Ўзбекистон Суперлигасининг 10-туридан ўрин олган "Бунёдкор" – "Навбаҳор" учрашувидан олдин наманганликларнинг 23 ёшли маҳоратли ярим ҳимоячиси Алишер Одилов бўлажак ўйин ҳақидаги фикрлари билан ўртоқлашди.
"Андижон"нинг "Пахтакор"га қарши ўтказган ажойиб ўйини ва унда қайд этилган натижа муҳим воқеалардан бири бўлди ва бу шубҳасиз тарихий ғалаба!
Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси Одилжон Ҳамробеков Қирғиз Республикаси билан учрашув олдидан матбуот анжуманида иштирок этди.
Ўзбекистон миллий жамоаси дарвозабони Абдувоҳид Неъматов Маtch TV нашри билан суҳбатда жамоа 2026 йилги Жаҳон чемпионати финал босқичига чиқиш учун барча имкониятларини ишга солишини ҳақида гапирди.
«Металлург»даги ўйинлари билан бекободлик мухлислар меҳрини қозонган косонсойлик Шаҳзод Убайдуллаев мавсум сўнгига саноқли кунлар қолганида жамоа билан келишмовчилик туфайли клуб лагерини тарк этганди.
Маълумки, "Андижон" ярим ҳимоячиси Дониёр Абдуманнонов миллий терма жамоамизнинг Қатардаги ўқув-машғулот йиғинига жалб этилганди.
Хабарингиз бор, кеча "Андижон" черногориялик 27 ёшли тажрибали ҳимоячи Миомир Журичкович билан шартнома имзолади.
"Нефчти" сафига келиб қўшилган миллий терма жамоамиз аъзоси Жамшид Искандеров янги мавсум олдидан ўз фикрларини билдириб ўтди.
Фарғонанинг "Нефтчи" клуби сафига яқиндагина келиб қўшилган Шоҳрух Гадоев янги мавсум олдидан ўз фикрларини билдириб ўтди.
Фарғонанинг "Нефтчи" клуби сафига келиб қўшилган дарвозабон Элдор Суюнов клуб матбуот хизмати учун кичик интервью берди.