Эртага “Жар” стадионида олий лига 11-тури доирасидаги “Бунёдкор” – “Металлург” учрашуви бўлиб ўтади.
Киритилди: 15:37, 20.06.2013. Ўқилди: 3918 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Олий лига клублари 11-тур ўйинларининг бошланиш вақтларини тасдиқладилар.
Киритилди: 09:26, 20.06.2013. Ўқилди: 3664 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бу жамоалар Ўзбекистон чемпионатлари тарихида жами ўттиз маротаба ўзаро рўбарў келган.
Киритилди: 00:08, 20.06.2013. Ўқилди: 3139 марта. Фикрлар сони: 4 та.
21 июнь, жума куни "Пахтакор" "Олмалиқ" билан сафарда майдонга тушади. Игорь Шквирин шогирдлари 14 очко билан 7-поғонада боришмоқда. Ушбу мавсумда бу жамоа "Бунёдкор"ни 3:1 ҳисобида доғда қолдирганди.
Киритилди: 23:59, 19.06.2013. Ўқилди: 2884 марта. Фикрлар сони: 3 та.
20-21 июнь кунлари Олий лига 11-тур учрашувлари бўлиб ўтади. Ана шу учрашувларга ПФЛ томонидан ҳакамлар назоратчилар тайинланди.
Киритилди: 15:04, 17.06.2013. Ўқилди: 4335 марта. Фикрлар сони: 6 та.
«Нефтчи» - «Насаф» кубок доирасида олти марта майдонга тушишган. Аниқроғи, бу жамоалар уч марта чорак финалда рўбару келган. Икки бор “Нефтчи” жуфтлик ғолиби сифатида ярим финалга йўл олган. Умумий ҳисобда жамоаларда учтадан ғалаба бор. Тўплар нисбати – 11-8, фарғоналиклар фойдасига.
Киритилди: 09:46, 14.06.2013. Ўқилди: 4100 марта. Фикрлар сони: 8 та.
ПФЛ Тартиб-интизом қўмитаси мажлиси бўлиб ўтди. Унда қуйидаги қарорлар қабул қилинган.
Киритилди: 21:35, 13.06.2013. Ўқилди: 3942 марта. Фикрлар сони: 6 та.
"Насаф" 2:0 ҳисобида ғалаба қозонган сафардаги "Сўғдиёна"га қарши учрашувдан кейинги матбуот анжуманида дастлаб меҳмонлар бош мураббийи Рўзиқул Бердиев ОАВ ходимлари саволларига жавоб қайтарди.
Киритилди: 12:53, 02.06.2013. Ўқилди: 4068 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Кеча бўлиб ўтган Олий лига 10-турининг сўнгги "Пахтакор"-"Гулистон" учрашувидан кейинги матбуот анжуманида ҳар икки жамоа устозлари ўйин ва бошқа ҳолатлар тўғрисида фикрларини билдириб ўтишди.
Киритилди: 07:06, 02.06.2013. Ўқилди: 3078 марта. Фикрлар сони: 3 та.
"Пахтакор" бир неча нафар футболчиларини Ўзбекистон ёшлар терма жамоасига бергани учун икки ўйиндан бери уларнинг хизматидан фойдалана олмаяпти.
Киритилди: 20:50, 01.06.2013. Ўқилди: 3621 марта. Фикрлар сони: 22 та.
“Шўртан” – “Бухоро” баҳсидан кейин ўз фикрларини билдириб ўтган мезбонлар мураббийи Зоир Тўрақулов бухороликлар ҳамиша ноқулай рақиб бўлиб келишганини таъкидлади.
Киритилди: 10:12, 01.06.2013. Ўқилди: 3854 марта. Фикрлар сони: 2 та.
“Шўртан” – “Бухоро” баҳси якунига етгач, бухороликлар устози ўйин борасида ўз фикрларини билдириб ўтишди.
Киритилди: 09:19, 01.06.2013. Ўқилди: 3118 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Евгений Шохин (“Нефтчи” бош мураббийи): - Бугун шогирдларим яхши ўйин намойиш этишди. Лекин омадимиз келмади. Бизда гол уриш учун бир нечта вазиятлар бўлди. Аммо улардан фойдалана олмадик. Меҳмонлар ҳам ғалаба қозонишга ҳаракат қилишди".
Киритилди: 00:14, 01.06.2013. Ўқилди: 4183 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Бугун бўлиб ўтган “Динамо” – “Навбаҳор” учрашувидан сўнг ҳар икки жамоа бош мураббийлари журналистлар саволларига жавоб бериб ўтишди.
