"Реал"га қарши жавоб ўйини олдидан бўлиб ўтган матбуот анжуманида Пеп Гвардиоладан ўтган ёзда "Сити"ни 75 миллион евро эвазига тарк этган ҳужумчи Хулиан Альварес ҳақида сўрашди.
"Мен бунинг учун масъулиятни ҳис қилмаяпман. Клуб мен учун фантастик ўйинчи билан шартнома имзолади, лекин у кўпроқ ўйнашни хоҳлади ва "Атлетико"га ўтишга қарор қилди. Унинг биз учун қилган ишларидан жуда хурсандмиз. Тўғрисини айтсам, у бизга катта маънода ўзига хос муваффақиятга эришишимизга ёрдам берди ва уни бугун шундай формада кўриш жуда ёқимли.
У шунчаки жамоада каттароқ шахс бўлишни хоҳларди ва бу қийин эди. Ҳаммаси яхши, бу яхши тугади. Биламан, у жуда бахтли”, - деди Гвардиола.
Жорий мавсумда 25 ёшли аргентиналик “Атлетико” сафида барча мусобақаларда 37 та ўйинда майдонга тушиб, 17 та гол урди ва 4 та голли узатмани амалга оширди.