"Бёрнли" ва "Эвертон"нинг собиқ бош мураббийи Шон Дайч Винсент Компани Премьер-лигадаги омадсиз дебют мавсумидан сўнг "Бавария"га ишга келганидан ҳайратда.
"2014 йилда "Бёрнли"ни Премьер-лигага олиб чиққанимда трансферлар учун 9 миллион фунт стерлинг сарфлагандик. Ҳа, ўшанда 33 очко билан қуйи лигага тушиб қолгандик. Энди Компанига қарайлик. Улар 127 миллион фунт сарфлашди ва 24 очко тўплашди, лекин негадир уни "Бавария"га чақиришга қарор қилишди. Мен ҳам клубни тарк этиб, Мюнхенга боришни истардим. Жиддий айтсам мен бу қандай ишлашини тушунмаяпман", деди Дайч.
Компани 2022 йилда Дайч ўрнига "Бёрнли" бош мураббийи лавозимини эгаллайди. 38 ёшли белгиялик ўзининг биринчи мавсумида жамоани Премьер-лигага олиб чиқди, аммо кейин дарҳол Чемпионшипга тушиб кетди.
Айни дамда Компани бошчилигидаги "Бавария" 26-турдан кейин 62 очко тўплаган ҳолда Бундеслига турнир жадвалида пешқадамлик қилмоқда.