Киритилди: 23:33, 31.05.2013. Ўқилди: 3088 марта. Фикрлар сони: 8 та.
"Локомотив" - "Қизилқум" учрашувидан кейин матбуот анжуманининг иккинчи қисмида темирйўлчилар бош мураббийи Ҳаким Фузайлов иштирок этди.
Киритилди: 19:39, 31.05.2013. Ўқилди: 4707 марта. Фикрлар сони: 5 та.
10-турда сафарда «Сўғдиёна» меҳмони бўлган «Насаф» жамоаси ишончли ғалабага эришишди.
Киритилди: 19:40, 31.05.2013. Ўқилди: 5353 марта. Фикрлар сони: 67 та.
"Локомотив" - "Қизилқум" учрашувидан кейин матбуот анжумани ўтказилди. Унда дастлаб меҳмонлар бош мураббийи Рустам Забиров иштирок этди.
Киритилди: 19:31, 31.05.2013. Ўқилди: 2749 марта. Фикрлар сони: 5 та.
"Бунёдкор" Фарғонада "Нефтчи" меҳмони бўлди ва кичик ҳисобдаги ғалаба эвазига 3 очкони қўлга киритди.
Киритилди: 18:53, 31.05.2013. Ўқилди: 4157 марта. Фикрлар сони: 22 та.
Чемпионатда мусобақа жадвалининг сўнгги поғонасида бораётган "Қизилқум" Тошкентда пешқадамлардан бири — "Локомотив"га қарши ўйинни жуда фаол бошлади.
Киритилди: 18:50, 31.05.2013. Ўқилди: 2977 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистон чемпионатининг 10-туридан ўрин олган бир йўла бешта учрашув бўлиб ўтмоқда. Тошкентда «Локомотив» «Қизилқум» қабул қилиб 3:1 ҳисобда ғалаба қозонган бўлса, Фарғонада «Нефтчи» «Бунёдкор»га кичик ҳисобда имкониятни бой бериб қўйди.
Киритилди: 17:06, 31.05.2013. Ўқилди: 9549 марта. Фикрлар сони: 95 та.
Бугун Фарғона шаҳрида олий лига 10-тури доирасидаги “Нефтчи” – “Бунёдкор” учрашуви бўлиб ўтади.
Киритилди: 15:52, 31.05.2013. Ўқилди: 4056 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Айни пайтда «Бухоро» жамоаси 9та турдан сўнг 10 очко жамғарган ҳолда турнир жадвалининг 9-ўрнини эгаллаб турибди. Тачмурод Агамуродов шогирдлари шу вақатгача 3 марта ғалаба қозонишди, 1 марта дуранг ўйнаб, 5та баҳсда имкониятни бой беришди. Тўплар нисбати 12-19 кўринишига эга...
Киритилди: 08:44, 31.05.2013. Ўқилди: 2826 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун мамлакатимизнинг 6та стадионида Олий лига 10-тур ўйинлари ўтказилади. Клублар ўйинларнинг бошланиш вақтини тасдиқлашган, унга кўра қуйидаги вақтларда стадионга ташриф буюришингиз мумкин.
Киритилди: 08:30, 31.05.2013. Ўқилди: 3557 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Бу икки клубнинг Ўзбекистон чемпионатларидаги эришган натижалари бир-бирига анча яқин. Темирйўлчилар ҳам, «Қизилқум» ҳам ўз тарихларида бир мартадан бронза медалига сазовор бўлишган. Шунингдек, Олий лигадаги фаолияти давомида ҳар икки клуб қисматига бир мартадан кучлилар сафини тарк этиш ҳам тушган. Аммо, зарафшонликлар ЎФФ томонидан амалга оширилган ислоҳот натижасида Олий лигадаги ўрнини сақлаб қолишди...
Киритилди: 08:06, 31.05.2013. Ўқилди: 3286 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Мавсум арафасида кўпчилик бу жамоани аутсайдерлардан бирига айланишини тахмин қилганди. Лекин ёш мутахассис Бахтиёр Ашурматов бошчилигида гулистонликлар бу фикрларнинг нотўғри эканини исботлай олишди. 14 очко тўплаган Сирдарё вилояти вакиллари турнир жадвалида 6-поғонадан ўрин олишган.
Киритилди: 14:48, 30.05.2013. Ўқилди: 3881 марта. Фикрлар сони: 10 та.