Киритилди: 20:53, 14.12.2014. Ўқилди: 3600 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2014 йилнинг 12 декабрь куни Гонконгда дзюдо бўйича ёшлар ўртасидаги VIII Осиё чемпионати ўз ниҳоясига етди. Қитъамизнинг биринчилиги медалларини қўлга киритиш учун мусобақага 18 та давлат дзюдочилари ташриф буюришди.
Киритилди: 20:52, 14.12.2014. Ўқилди: 4511 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Енгилмас Флойд Мэйвезер ва Мэнни Пакьяо баҳси бокс тарихидаги энг қиммат жангга айланиши мумкин.
Киритилди: 15:31, 14.12.2014. Ўқилди: 5508 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Австралия очиқ чемпионатининг расмий сайти турнирнинг дастлабки иштирокчилари аниқланганини маълум қилди. Унга кўра, эркаклар рейтингида ТОП-100дан жой олган ҳар бир теннисчи тўғридан тўғри йўлланма олади.
Киритилди: 00:03, 13.12.2014. Ўқилди: 4016 марта. Фикрлар сони: 3 та.
“Формула-1” автопойгасининг икки карра чемпиони Фернандо Алонсо “Ferrari” жамоасидан “McLaren” жамоасига ўтди.
Киритилди: 17:12, 12.12.2014. Ўқилди: 3889 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Монакода якунига етган Халқаро олимпия қўмитаси (ХОҚ)нинг 127-сессиясида олимпия харакатини ривожлантириш бўйича бир қатор янги тамойиллари тасдиқланди.
Киритилди: 17:03, 12.12.2014. Ўқилди: 3995 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Озарбайжон пойтахти Боку шаҳрида бокс бўйича ёшлар ўртасида ўтказилган халқаро турнирда Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари 6 та олтин, 1 та кумуш ва 3 та бронза медалини қўлга киритиб, мутлоқ ғолибликни қўлга киритди.
Киритилди: 16:29, 12.12.2014. Ўқилди: 4272 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Киритилди: 15:07, 10.12.2014. Ўқилди: 3758 марта. Фикрлар сони: 1 та.
5 декабрдан 7 декабрга қадар Минскда Таэквандо бўйича Жаҳон Кубоги бўлиб ўтди.
Киритилди: 18:59, 09.12.2014. Ўқилди: 3888 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Халқаро олимпия қўмитаси 8−9 декабрь кунлари Монакода бўлиб ўтган навбатдан ташқари 127-сессиясида ёзги ва қишки Олимпия ўйинлари иштирокчилари сони, шунингдек медаллар тўпламларига нисбатан чекловлар киритди.
Киритилди: 17:32, 09.12.2014. Ўқилди: 4020 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Шахмат Қишки Олимпия ўйинлари дастурига киритилмайди. Бу қарорга Халқаро Олимпия қўмитаси (ХОҚ)нинг Монте-Карлода бўлиб ўтган йиғилишида келинди.
Киритилди: 17:22, 09.12.2014. Ўқилди: 3315 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Беш вазн тоифасида жаҳон чемпиони америкалик Флойд Мейвезер кутилмаганда АҚШлик таниқли актриса ва раққоса Стефани Мозлининг ўлдирилишига гувоҳ бўлиб қолди.
Киритилди: 16:16, 09.12.2014. Ўқилди: 3737 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Британия шаҳзодаси Уильям ва унинг рафиқаси, Кембриж герцогиняси Кейт Миддлтон МБА мунтазам чемпионати доирасида ўтказилувчи "Бруклин" ва "Кливленд" жамоалари ўртасидаги учрашувни кузатиб боради.
Киритилди: 20:05, 08.12.2014. Ўқилди: 5170 марта. Фикрлар сони: 1 та.