“Насаф” “Бунёдкор”га мағлуб бўлди, йирик ҳисобда. Йўқ, ҳисобда бунча фарқ бўлгани билан ўйинда бунчалик фарқ бўлгани йўқ, асло. Лекин...
Кеча бўлиб ўтган “Насаф” - “Бунёдкор” учрашувидан кейин “аждарлар” мухлисларининг дарвозабони Михаил Наумовга нисбатан эътирозлари кўпайиб кетди.
Кеча бўлиб ўтган машғулотларда "Насаф"нинг айрим ўйинчилари якка тартибда машғулотлар олиб боришди, булар — Шерзод Аъзамов, Лазиз Убайдуллаев ва Шоҳруҳ Гадоев.
Мамлакатимиз футболида кўпдан буён ишлаб келаётган тажрибали шифокорлардан бири - Рустам Меҳмонов энди "Насаф" футбол жамоасида катта шифокор сифатида фаолият юритади.
Бугун “Насаф” жамоаси тушдан кейин Марказий стадионда машғулот ўтказди. Машғулотларни Рўзиқул Бердиев, Шуҳрат Тошпўлатов ва Зафар Холмуродов олиб боришди.
Матбуот анжуманида “Насаф” ПФК бош менеджери Шамил Ярулин ва жамоа бош мураббийи Рўзиқул Бердиев матбуот анжуманига ташриф буюрган ОАВлари вакилларининг қизиқтирган барча саволларига жавоб беришди.
27 февраль куни “Марказий” стадионда жамоамиз сафига янгидан келиб қўшилган футболчиларни таништирув маросими ўтказилади.
Агар сайтимиз орқали танишиб бораётган бўлсангиз, навбат билан воҳа клубларининг мухлислари етакчилари билан суҳбатлар уюштириб бораяпмиз. Навбатдаги суҳбатимиз “Насаф” футбол клуби мухлислари етакчиси – Ўктам Узоқов – «Жонсон» билан бўлди.
Баҳодир Аннаматов. “Насаф”нинг ушбу собиқ футболчисини мухлислар жуда яхши билишади. Унинг айниқса “Насаф” жамоасига содиқлиги бизнинг унга бўлган ҳурматимизни янада оширади.
Икки ҳафта мобайнида Туркияда ўқув-йиғин машғулотларини олиб борган "Насаф" футболчилари бугун юртимизга қайтиб келишади.
Туркияда ўқув-машғулот йиғинини ўтказаётган "Насаф" жамоасининг яна бир назорат учрашувидаги рақиби номи маълум бўлди.
“Насаф” ФК делегацияси бугун эрталаб Тошкент халқаро аэропортидан Туркияга жўнаб кетишди.
Хабарингиз бор, кеча “Насаф” жамоаси Қибрай стадионида бу йил олий лигада қатнашиш ҳуқуқини қўлга киритган “Гулистон” жамоаси билан назорат учрашуви ўтказди.
30 январь куни Қибрайда «Насаф» ҳамда «Гулистон» ўртасида назорат учрашуви бўлиб ўтди. Бу ҳақда «Насаф» расмий сайти хабар бермоқда.
"Насаф" футбол жамоаси Қарши шаҳрида янги мавсумга қизғин тайёргарлик олиб бораётганидан хабарингиз бор. Шу пайтгача асосан жисмоний машқларга катта эътиборини қаратган "аждарлар" энди ўйин амалиётини ҳам оширишга киришдилар.
Янги мавсумга пухта ҳозирлик кўраётган "Насаф" футболчилари бугун биринчи лига аъзоси Косоннинг “Ёшлик” жамоаси билан назорат учрашувини ўтказишди.
Ўтган йилда Ўзбекистон футболи 100 ёшга тўлди. Бу байрамни ажойиб тарзда нишонладик. Байрамларимиз, ютуқларимиз кўпаяверсин.
Янги мавсумга жиддий ҳозирлик кўраётган қаршилик футболчилар тайёргарликнинг сўнгги босқичини февраль ойида Туркиянинг Анталия шаҳрида ўтказишади.
Юртимиз футбол ишқибозларига яхши таниш бўлган мутахассис Денис Иванков “Насаф”да дарвозабонлар мураббийи сифатида иш бошлади.