Бугун Олимпиаданинг олтинчи куни. Ва ниҳоят, Сочи аренасида хамюртларимиздан бири ўз иштирокини бошлайди. Бугун Тошкент вақти билан соат 20:00 да Миша Ге фигурали учиш бўйича эркаклар ўртасидаги қисқа дастур доирасида чиқиш қилади.
Киритилди: 10:17, 13.02.2014. Ўқилди: 5471 марта. Фикрлар сони: 18 та.
Сочи олимпиадасининг бешинчи кунида 6та комплект медаллари ўз эгаларига топширилди.
Киритилди: 04:33, 13.02.2014. Ўқилди: 4372 марта. Фикрлар сони: 1 та.
12 февраль куни Сочи шаҳри (Россия)да ўтказилаётган XXII қишки Олимпиада ўйинларида 6 комплект медаллар учун баҳс юритилади.
Киритилди: 11:32, 12.02.2014. Ўқилди: 3239 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон эркин кураш бўйича ёшлар терма жамоаси аъзолари Ҳожиакбар Ўткиров (50 кг) ва Сирожиддин Хасанов (60 кг) лар Украинанинг Харьков шаҳрида ўтказилган хизмат кўрсатган спорт устаси Леонид Дунай хотирасига бағишланган халқаро мусобақаларнинг бронза медалларини қўлга киритишди.
Киритилди: 08:07, 12.02.2014. Ўқилди: 3969 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Халқаро олимпия қўмитаси Ҳиндистоннинг олимпия мақомини қайта тиклади. Бу ҳақда, Ҳиндистон олимпия қўмитаси бош котиби Ражив Меҳтага асосланиб, ИТАР-ТАСС хабар бермоқда. ХОҚ, Ҳиндистон олимпия қўмитаси раҳбариятини коррупцияга йўл қўйганликда гумон қилганидан сўнг, ушбу мамлакатни 2012 йилнинг декабрида Олимпиадаларда иштирок этишдан четлатган эди.
Киритилди: 07:54, 12.02.2014. Ўқилди: 3106 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олимпиаданинг учинчи кунида 8та медаллар комплекти ўз эгаларини топди. Германия ва Норвегия спортчилари томонидан қўлга киритилган медаллари анча баракали бўлди.
Киритилди: 03:08, 12.02.2014. Ўқилди: 3199 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистонлик Денис Истомин Голландиянинг Роттердам шаҳрида бўлиб ўтаётган соврин жамғармаси 1,85 миллион доллар бўлган АТП турнирини омадсиз бошлади.
Киритилди: 03:14, 12.02.2014. Ўқилди: 3214 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Бугун бутун дунё жамоатчилигининг нигоҳи Сочига қаратилган. Ўзбекистонлик спортчиларнинг уч нафари ва улар билан бирга мураббийлар ҳамда спорт делегацияси вакиллари Олимпиада ўйинларини кузатиб боришмоқда.
Киритилди: 23:13, 11.02.2014. Ўқилди: 4332 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россиянинг Сочи шаҳрида ўтказилаётган XXII қишки Олимпиада ўйинларида Осиё қитъасидан 17 давлат вакиллари иштирок этишмоқда.
Киритилди: 23:06, 11.02.2014. Ўқилди: 3165 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сочи Олимпиадаси қизиб бормоқда. Ҳозиргина аёллар ўртасида конкида югуриш баҳслари якунланди.
Киритилди: 20:51, 11.02.2014. Ўқилди: 3837 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Замонавий биатлоннинг энг ёрқин юлдузларидан бири, мухлислар ёқимтойи Беларуслик Дарья Домрачева Сочи Олимпиадасининг таъқиб пойгасида олтин медалини қўлга киритди. Бу унинг биринчи Олимпиада олтин медали бўлди.
Киритилди: 20:22, 11.02.2014. Ўқилди: 4214 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Сочида давом этаётган 22-қишки Олимпиадада мезбонлар ҳозирча битта олтин медални қўлга киритишди.
Киритилди: 18:20, 11.02.2014. Ўқилди: 4183 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Сочи Олимпиадасида қатнашаётган фигурачи Майкл Кристан Мартинеснинг онаси фарзандининг тўрт йилликнинг энг нуфузли мусобақасида қатнашиши учун уйини гаровга қўйди.
Киритилди: 16:04, 11.02.2014. Ўқилди: 3946 марта. Фикрлар сони: 2 та.
