Аввал хабар қилганимиздек, 10 декабрда пойтахтимиз Тошкентда тўпланиб, тиббий кўрикдан ўтган “Насаф” футболчилари айни кунларда Қарши шаҳрида янги мавсумга тайёргарликни бошлаб юборишган.
Киритилди: 15:52, 16.12.2013. Ўқилди: 3127 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ўзбекистоннинг амалдаги чемпиони ва кубоги соҳиби “Бунёдкор” жамоаси янги мавсумга тайёргарликни бошлади. 14 декабрь куни жамоа аъзолари тўпланишди ва футболчилар тиббий кўрикдан ўтишди. 15-16 декабрь куни асосан тикланиш машқлари режалаштирилган бўлса, 17 декабрдан бошлаб машғулотлар кунига 2 мартадан ўтказилади. Дастлабки йиғин 29 декабрь куни ниҳоясига етади.
Киритилди: 14:11, 16.12.2013. Ўқилди: 4002 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Вадим Абрамовнинг "Астана"дан кетиши билан пойтахт клубига нисбатан қозоқ ОАВда танқидий муносабат ошиб кетди. Нафақат ушбу клуб, балки бошқа жамоаларда ҳам кетма-кет мураббий ва баъзан раҳбарларнинг истеъфога чиқарилиш ҳолатлари бугун қозоқ футболида янгилик бўлмай қолди. Ушбу мавзуда атрофлича фикр юритиб, "Пойтахт муаммоси" номли мақола эълон қилган Sports.kz мухбири Всеслав Половецнинг фикрларидан иқтибос келтириб ўтишни лозим топдик.
Киритилди: 12:47, 16.12.2013. Ўқилди: 6293 марта. Фикрлар сони: 15 та.
Бугун "Насаф"нинг моҳир марказий ҳимоячиси Эркин Бойдуллаевнинг соғлиги билан қизиқиб, қисқача суҳбат қилишга муяссар бўлдик. Албатта, барча мухлисларни яқинлашиб келаётган "Насаф"нинг сафарда ўтказадиган ОЧЛ плей офф ўйинларида таркиб юзасидан бироз хавотирлари бор десак муболаға бўлмаса керак. Аслида таркиб бўйича эмас балки жорий мавсумда жароҳат олган ўйинчиларни қачон майдонга туша олиши кўпроқ қизиқтириши турган гап.
Киритилди: 12:03, 16.12.2013. Ўқилди: 3741 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Аввал хабар берганимиздек, Тошкентнинг "Бунёдкор" клуби таътилдан қайтди. Шу муносабат билан клуб матбуот хизмати жамоа бош директори Бахтиёр Бобоевдан тайёргарлик жараёнига оид маълумот беришини сўраб мурожаат қилди.
Киритилди: 11:59, 16.12.2013. Ўқилди: 3130 марта. Фикрлар сони: 4 та.
"Пахтакор" Виарежжиода ўтказиладиган "Коппа Карневале" турнири ташкилотчилари томонидан 2014 йилги мусобақага таклиф этилди.
Киритилди: 12:01, 16.12.2013. Ўқилди: 3496 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Пешонамга тағин неча йил умр кўриш ёзилган бўлса, шунча йил яшайман. Шунча йил Сиздан миннатдор ҳолда яшайман.
Киритилди: 10:46, 16.12.2013. Ўқилди: 3990 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Киритилди: 20:19, 15.12.2013. Ўқилди: 10759 марта. Фикрлар сони: 11 та.
"Бунёдкор" январь ойида БААда ўқув-машғулот йиғинини ўтказади.
Киритилди: 15:52, 15.12.2013. Ўқилди: 5655 марта. Фикрлар сони: 18 та.
Осиё Чемпионлар Лигаси-2014 плей-офф баҳсларидаги иштироки туфайли мавсумолди ўқув-машғулотлар йиғинига бошқа клублардан эртароқ киришган «Локомотив» клуби аъзолари шу кунларда машғулотларга зўр беришмоқда.
Киритилди: 14:51, 15.12.2013. Ўқилди: 5652 марта. Фикрлар сони: 28 та.
