Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида бўлиб ўтаётган бокс бўйича жаҳон чемпионатининг финалида Жасурбек Латипов россиялик Миша Алоян билан жанг олиб боради.
Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида бўлиб ўтаётган бокс бўйича жаҳон чемпионатининг финалида 9та мамлакат вакиллари олтин медал учун рингга кўтариладилар.
Ўзбекистонлик боксчи Ойбек Мамазулунов Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида давом этаётган жаҳон чемпионатининг финалига чиқа олмади.
Ўзбекистонлик боксчи Жасурбек Латипов Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида давом этаётган жаҳон чемпионатининг финалига чиқди.
Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида бокс бўйича ўтказилаётган жаҳон чемпионатида кеча чорак финал жанглари ўтказилиб, ўз вазнларида камида бронза медалларини нақд қилиб қўйган чарм қўлқоп усталарининг номлари маълум бўлди.
Жаҳон чемпионати иштирок этаётган бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоасининг икки аъзоси ярим финал йўлланмасини қўлга киритди.
Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида ўтказилаётган жаҳон чемпионатида чорак финалчилар номи маълум бўлди.
Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида ўтказилаётган жаҳон чемпионатида кеча бешта вазн тоифасида нимчорак финал баҳслари ўтказилди.
Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида бокс бўйича ўтказилаётган жаҳон чемпионатида бир йўла саккиз нафар ҳамюртимиз 1/16 финал жангларини муваффақиятли якунлаб, нимчорак финалга чиқдилар.
Шу йилнинг 6 октябрь куни ўзбекистонлик таниқли профессионал боксчи Алишер Раҳимовга бир гуруҳ безорилар ҳужум қилишган. Бу ҳақда Интернетдаги манбалар боксчининг ўзига таяниб хабар беришмоқда.
Барчага маълум ва машҳур боксчимиз Руслан Чагаев 19 октябрь куни ўзининг 35 ёшини қутлайди. Имкониятдан фойдаланиб, таниқли “ўзбек Тайсонини” табриклаймиз ва бирйўла унга ҳаёти, режалари ва рақиблари ҳақидаги саволлар билан мурожаат қиламиз.
Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида бокс бўйича ўтказилаётган жаҳон чемпионатида тўрт нафар чарм қўлқоп усталаримиз биринчи босқичдан муваффақиятли ўтиб, ғолиблик учун курашни давом эттирмоқда.
Жорий йилнинг 14-26 октябрь кунлари Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида бокс бўйича катталар ўртасида жаҳон чемпионати баҳслари ўтказилади.
Руслан Чагаев кеча бўлиб ўтган жангда сербиялик Йово Пударни очколар бўйича мағлуб этиб, WBA версияси бўйича қитъалараро ва PABA (Паносиё бокс ассоциацияси) чемпионлик камарларини қўлга киритди.