Собиқ мутлақ жаҳон чемпиони Рой Жонс 90,71 кг вазн тоифасида Бутунжаҳон бокс уюшмаси чемпионлик камарини ҳимоя қилди. Ригада ўтказилган жангда у британиялик Кортни Фрайни техник нокаут билан мағлуб этди.
Киритилди: 12:09, 27.07.2014. Ўқилди: 4310 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказиладиган иккинчи ёзги ўсмирлар Олимпиада ўйинларининг бошланишига ҳам тобора оз муддат қолмоқда.
Киритилди: 12:30, 26.07.2014. Ўқилди: 3856 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонда 2014 йилнинг кузида Жанубий Кореянинг Инчхон шаҳрида бўлиб ўтадиган Осиё ўйинларига бағишланган почта маркаси ишлаб чиқилди. Бу ҳақда «Ўзбекистон почтаси» жамияти хабар бермоқда.
Киритилди: 22:47, 25.07.2014. Ўқилди: 3736 марта. Фикрлар сони: 1 та.
«Формула-1» бўйича Бокудаги гран-при пойгалари Европа гран-приси мақомида ўтказилади, дея хабар бермоқда Autosport.
Киритилди: 22:42, 25.07.2014. Ўқилди: 3429 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Германиялик собиқ Формула-1 пойгачиси Михаэль Шумахернинг хотини унга тегишли самолётни сотишга қарор қилди, дея хабар бермоқда Bild.
Киритилди: 19:09, 25.07.2014. Ўқилди: 5949 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис истомин АҚШнинг Атланта шаҳрида ўтказилаётган “BB&T Atlanta Open” халқаро турнирининг яккалик баҳсларининг иккинчи босқичида мағлубиятга учради.
Киритилди: 17:27, 24.07.2014. Ўқилди: 3207 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Таиланднинг Пхукет шаҳрида теннис бўйича ўтказилаётган халқаро турнирда ҳамюртимиз Сабина Шарипова зафарли одимлашда давом этмоқда.
Киритилди: 17:03, 24.07.2014. Ўқилди: 3359 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сўнгги йилларда мамлакатимиз таэквондо (WTF) усталари қаерга боришмасин, улар иштирокидаги мусобақалар нуфузи нечоғлик юқори бўлмасин Ватанимизга шода-шода медаллар билан қайтишлари яхши анъанага айланиб бормоқда.
Киритилди: 16:48, 23.07.2014. Ўқилди: 4042 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис истомин АҚШнинг Атланта шаҳрида ўтказилаётган “BB&T Atlanta Open” халқаро турнирининг яккалик баҳсларида дастлабки учрашувни ўз фойдасига ҳал қилди.
Киритилди: 16:27, 23.07.2014. Ўқилди: 3335 марта. Фикрлар сони: 1 та.
АҚШнинг Южин шаҳрида енгил атлетика бўйича ўсмирлар ўртасида жаҳон чемпионати мусобақаларига старт берилди.
Киритилди: 10:19, 23.07.2014. Ўқилди: 4326 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2018 йилнинг 9-25 февраль кунлари Жанубий Кореянинг Пхёнчхан шаҳрида ўтказиладиган XXIII қишки Олимпиада ўйинларининг ташкилий қўмитаси раҳбари Ким Чжин-Сун истеъфога чиқишини маълум қилди.
Киритилди: 13:04, 21.07.2014. Ўқилди: 5902 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин АҚШнинг Атланта шаҳрида бошланган “BB&T Atlanta Open” анъанавий халқаро турнирида Ватанимиз шарафини ҳимоя қилади.
Киритилди: 12:55, 21.07.2014. Ўқилди: 2981 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Халқаро Олимпия Қўмитасининг раҳбарияти олимпия телеканалини ташкил этиш ғоясини қўллаб-қувватлади.
Киритилди: 12:44, 21.07.2014. Ўқилди: 3556 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўттиз иккинчи маротаба ташкил этилган мазкур мусобақада дунёнинг 24 давлати вакиллари ғолиблик учун кураш олиб бордилар.
Киритилди: 09:21, 17.07.2014. Ўқилди: 3644 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Жорий йилнинг 16-28 август кунлари Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказиладиган II ёзги ўсмирлар Олимпиада ўйинларига йўлланма олган ҳамюртларимиз орасидан Суҳроб Турсунов ҳам ўрин эгаллаган.
Киритилди: 11:52, 15.07.2014. Ўқилди: 4532 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида катталар ўртасида ўтказилган анъанавий халқаро турнирда мамлакатимиз спортчилари 1 та олтин, 1 та кумуш ва 4 та бронза медалига сазовор бўлиб, умумжамоа ҳисобида учинчи ўринни эгалладилар.
Киритилди: 11:11, 15.07.2014. Ўқилди: 3371 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 11:13, 14.07.2014. Ўқилди: 5523 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Қозоғистонда ниҳоялаб бораётган “Президент Кубоги” мусобақасида кучлилар сараланиб, кутилмаган натижаларга ҳам гувоҳ бўлинмоқда.
Киритилди: 15:06, 12.07.2014. Ўқилди: 4382 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида бокс бўйича анъанавий тарзда ўтказиладиган халқаро турнир бошланди.
Киритилди: 18:30, 10.07.2014. Ўқилди: 3852 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабарингиз бор, Руслан Чагаев 7 июль куни WBA йўналиши бўйича пуэрториколик Фреса Окуендо билан жанг олиб бориб, очколар бўйича ғалаба қозонди. Ушбу жанг аввалида Чагаев шарафига Россия давлат мадҳияси янграгани унинг фуқаролиги борасидаги миш-мишларга сабабчи бўлди. россиялик журналистлар шундай савол билан Руслан Чагаевга мурожаат қилишди.
Киритилди: 19:52, 08.07.2014. Ўқилди: 9676 марта. Фикрлар сони: 27 та.
Бокс бўйича Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси жорий йилнинг 9-14 июль кунлари Сербиянинг Суботика шаҳрида ўтказиладиган анъанавий ҳалқаро турнирда иштирок этади.
Киритилди: 15:11, 07.07.2014. Ўқилди: 4182 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Руслан Чагаев супероғир вазн тоифасида АҚШлик Фрес Окендога қарши WBA чемпионлиги учун жангда иштирок этди ва ғалаба қозонди.
Киритилди: 13:24, 07.07.2014. Ўқилди: 10684 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўзбекистонлик боксчи Руслан Чагаев супероғир вазнда WBА йўналиши бўйича “мунтазам” жаҳон чемпионлиги камари учун баҳсда келиб чиқиши пуэрто-риколик бўлган АҚШ боксчиси Фрес Окендони мағлуб этди.
Киритилди: 04:03, 07.07.2014. Ўқилди: 10748 марта. Фикрлар сони: 64 та.