Бундан бироз вақт олдин мавсумлар оралиғида жамоамизга жалб этилган янги футболчиларни таништирув маросими бўлиб ўтди.
Олдинги мавсумларни Фарғонанинг "Нефтчи" жамоасида ўтказган маҳоратли футболчи Шукурали Пўлатов бугун «Навбаҳор» сафига қўшилди.
Бундан бироз вақт олдин «Навбаҳор» аъзолари Наманганда тўпланишди. Мавсумга асосий қисмига тайёргарликни Тошкентда олиб борган “Навбаҳор” сўнгги йиғинни вилоятимизда ўтказади.
Мамлакатимизнинг маҳоратли ҳужумчиларидан бири Шаҳбоз Эркинов ҳам янги мавсумни «Навбаҳор»да ўтказадиган бўлди.
Мавсум бошланишига бир неча кун қолганда “Навбаҳор” мураббийлар штаби кўрикдан ўтиш учун таклиф этилган ҳимоячи Ориф Мамаджановга жавоб берди.
Бундан бироз вақт олдин жамоамиз сафига маҳоратли ярим ҳимоячилардан бири Мансур Саидов келиб қўшилди. Бир неча йиллардан бери Фарғонанинг “Нефтчи” клуби шарафини муносиб тарзда ҳимоя қилиб келган футболчи мавсумлар оралиғида “Бунёдкор” жамоасига кўчиб ўтганди.
“Андижон”га қарши ўтган назорат учрашувида «Навбаҳор» 3:2 ҳисобида ғалаба қозонишди.
"Навбаҳор" ҳам олий лиганинг бошқа клублари қатори таркибига кўплаб футболчиларни қўшиб олишда давом этмоқда.
Сўнгги соатларда футбол мухлислари ўртасида мавсумлар оралиғида жамоа бош мураббийи сифатида иш бошлаган Бахтиёр Ашурматовни “Навбаҳор”дан кетиши мумкинлиги борасидаги гап-сўзлар пайдо бўлди.
Бир неча йил давомида Фарғонанинг “Нефтчи” клуби шарафини ҳимоя қилган футболчи Бахтиёр Ёқубов навбатдаги мавсумни «Навбаҳор» сафида ўтказиши мумкин.
Бахтиёр Ашурматов бошчилигидаги «Навбаҳор» жамоаси ПФЛ кубогининг чорак финалига йўл олди. Наманганликлар 17 феврал куни ярим финал йўлланмаси учун «Олмалиқ» билан куч синашишди.
“Навбаҳор” таркибидаги ўзгаришлар давом этмоқда. Хусусан, бугун наманганликлар йиғинига ўтган мавсумни “Гулистон”да ўтказган ҳимоячи Тоҳир Шамситдинов қўшилди.
Мавсумга тайёргарликни Тошкентда олиб бораётган "Навбаҳор" таркибида кичик ўзгаришлар рўй берди.
Мавсумлар оралиғида "Навбаҳор"га жалб этилган ҳимоячи Шавкат Насибуллаев жамоанинг Тошкентдаги қароргоҳини тарк этди. Хабарингиз бор, ҳимоячи Тошкентдаги йиғин давомида таркибга қўшилиб, "Оқ-тепа" ҳамда "Металлург" жамоаларига қарши ўтган назорат ўйинларида майдонга тушишга улгурганди.
"Навбаҳор" жамоасига Бахтиёр Ашурматов бош мураббий этиб тайинланганидан кейин жамоа қизғин равишда машғулотларга киришди.
Режага кўра, «Навбаҳор» жамоаси бугун биринчи лига вакили «Оқ-тепа» жамоаси билан назорат ўйинида майдонга тушди. Бўлиб ўтган учрашувда наманганликлар 4:1 ҳисобидаги ғалабани қўлга киритишди.
Мавсумлар оралиғида "Навбаҳор"га собиқ футболчиларнинг қайтиши давом этмоқда.
Мавсумга тайёргарликни Тошкентда олиб бораётган «Навбаҳор» аъзолари бугун «Футбол-Мед» шўъба кўрхонасида тиббий кўрикдан ўтишди. Ҳозирча жамоа таркибида ҳеч қандай ўзгариш бўлганича йўқ.
Бугун «Навбаҳор» аъзолари Тошкентда ўтказилиши режалаштирилган йиғинни бошлашди. Футболчилар ҳозиргина дастлабки машғулотни якунлашди.