Маълумингизким, юртимизда Германия Бундеслигасининг "Ҳанновер-96" клубининг мураббийларидан бири Андрей Вайберт меҳмон бўлиб, турли шаҳарларимизда ёш футболчилар учун машғулот ва мастер-класслар ўтказиб кетди.
Киритилди: 02:08, 12.09.2013. Ўқилди: 5062 марта. Фикрлар сони: 14 та.
Юртимизни истеъдодли ёшларга бой мамлакат деб бежизга айтишмайди. Ана шундай ёЮртимизни истеъдодли ёшларга бой мамлакат деб бежизга айтишмайди. Ана шундай ёшлардан бири шубҳасиз Жаҳонгир Абдусаломов саналади. шлардан бири шубҳасиз Жаҳонгир Абдусаломов саналади.
Киритилди: 17:11, 29.08.2013. Ўқилди: 7750 марта. Фикрлар сони: 18 та.
Германия Федератив Республикасининг Ўзбекистондаги элчихонаси 2013 йил 28 августдан 5 сентябрга қадар спортнинг футбол йўналиши бўйича ўзининг навбатдаги лойиҳасини амалга оширади. Бу ҳақда элчихонанинг "Stadion.Uz"га келиб тушган пресс-релизида айтилишича, шу мақсадда Германия Бундеслигаси вакили ҳисобланадиган "Ҳанновер 96" жамоасининг футбол мактаби мураббийи Андрей Вайберт Ўзбекистонга таклиф қилинган. У Тошкент, Гулистон, Жиззах, Бухоро, Навоий ва Қарши шаҳарларининг ҳар бирида футбол мактабларининг 14 нафар тарбияланувчиси билан футбол бўйича уч соатлик маҳорат дарслари ўтказади.
Киритилди: 11:38, 22.08.2013. Ўқилди: 4235 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўтган ҳафтада пойтахтимизда 1999 йилда таваллуд топган футболчилар ўртасида анъанавий Владимир Десятчиков хотира турнири бўлиб ўтади.
Киритилди: 16:13, 19.08.2013. Ўқилди: 3062 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тошкент шаҳрида Владимир Десятчиков хотира турнири бўлиб ўтаётганидан хабарингиз бор. Ушбу хотира турнирининг бугун финал учрашуви бўлиб ўтди.
Киритилди: 16:50, 18.08.2013. Ўқилди: 3868 марта. Фикрлар сони: 6 та.
"Хотира қанотлари" турнирида "Пахтакор" академияси тарбияланувчилари ғалаба қозонди.
Киритилди: 22:26, 11.08.2013. Ўқилди: 3519 марта. Фикрлар сони: 2 та.
"Хотира қанотлари" хотира турнири финалида "Пахтакор" ва "Машъал" ёшлари баҳс олиб боради. Кеча мусобақада "плей-офф" баҳсларида биринчи кун ўйинлари ўтказилди.
Киритилди: 10:37, 10.08.2013. Ўқилди: 3294 марта. Фикрлар сони: 2 та.
"Хотира қанотлари" халқаро турнирида гуруҳ баҳслари ниҳоясига етди. 3-турда қайд этилган натижалар қуйидагича:
Киритилди: 20:33, 08.08.2013. Ўқилди: 3599 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча бошланган "Хотира қанотлари" мусобақасида бугун иккинчи тур ўйинлари якунланди.
Киритилди: 17:09, 07.08.2013. Ўқилди: 3457 марта. Фикрлар сони: 1 та.
1979 йилги авиаҳалокатда ҳаётдан кўз юмган "Пахтакор" жамоаси аъзолари хотирасига бағишлаб анъанавий тарзда ўтказиб келинаётган бу галги мусобақада 16 жамоа 4 гуруҳда иштирок этмоқда.
Киритилди: 10:45, 07.08.2013. Ўқилди: 3331 марта. Фикрлар сони: 2 та.
5-10 август кунлари 1979 йилги авиаҳалокатда ҳаётдан кўз юмган жамоа хотирасига бағишлаб, "Хотира қанотлари" турнири бўлиб ўтади.
Киритилди: 17:21, 19.07.2013. Ўқилди: 3757 марта. Фикрлар сони: 1 та.
24-25 июнь кунлари Тошкент шаҳрида 1998-99 йилда туғилган ўсмирлар ўртасида республика минтақавий турнири бўлиб ўтди. Унда республикамизнинг барча вилоят терма жамоалари иштирок этишди.
