаган “Насаф” футболчилари айни пайтда тайёргарликни Қарши шаҳрида давом эттиришмоқда.
«Насаф» футбол клуби Қаршидаги қароргоҳида 12 июлдан бери иккинчи давра ўйинларига тайёргарлик кўрмоқда. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати хабар бермоқда.
Аввал хабар бериб ўтганимиздек, бугун Ўзбекистон футбол Федерацияси Президенти Мираброр Усмонов “Навбаҳор” футбол клуби раҳбарияти ва Наманган вилоят футболи мутасаддиларини қабул қилди.
Бугун Олий лига 11-тур доирасида «Насаф» жамоаси сафарда «Қизилқум» жамоасига қарши майдонга тушади.
Ҳозирги кунда «Нефтчи» жамоасининг ҳолати ҳақида нафақат Фарғона вилоятининг ўзида, балки водий ҳамда Республикамизнинг ҳар бир жойида гапиришмоқда.
Бугун “Насаф” мураббийлари кенгаши қарори билан Зафар Холмуродов жамоа ўринбосарларига катта мураббий этиб тайинланди.
Аввал хабар қилганимиздек, кеча “Насаф” таркибига келиб қўшилган футболчилар кенг оммага таништирилди. Маросимда “Насаф” ПФК бош менежери Шамил Ярулин, жамоа бош мураббийи Рўзиқул Бердиев, ОАВ ходимлари вакиллари, мухлислар иштирок этишди.
Ниҳоят юртимизга футбол баҳори ҳам кириб келди. Футбол ишқибозларининг орзиқиб кутган янги футбол мавсуми бошланиш арафасида.