Шахмат. Жаҳон чемпионати ҳал қилувчи паллада
Бирлашган Араб Амирликларининг Ал-Айн шаҳрида шахмат бўйича 8 ёшдан 18 ёшгача бўлган интелектуаллар ўртасида ўтказилаётган жаҳон чемпионатида барча ёш гуруҳларида 8-тур ўйинлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 09:00, 26.12.2013. Ўқилди: 2892 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тошкентда хоккей байрами ўтказилди
Пойтахтимиздаги “Айс авеню” муз саройида Ўзбекистон хоккей федерацияси томонидан ушбу спорт турини рПойтахтимиздаги “Айс авеню” муз саройида Ўзбекистон хоккей федерацияси томонидан ушбу спорт турини ривожлантиришга бағишланган тадбир ўтказилди. Бу ҳақда ЎзА хабар бермоқда.ивожлантиришга бағишланган тадбир ўтказилди.
Киритилди: 20:25, 25.12.2013. Ўқилди: 4378 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 20:23, 25.12.2013. Ўқилди: 3024 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Шахмат. Ҳамюртларимиз жаҳон чемпионатида муносиб иштирок этишмоқда
БААнинг Ал-Айн шаҳрида шахмат бўйича 8 ёшдан 18 ёшгача бўлган интелектуаллар ўртасида ўтказилаётган жаҳон чемпионатида 6-тур ўйинлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 13:03, 23.12.2013. Ўқилди: 4131 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бокс. Элшод Расулов Ўзбекистон чемпиони бўла олмади
Пойтахтимиздаги “Жар” спорт мажмуасида бокс бўйича катталар ўртасида Ўзбекистон чемпионати ниҳоясига етди. Унда 10 вазн тоифаси бўйича Республикамизнинг барча вилоятларидан 160 нафардан зиёд чарм қўлқоп усталари ғолиблик учун беллашди.
Киритилди: 07:55, 23.12.2013. Ўқилди: 5445 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Қишки Универсиада якунланди
Италиянинг Трентино шаҳрида бутунжаҳон талабалар қишки универсиадаси ўз якунига етди. Умумжамоа ҳисобида Россия терма жамоаси биринчи ўринни қўлга киритган. Руслар ҳисобидаги 50 та медалнинг 15 таси олтин, 16 та кумуш ва 19 таси бронзадир. Иккинчи ўринни эгалаган Польша терма жамоаси 23 та медалга эга бўлган. Шундан 10 тадан олтин ва кумуш, 3 та бронза.
Киритилди: 14:41, 22.12.2013. Ўқилди: 3840 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Руслан Нурудинов «Жаҳоннинг энг яхши штангачиси» номига даъвогарлик қилмоқда
Оғир атлетика бўйича амалдаги жаҳон чемпиони Руслан Нурудинов “Жаҳонда йилнинг энг яхши штангачиси” номинациясига даъвогарлар рўйхатига киритилди.
Киритилди: 08:07, 22.12.2013. Ўқилди: 4623 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Қиличбозлик. Федерациянинг ҳисобот йиғилиши бўлиб ўтди
Республика қиличбозлик федерацияси йил якунларини сарҳисоб қилди, ҳамда спортчи ва мураббийлар ўртасида энг яхшиларини номини айтди.
Киритилди: 07:25, 21.12.2013. Ўқилди: 5274 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ёш шахматчиларимиз ЖЧни муваффақиятли бошладилар
Бирлашган Араб Амирликларининг Ал-Айн шаҳрида 8 ёшдан 18 ёшгача бўлган болалар, ўсмирлар ва қизлар ўртасида ўтказилаётган жаҳон чемпионатида 13 нафар спортчиларимиз дастлабки турда ғалаба қозондилар.
Киритилди: 09:06, 20.12.2013. Ўқилди: 3610 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Тошкентда хоккей байрами ўтказилади
24 декабрь куни пойтахтимиздаги Фурқат боғида жойлашган муз майдонида Ўзбекистон хоккей федерацияси ташаббуси билан ўзига хос байрам тадбири ўтказилади.
Киритилди: 21:11, 19.12.2013. Ўқилди: 4287 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Артур Таймазов ҳақидаги фильм халқаро фестивалда совринга сазовор бўлди
Миланда "Спорт кино ва телевидениеда" деб номланган танлов-фестивал ўтказилди. Унда Ўзбекистондан қатнашган 2та ҳужжатли фильм махсус соврин билан тақдирланди.
Киритилди: 12:19, 19.12.2013. Ўқилди: 5188 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Шахмат. Бутунжаҳон ёшлар чемпионати бошланди
Бирлашган Араб Амирликларининг Ал-Айн шаҳрида шахмат бўйича 8 ёшдан 18 ёшгача бўлган интелектуаллар ўртасида жаҳон чемпионати баҳслари бошланди.
Киритилди: 20:28, 18.12.2013. Ўқилди: 3217 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Нанкин-2014. Ўсмирлар ёзги Олимпиада ўйинларига ҳозирча 6 та йўлланмага эгамиз
Ўсмирлар ўртасидаги иккинчи ёзги Олимпия ўйинлари 2014 йилнинг 16-28 август кунлари Нанкин шаҳрида (Хитой) ўтказилади. Мазкур Олимпия ўйинларида 200 дан зиёд давлатдан 3800 нафар спортчи 28 спорт турида ғолиблик учун баҳс юритади.