Киритилди: 16:30, 26.06.2013. Ўқилди: 3567 марта. Фикрлар сони: 1 та.
24-25 июнь кунлари терма жамоа базаси саналган «Чиғатой» спорт мажмуасида 1998 йилда туғилган болалар ўртасида турнир бўлиб ўтади.
Киритилди: 15:09, 21.06.2013. Ўқилди: 3536 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Фарғона шаҳридаги «Нефтчи» профессионал футбол клуби тасарруфидаги болалар ва ўсмирлар футбол мактабида капитал қурилиш ишлари якунланди. Бу ҳақда Ўзбекистон Миллий Ахборот агентлиги хабар бермоқда.
Киритилди: 23:08, 06.06.2013. Ўқилди: 4288 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Ироқ U-20 терма жамоасига қарши учрашув якунига етгач, “Бунёдкор” ёшлари устози Александр Мочиновнинг ўйин ҳақидаги фикрлари билан қизиқдик.
Киритилди: 12:43, 30.05.2013. Ўқилди: 4027 марта. Фикрлар сони: 1 та.
27-29 апрель кунлари Фарғона шаҳрида 2000-2001 йилда туғилган ўсмирлар ўртасида Фарғонанинг «Нефтчи» клубининг 50-йиллик юбилейи муносабати билан республиканинг турли вилоятларидан ташриф буюрган жамоалар ўртасида турнир бўлиб ўтди.
Киритилди: 15:25, 05.05.2013. Ўқилди: 3732 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Шу кунларда Бухоро шаҳрида "Хотира ва қадрлаш" кунига бағишланган мусобақа ўтказилмоқда.
Киритилди: 10:36, 05.05.2013. Ўқилди: 3386 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 1999 йил 2 мартдаги «9 майни Хотира ва Қадрлаш куни, деб нишонлаш тўғрисида»ги Фармони асосида мамлакатимизда ҳар йили Хотира ва Қадрлаш куни умумхалқ байрами сифатида кенг нишонланиб келинмоқда.
Киритилди: 09:37, 05.05.2013. Ўқилди: 4634 марта. Фикрлар сони: 49 та.
Ҳар бир ота-она футбол билан шуғулланаётган фарзанди тез орада катта футболда ўз ўрнини топиб кетишини орзу қилади.
Киритилди: 20:42, 03.05.2013. Ўқилди: 13619 марта. Фикрлар сони: 17 та.
Мамлакатимизда жисмонан ва маънан соғлом, ҳеч кимдан кам бўлмаган авлодни тарбиялашга алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Киритилди: 10:09, 22.04.2013. Ўқилди: 4953 марта. Фикрлар сони: 24 та.
Кейинги пайтда Наманган вилоятининг чекка ҳудудларида ҳам миллионлар ўйинига катта эътибор қаратиб келинмоқда.
Киритилди: 21:17, 18.04.2013. Ўқилди: 4187 марта. Фикрлар сони: 13 та.
25-30 апрель кунлари Фарғона шаҳрида 2000 ва 2001 йилларда туғилган ўсмирлар ўртасида футбол мусобақаси бўлиб ўтади.
Киритилди: 16:47, 18.04.2013. Ўқилди: 3733 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Анъанавий тарзда ўтказиб келинаётган мусобақада "Пахтакор" охирги йилларда мунтазам равишда турнирга таклиф этилаётганди ва унда қатнашиб келганди.
Киритилди: 10:43, 10.02.2013. Ўқилди: 4066 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўтган мавсум ўзининг омадсиз иштироки натижасида олий лигани тарк этган «Андижон» жамоаси янги мавсумга жиддий тайёргарлик кўриб, яна олий лигада иштирок этиш ҳуқуқини қўлга киритишни ўз олдига мақсад қилган.
Киритилди: 10:34, 12.01.2013. Ўқилди: 6712 марта. Фикрлар сони: 22 та.
12-18 ноябрь кунлари Қарши шаҳрида олий ва биринчи лига клубларининг 1996-1997 йилларда таваллуд топган тайёрлов гуруҳлари ўртасидаги мусобақанинг республика финал босқичи учрашувлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 12:58, 19.11.2012. Ўқилди: 3957 марта. Фикрлар сони: 1 та.