28-30 июнь кунлари Ўзбекистон чемпионати 12-тур учрашувлари ўтказилади. Олий Лига 12-туридан ўрин олган марказий учрашув - «Пахтакор» - «Бунёкдор» ўйинини Валентин Коваленко бошчилигидаги ҳакамлар бригадаси бошқариб боради.
Киритилди: 12:16, 25.06.2013. Ўқилди: 4301 марта. Фикрлар сони: 18 та.
"Олмалиқ" - "Пахтакор" жамоалари ўртасидаги ўйиндан кейин бош мураббийлар матбуот анжуманида иштирок этишди.
Киритилди: 23:24, 21.06.2013. Ўқилди: 3647 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Киритилди: 23:21, 21.06.2013. Ўқилди: 3014 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Матбуот анжуманининг иккинчи қисмида “Бунёдкор” клуби катта мураббийи Мурод Отажонов иштирок этди.
Киритилди: 21:09, 21.06.2013. Ўқилди: 3904 марта. Фикрлар сони: 9 та.
“Бунёдкор” ва “Металлург” жамоалари ўртасидаги баҳсдан кейин “Жар” стадиони мажлислар залида матбуот анжумани ўтказилди. Унда дастлаб бекободликлар бош мураббийи Рустам Мирсодиқов иштирок этди.
Киритилди: 21:07, 21.06.2013. Ўқилди: 3093 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Ўзбекистон чемпионати 11-турининг эътиборга молик учрашувларидан бири Олмалиқда ўз ниҳоясига етди.
Киритилди: 20:07, 21.06.2013. Ўқилди: 4612 марта. Фикрлар сони: 44 та.
“Бунёдкор” ва “Металлург” жамоалари ўртасидаги ўйин соат 18:00га белгиланган бўлса-да, жамоалар ўйинни соат 18:15да бошлашга қарор қилишди. Бунга ҳавонинг анчагина иссиқлиги сабаб бўлди, назаримизда.
Киритилди: 20:03, 21.06.2013. Ўқилди: 3195 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Бугун “Жар” стадионида олий лига 11-тури доирасидаги “Бунёдкор” – “Металлург” учрашуви бўлиб ўтади.
Киритилди: 17:40, 21.06.2013. Ўқилди: 3687 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Олий лиганинг 11-туридан ўрин олган “Навбаҳор” – “Шўртан” баҳсини футбол клубимиз бош директори Оллоёр Расулов ҳам бевосита стадионда кузатди. Бу ўйинда ғузорликлар 1:0 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Киритилди: 09:05, 21.06.2013. Ўқилди: 3678 марта. Фикрлар сони: 1 та.
«Насаф» — «Динамо» учрашуви ниҳоясига етгач, «Марказий» стадион анжуманлар залида матбуот анжумани бўлиб ўтди. Матбуот анжумани дастлабки қисмида меҳмон жамоа бош мураббийи Равшан Ҳайдаров иштирок этиб, журналистлар саволларига жавоб берди.
Киритилди: 08:31, 21.06.2013. Ўқилди: 2984 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Эртага “Жар” стадионида “Бунёдкор” ва “Металлург” жамоалари куч синашишади.
Киритилди: 08:27, 21.06.2013. Ўқилди: 2551 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун Қаршининг "Насаф" жамоаси ўз майдонида "Динамо" жамоасини қабул қилиб, 3:2 ҳисобида ғалаба қозонди. Биз ўз одатимизга кўра, учрашув статистикасини эътиборингизга ҳавола қиламиз.
Киритилди: 22:07, 20.06.2013. Ўқилди: 4223 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Қарши шаҳрида "Насаф"-"Динамо" учрашуви якунланди. Унда мезбонлар ғалаба қозониб, ҳозирча "Пахтакор"ни қувиб ўтди. "Шерлар" эртага "Олмалиқ" меҳмони бўлишади.
Киритилди: 21:22, 20.06.2013. Ўқилди: 3770 марта. Фикрлар сони: 16 та.
Олий лига доирасидаги «Бухоро» ва «Нефтчи» жамоалари учрашувида мезбонлар кичик ҳисобдаги ғалабани қўлга киритишди.
Киритилди: 21:10, 20.06.2013. Ўқилди: 4253 марта. Фикрлар сони: 23 та.
Қисқа муддатли танаффусдан кейин чемпионат баҳслари давом эттирилди. Пешқадамлар сафида бораётган "Локомотив" Сирдарё вилоятидан йирик билан қайтадиган бўлди.
Киритилди: 19:54, 20.06.2013. Ўқилди: 6490 марта. Фикрлар сони: 54 та.
Ўзбекистон чемпионатининг 11-туридан ўрин олган «Навбаҳор» ва «Шўртан» жамоалари баҳсида учрашув тақдирини ягона гол ҳал қилди.
Киритилди: 19:54, 20.06.2013. Ўқилди: 3310 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Бу жамоалар Ўзбекистон чемпионатлари тарихида жами ўттиз маротаба ўзаро рўбарў келган.
«Нефтчи» - «Насаф» кубок доирасида олти марта майдонга тушишган. Аниқроғи, бу жамоалар уч марта чорак финалда рўбару келган. Икки бор “Нефтчи” жуфтлик ғолиби сифатида ярим финалга йўл олган. Умумий ҳисобда жамоаларда учтадан ғалаба бор. Тўплар нисбати – 11-8, фарғоналиклар фойдасига.
Киритилди: 07:06, 02.06.2013. Ўқилди: 3080 марта. Фикрлар сони: 3 та.