Футбол — миллионлар ўйини. Ушбу мўжизакор ўйинни мухлисларсиз тасаввур этиш қийин. Кимга ҳам ёқади бўм бўш стадионда футбол ўйнаш. Энг зўр ва чиройли ҳаракатларни қилсанг-у сени ҳеч ким олқишламаса.
Киритилди: 14:43, 15.12.2013. Ўқилди: 5726 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Аввал хабар берганимиздек, кеча "Насаф" футбол клуби фаол мухлислари йиғилиши бўлиб ўтди. Унда мухлислар клуби фаолиятига оид бир қатор масалалар кўриб чиқилди.
Киритилди: 13:46, 15.12.2013. Ўқилди: 3090 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Mавсум якунларига кўра, Самарқанднинг «Динамо» клуби олий лигада 8-ўринни эгаллади.
Киритилди: 12:44, 15.12.2013. Ўқилди: 4453 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 12:40, 15.12.2013. Ўқилди: 4670 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Киритилди: 12:35, 15.12.2013. Ўқилди: 3585 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик мутахассис Вадим Абрамовнинг "Астана"дан кетиши қозоқ футболининг очиқ осмонида момақалдироқ чаққандек бўлди, деб ёзади Sports.kz. Мураббийнинг ўзи учун ҳам шу фикрни айтиш мумкин. Терма жамоамизнинг собиқ бош мураббийи юқоридаги сайт билан суҳбатда буни баён қилган.
Киритилди: 13:40, 14.12.2013. Ўқилди: 7190 марта. Фикрлар сони: 31 та.
Игнатий Нестеровнинг “Бунёдкор”дан унинг ашаддий рақиби “Локомотив” жамоасига кўчиб ўтиши ўзига хос шов-шув уйғотди.
Киритилди: 13:29, 14.12.2013. Ўқилди: 3894 марта. Фикрлар сони: 3 та.
12 декабрдан «Локомотив» янги футбол мавсумига тайёргарликни бошлади. Жамоа 12 декабрдан то ой охирига қадар Тошкентда машғулотларни давом эттиради.
Киритилди: 11:32, 14.12.2013. Ўқилди: 3533 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Янги мавсумда ўз олдига юқори мақсадларни қўйган “Нефтчи” жамоаси тайёргарликни давом эттирмоқда. Амет Мемет бошчилигидаги мураббийлар штаби кунига икки маҳалдан машғулотлар олиб боришмоқда.
Киритилди: 23:26, 13.12.2013. Ўқилди: 6607 марта. Фикрлар сони: 19 та.
Футболда фаолияти мобайнида бир жамоа шарафини ҳимоя қилган ўйинчилар камдан-кам учрайди.
Киритилди: 19:56, 13.12.2013. Ўқилди: 3222 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Абрамовнинг "Астана" клубини тарк этишидан Қозоғистон Профессионал футбол лигаси раҳбари Михаил Гурман барчадан кўра кўпроқ ғазабланди.
Киритилди: 18:10, 13.12.2013. Ўқилди: 9062 марта. Фикрлар сони: 21 та.
Ўзбекистонлик ҳимоячи Ислом Тўхтахўжаев ҳам бош мураббий Вадим Абрамов билан биргаликда "Астана"ни тарк этди.
Киритилди: 18:05, 13.12.2013. Ўқилди: 4700 марта. Фикрлар сони: 6 та.
"Астана" президенти Эсмухамет Спанов ва бош мураббийи Вадим Абрамовнинг жамоадан кетиш сабабларига аниқлик киритилди.
Киритилди: 17:59, 13.12.2013. Ўқилди: 10396 марта. Фикрлар сони: 19 та.
Ўзбекистонлик мутахассис Вадим Абрамов "Астана"да ишламайди, дея хабар бермоқда клуб расмий сайти.
Киритилди: 15:21, 13.12.2013. Ўқилди: 6389 марта. Фикрлар сони: 18 та.
Киритилди: 15:20, 13.12.2013. Ўқилди: 3458 марта. Фикрлар сони: 2 та.