«Бунёдкор»нинг собиқ ҳужумчиси Баҳодир Насимов фаолиятини яна хорижда давом эттиради.
Ўтган мавсумни «Бухоро» клубида ўтказган тажрибали ярим ҳимоячи Азиз Ибрагимов фаолиятини Эрон чемпионатида давом эттирадиган бўлди.
Ўзбекистон миллий жамоасининг ҳужумкор ярим ҳимоячиси Элдор Шомуродов учун 2016 йилги мавсум чинакамига омадли келди.
Истеъдодли футболчимиз Ихтиёр Тошпўлатов Муборакка келиб, «Машъал» академияси тарбияланувчиларига ҳамда клубга миннатдорчилик рамзи сифатида «ROISON» телевизорини совға қилди.
Мавсумлар оралиғида "Навбаҳор" таркибига бошқа клубларда фаолият юритаётган айрим наманганлик футболчилар келиб қўшилишди.
Бугун "Бухоро" янги мураббийлар штаби қўл остида илк назорат учрашувини ўтказганидан хабарингиз бор, - дея хабар беради клуб расмий сайти, - Жамоа яна бир футболчи билан расмий келишувга эришди.
“Навбаҳор” клуби яқинда ўз сафига Ойбек Қиличевни қўшиб олди. Иқтидорли ярим ҳимоячи охирги пайтларда хорижда ўйнаётганди.
Бу ҳужумчи ёдингиздами? Унинг ўйинларини кўргансиз. Фаолиятининг ёрқин дамларини пойтахт вилоятининг «Олмалиқ» жамоаси таркибида ўтказиб, тўпурарлик маҳоратини намойиш этган.
Ўтган мавсум иккинчи ярмини Малайзиянинг “Перак” клубида тўп сурган футболчи “Навбаҳор”га ўтишини қуйидагича изоҳлади:
“Насаф” жамоаси 7 феврал куни сафарда, Осиё чемпионлар лигасининг плей-офф босқичи доирасидаги учрашувни Саудия Арабистонининг “Ал-Фотиҳ” клубига қарши ўтказади.
Тошкентнинг “Бунёдкор” клуби ҳужумчиси Баҳодир Насимов фаолиятини Жанубий Кореяда давом эттирадиган бўлди.
"Насаф" - "Ал-Ҳидд" (4:0) учрашуви якунига бағишланган матбуот анжуманида тажрибали ҳужумчи Драган Черан ҳам иштирок этди ва саволларга жавоб берди.
“Интерфутбол” газетаси 2016 йил якунларига кўра, турли номинацияларда йилнинг энг яхшиларина аниқлади.
Янги мавсум аввалида “Нефтчи” жамоаси ўз таркибига Акрам Баҳриддинов, Музаффар Музаффаров, Саид Абдужабборов ҳамда бошқа жамоа сафида ижарада бўлган Ризо Айвазов каби футболчиларни таркибга жалб қилди.
Қатар чемпионатида ўйнайдиган футболчиларимиз сони тўрт нафарга етди.
ОЧЛ саралашидан ўрин олган “Насаф” (Ўзбекистон) – “Ал-Ҳидд” (Баҳрайн) учрашуви олдидан матбуот анжумани бўлиб ўтди.
“Интерфутбол” газетаси 2016 йил якунларига кўра, турли номинацияларда йилнинг энг яхшиларини аниқлади.
Ўз вақтида "Нефтчи" жамоаси ўринбосарлар сафида фаолият олиб, кейинчалик Фарғона шаҳрининг "Истиқлол" жамоасига ижара асосида ўтиб кетган Ризо Айвазов яна "Нефтчи" сафига қайтди ва жамоа билан икки йиллик шартнома имзолади.
Янги мавсум аввалида “Нефтчи” сафига келиб қўшилган Саид Абдужабборов клуб билан расман келишувга эришганидан сўнг жамоа расмий сайти учун илк интервьюсини бериб ўтди.
Шу кунларда пойтахтимизда навбатдаги ўқув-машғулот йиғинини ўтказаётган “Қизилқум” футболчилари навбатдаги синов назорат учрашувида майдонга тушди.