"Real" mavsumning dastlabki 6 oyida yarim milliard yevrodan ko‘proq daromad oldi
"Real" mavsumning dastlabki 6 oyida yarim milliard yevrodan ko‘proq daromad qildi.
AS nashrining Madrid klubining oraliq moliyaviy hisobotiga tayanib xabar berishicha, 2024 yilning iyul-dekabr oylarida "Real"ning umumiy daromadi 589,8 million yevroni tashkil etdi - bu o‘tgan mavsumning shu davriga nisbatan 27,9 foizga ko‘p.
"Real"ning mavsum boshidan beri "Santyago Bernabeu"dan ishdan tashqari vaqtda olgan daromadi 43,9 million yevroni tashkil etdi - bu butun 2023/24 yilgi mavsum uchun xuddi shu davr bo‘yicha daromadning 95 foizini tashkil etadi. O‘yin kunlaridagi daromad 149,6 mln yevroni tashkil etdi - o‘tgan mavsumning shu davrida "Real" 94,5 mln yevro ishlab olgandi. Shu bilan birga, "Real"ning barcha turnirlardagi 20 ta uy uchrashuvidan 19 tasida 70 mingdan ortiq tomoshabin ishtirok etdi.
"Real"ning marketingdan olgan daromadi mavsum boshidan buyon o‘tgan mavsumga nisbatan 38,6 foizga o‘sib, 250,4 mln yevroga yetdi. Shuningdek, klubning chakana savdo, homiylik va lisenziyalashdan tushgan daromadlari ham oshdi.
Qayd etilishicha, "Real" katta ehtimol bilan 2024/25 yilgi mavsumni rekord daromad bilan yakunlaydi. Eslatib o‘tamiz, 2023/24 yilgi mavsum yakunlariga ko‘ra, Madrid klubi dunyoda birinchi bo‘lib 1 milliard yevrodan ortiq daromad olgandi.
Kiritildi: 05:27, 25.03.2025.
O'qildi: 1295 marta.