Қўқонлик футбол мухлислари учун яхши хабар.
Хабар бериб ўтганимиздек, бугун 31 июль куни “Локомотив” сафига келиб қўшилган футболчилар (Иван Нагаев ва Мўйдин Мамазулумов)ни ОАВ ходимларига таништирмоқчи эдик.
Эртага Ўзбекистон Кубогининг ярим финал босқичи учун қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтади. Қуръада дастлабки учрашувда қайси жамоа мезбон бўлишига ойдинлик киритилади.
Иккинчи даврада жамоамиз сафига келиб қўшилган футболчилар бўлди. Ўтган мавсумларда жамоамиз шарафини ҳимоя қилган ва йил бошида "Бунёдкор" билан шартнома имзолаган Мирзоҳид Ғофуров иккинчи даврада яна "Машъал"га қайтди.
Жамоамизга иккинчи даврада таклиф этилган футболчиларни тақдимот маросими ўтказилади.
Муборакнинг «Машъал» клуби дарвозабони Санжар Қувватов «Футбол Экспресс» газетасига интервью берар экан, «Динамо» жамоаси посбони украиналик Андрей Мельничукни Олий Лигадаги энг кучли легионер дарвозабон деб атади.
2 август куни Қўқондаги “Марказий” ўйингоҳда Олий лиганинг 16-туридан ўрин олган “Қўқон-1912” – “Динамо” учрашув бўлиб ўтишидан хабарингиз бор.