МХЛнинг охирги икки йилдаги энг зўр хоккейчиси Россия терма жамоаси ҳужумчиси Александр Овечкин Олимпиада қаҳрамонларидан бўлиши мумкин.
Киритилди: 12:34, 11.02.2014. Ўқилди: 3328 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Сочи-2014да бугун 7та спорт турида 8та медлаллар комплекти ўз эгаларига топширилади.
Киритилди: 11:15, 11.02.2014. Ўқилди: 3592 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон теннис бўйича аёллар терма жамоаси Қозоғистонннинг Остона шаҳрида ўтказилган Fed Cup иккинчи жаҳон гуруҳи плей-офф босқичига чиқиш учун баҳсда Таиланд терма жамоасига 1:2 ҳисоби билан ютқазиб қўйди.
Киритилди: 08:48, 11.02.2014. Ўқилди: 2759 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россия 1» телеканали бошловчиси Дмитрий Губерниевнинг шахсий сайтидаги Ўзбекистон халқидан узр сўраб ёзилган мурожаатнома йўқолиб қолди. Бу ҳақда Daryo.Uz хабар бермоқда.
Киритилди: 07:57, 11.02.2014. Ўқилди: 4996 марта. Фикрлар сони: 4 та.
XXII қишки Олимпиада ўйинларининг махсус сайтида “Жамоани қўллаб-қувватла” (Поддержи команду) саҳифаси мавжуд бўлиб, айни пайтда интернетдан фойдаланувчилар ўз мамлакати спортчиларини қўллаб-қувватлаш мақсадида овоз беришмоқда.
Киритилди: 07:18, 11.02.2014. Ўқилди: 3277 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Қувлашмачоқ пойгада Сочи Олимпиадасининг олтин медалини қўлга киритган франциялик биатлончи Мартен Фуркад ғалабасидан кейин ўз фикрларини билдирди.
Киритилди: 21:46, 10.02.2014. Ўқилди: 3294 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сочи олимпиадаси голландиялик конкида учиш усталарининг бенефисига айланиб кетмоқда.
Киритилди: 21:42, 10.02.2014. Ўқилди: 3640 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Сўнгги икки йилда жаҳоннинг энг яхши биатлончиси Мартен Фуркад ниҳоят олимпия чемпиони унвонини қўлга киритди. У таъқиб пойгасида стартга олтинчи бўлиб чиққанига қарамай, финишга биринчи бўлиб келди.
Киритилди: 20:38, 10.02.2014. Ўқилди: 3803 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Россиянинг Сочи шаҳрида 22-қишки олимпия ўйинлари давом этаётганидан хабарингиз бор.
Киритилди: 19:38, 10.02.2014. Ўқилди: 4450 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Денис Истомин Франциянинг Монпелье шаҳрида ўтказилган ATP Open Sud de France жуфтлик мусобақаларининг ғолиби бўлганидан сўнг 250 очко тўплади ва янги рейтингда 1055 очко билан 24 поғонага юқорилади.
Киритилди: 17:59, 10.02.2014. Ўқилди: 3534 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Мамлакатимиздаги ягона аёл гроссмейстер Нафиса Мўминова кеча Россия пойтахти Москва шаҳрида якунланган талаба-гроссмейстерлар ўртасидаги Moscow Open-2014 халқаро шахмат фестивалининг кумуш медалини қўлга киритгани ҳақида хабар берган эдик. Ҳамюртимиз ўтказилган 9та партияда 6,5 очко тўплади. Сўнгги турдаги ғалабаси эвазига грузиялик Мери Арабидзе 7 очко билан турнир ғолиби бўлди. Мусобақанинг бронза медали украиналик Лиза Соловьевага насиб этди. Лиза 9 имкониятдан 5,5 очко жамғарди. Olamsport интернет-нашри Moscow Open-2014 халқаро шахмат фестивалидан сўнг Нафиса билан боғланиб, унинг фикрлари билан қизиқди.
Киритилди: 16:36, 10.02.2014. Ўқилди: 3997 марта. Фикрлар сони: 6 та.
«Билайн-Ўзбекистон» алоқа оператори Facebook ижтимоий тармоғидаги корпоратив саҳифасида «Ҳаммаси хОКкей» танловини ўтказади. Бу ҳақда компания матбуот хизмати 10 февраль куни маълум қилди.
Киритилди: 16:27, 10.02.2014. Ўқилди: 3379 марта. Фикрлар сони: 6 та.