Киритилди: 18:30, 16.12.2013. Ўқилди: 4195 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бокс. ЖЧ совриндорларига пул мукофотлари топширилди
Бугун пойтахтимиздаги “ЖАР” спорт соғломлаштириш мажмуасида бокс бўйича катталар ўртасида мамлакат чемпионати баҳслари бошланди.
Киритилди: 17:44, 16.12.2013. Ўқилди: 4117 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Жиззахда автомобиль пойгалари бўйича Ўзбекистон чемпионати финали бўлиб ўтди (фотолар)
Рукн: Репортажлар
14-15 декабрь кунлари Жиззах вилоятидаги Наврўзбулоқ трассасида автомобиль пойгалари бўйича Ўзбекистон чемпионати финали бўлиб ўтди. Бу ҳақда, Жиззах вилояти ҳокимлиги матбуот хизматига асосланиб, «Газета.uz» хабар бермоқда.
Киритилди: 13:44, 16.12.2013. Ўқилди: 4880 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Алишер Султонов Ўзбекистон шахмат федерациясини бошқаради
Пойтахтимизда Ўзбекистон шахмат федерациясининг ҳисобот сайлов конференцияси ўтказилди. Мазкур йиғилишда ақл-идрок ўйини ҳисобланмиш шахматни мамлакатимизда янада ривожлантириш борасида амалга оширилган ишлар ҳисоботи тинглангди.
Киритилди: 13:38, 16.12.2013. Ўқилди: 4789 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Шахмат. Малайзиядан кумуш медаль билан
Жорий йилнинг 9-13 декабрь кунлари Малайзияда дунёнинг 17 давлатидан келган 117 нафар шахмат усталари иштирокида ўтказилган анъанавий халқаро турнирда ҳамюртимиз Андрей Квон кумуш медал совриндори бўлди.
Киритилди: 13:37, 16.12.2013. Ўқилди: 3152 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Эртага кураш бўйича жаҳон чемпионати старт олади
14–декабрь куни Ўзбек миллий кураши бўйича катталар ўртасида 9-бор ташкил этилаётган жаҳон чемпионати баҳслари бошланади. Бу йилги жаҳон чемпионатида ер юзининг беш қитъасидан 300 нафарга яқин полвон ғолиблик учун гиламда бел олишадилар.
Киритилди: 23:24, 13.12.2013. Ўқилди: 3639 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Тошкент, Фарғона ва Самарқанд вилоятларида хоккей жамоаларига асос солинади
Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасида Республика хоккей федерацияси раҳбарияти, спортчи-мураббийлар, ОАВ ходимлари иштирокида матбуот анжумани ўтказилди.
Киритилди: 23:18, 13.12.2013. Ўқилди: 5067 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Шахмат. Жаҳонгир Воҳидов навбатдаги партияда ҳам ғалаба қозонди
Лондон шаҳрида (Англия) классик шахмат бўйича "London Chess Classic" шахмат фестивали дастуридан ўрин олган халқаро турнирда Ватанимиз шарафини ҳимоя қилаётган Жаҳонгир Воҳидов олтинчи турда молдовалик Виорел Иордашеску билан куч синашиб, навбатдаги ғалабага эришди.
Киритилди: 10:27, 13.12.2013. Ўқилди: 3252 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Рафаэль Надал: «Стратегиямни Роналдо билан муҳокама қиламан»
Дунёнинг биринчи рақамли теннисчиси Рафаэль Надал Прагада бўлиб ўтаётган покер бўйича ўйин қатнашмоқда.
Киритилди: 17:54, 12.12.2013. Ўқилди: 4287 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Дзюдо. Осиё чемпионатининг дастлабки кунида 5та медаль
Ўзбекистон дзюдо федерациясининг расмий сайти хабар беришича, Хитойнинг Хайнань шаҳрида дзюдо бўйича ўсмирлар ва кадетлар ўртасида ўтказилаётган Осиё чемпионатининг дастлабки кунида ҳамюртларимиз иккита олтин, битта кумуш ва иккита бронза, жами бешта медални қўлга киритди.
Киритилди: 10:36, 12.12.2013. Ўқилди: 3581 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Гандбол. Ўзбекистон терма жамоалари Таиландда ғолиб бўлишди
2013 йилнинг 3-10 декабрь кунлари Таиландда Жануби-шарқий Осиё гандбол федерацияси томонидан илк маротаба ташкил этилган чемпионатда Ўзбекистон эркаклар ва хотин-қизлар терма жамоалари аъзолари бош совринни қўлга киритди.
Киритилди: 11:24, 11.12.2013. Ўқилди: 3486 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Шахмат. Ҳамюртларимиз халқаро турнирларда муносиб иштирок этишмоқда
Лондон шаҳрида (Англия) классик шахмат бўйича "London Chess Classic" шахмат фестивали дастуридан ўрин олган халқаро турнирда бугун бешинчи тур баҳслари ўтказилади.
Киритилди: 11:19, 11.12.2013. Ўқилди: 3512 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Шахмат. Жаҳонгир Воҳидовдан навбатдаги ғалаба
Лондонда классик шахмат бўйича "London Chess Classic" шахмат фестивали дастуридан ўрин олган халқаро турнирда бугун тўртинчи тур баҳслари ўтказилади.
Киритилди: 19:47, 10.12.2013. Ўқилди: 3466 марта. Фикрлар сони: 1 та.