Buxoro davlat universitetining «BuxDU» klubi Proliganing 2026-yilgi mavsumi uchun so‘nggi qatnashchi sifatida ro‘yxatdan o‘tkazildi.
Bekobodning «Metallurg» jamoasi yangi mavsum oldidan tarkibni mustahkamlash ishlarini izchil davom ettirmoqda.
Yangi mavsum oldidan "Qo‘qon-1912" tarkibni shakllantirish ishlarini jadal davom ettirmoqda.
Olmaliqning OKMK jamoasi yangi mavsum oldidan tarkib barqarorligini ta’minlash yo‘lida muhim qadam tashladi.
OKMK FK tarkibni saviyali legionerlar bilan kuchaytirish barobarida, mahalliylashtirish va jamoani iste’dodli yoshlar bilan to‘ldirishda ham davom etadi.
Olmaliqning OKMK FK jamoasi tarkibni kuchaytirishda davom etadi. Serbiyalik hujumkor yarim himoyachi Urosh Koyich bilan rasman shartnoma imzolandi.
2021 yilning 28 sentyabr kuni Madridda Tibo Kurtua darvozasiga to‘p kiritgan hamyurtimiz Jasur Yaxshiboyev «Lokomotiv» PFK bilan shartnoma imzoladi, deya xabar berdi klub matbuot xizmati.
O‘zbekistonlik hakam ayollar o‘rtasidagi Jahon chempionati saralash o‘yinlarini boshqarib boradi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 3-noyabrdagi 355-sonli Qaroriga muvofiq, Milliy futbol markazi tuzilmasida Respublika futbol akademiyasi qayta tashkil etildi.
Qishki transfer oynasida «Dinamo» futbolchisiga aylangan Bektemir Abdumannonov jamoa bilan Dubayda yangi mavsumga puxta hozirlik ko‘rdi.
«Dinamo» jamoasi Dubaydagi ikkinchi yig‘ini doirasidagi so‘nggi 5-uchrashuvini Qozog‘istonning «Elimay» klubiga qarshi o‘tkazib, 2:2 hisobida durang qayd etdi.
«Dinamo» jamoasi mavsum oldidan tajribali o‘yinchilar bilan birga yosh iqtidorlar bilan ham safini kuchaytirdi.
Avvalroq xabar berganimizdek, serbiyalik himoyachi Vladimir Bubanya "Metallurg"da ham 15-raqam ostida to‘p tepadigan bo‘ldi.
OKMK professional futbol klubi yangi mavsum oldidan tarkibni kuchaytirish va hujum chizig‘idagi taktik imkoniyatlarni kengaytirish maqsadida o‘zining sobiq legioneri Siyovash Haqnazariyni ortga qaytardi.