Бокс бўйича терма жамоамиз аъзолари Баҳодир Жалолов ва Камолжон Мелиевлар Болгариянинг София шаҳрида бокс бўйича ўтказилаётган анъанавий 65-халқаро «Странжа» мусобақалари ярим финалига чиқиб, камида бронза медалларини нақд қилиб қўйишди.
Киритилди: 08:53, 02.03.2014. Ўқилди: 3102 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистоннинг иккинчи рақамли ракетка устаси Фаррух Дўстов Франциянинг Шербур шаҳрида ўтказилаётган «Челленжер» туркумига кирувчи «Cherbourg Challenger-2014″ яккалик мусобақалари финалига чиқиш учун кураш олиб борадиган бўлди.
Киритилди: 08:42, 02.03.2014. Ўқилди: 2900 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 15:05, 01.03.2014. Ўқилди: 7075 марта. Фикрлар сони: 22 та.
Ўзбекистонлик теннисчи Альбина Хабибулина Қозоғистоннинг Остона шаҳрида Халқаро теннис федерацияси (ITF) томонидан ўтказилган жуфтлик мусобақаларининг ғолиби бўлди.
Киритилди: 07:32, 01.03.2014. Ўқилди: 2589 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Болгария пойтахти София шаҳрида бокс бўйича ўтказилаётган "Странжа" халқаро турнирида ярим финал баҳслари бошланди.
Киритилди: 18:26, 28.02.2014. Ўқилди: 3608 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Болгария пойтахти София шаҳрида бокс бўйича анъанавий тарзда ўтказилиб келинадиган "Странжа" халқаро турнирида бугун ярим финал баҳслари ўтказилади.
Киритилди: 17:30, 28.02.2014. Ўқилди: 3295 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Россия бош вазири Димитрив Медведев Сочи Олимпиадасида совриндор бўлган спортчиларга давлат мукофотларини топширди.
Киритилди: 19:13, 27.02.2014. Ўқилди: 6913 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин Бирлашган Араб Амирликларининг Дубай шаҳрида теннис бўйича ўтказилаётган “Dubai Duty Free Tennis Championships” халқаро турнирининг жуфтликлар мусобақада чорак финалга чиқди.
Киритилди: 10:26, 27.02.2014. Ўқилди: 3300 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Яқинда 72 ёшга тўлган америкалик боксчи Муҳаммад Али Твиттерда дастлабки хабарни қолдирди. Боксчи ўзининг илк чемпионлигини қўлга киритганига 50 йил тўлган кун - 25 февраль куни қуйидагича хабар ёзди.
Киритилди: 14:44, 26.02.2014. Ўқилди: 4047 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Dubai Duty Free Tennis Championships турнирининг биринчи давраси мамлакатимизнинг биринчи ракеткачиси Денис Истомин турнирнинг амалдаги ғолиби сербиялик Новак Жокович билан ўзаро куч синашди.
Киритилди: 09:57, 26.02.2014. Ўқилди: 3996 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Россия аёллар терма жамоаси аъзоси, Сочи Олимпиадасининг биатлон мусобақаларида кумуш медални қўлга киритган Ольга Вилухина мусобақа вақтида жуда кўп куч сарфлаган ва озиб кетган.
Киритилди: 22:15, 25.02.2014. Ўқилди: 5230 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бирлашган Араб Амирликларининг Дубай шаҳрида паралимпиячилар ўртасида енгил атлетика бўйича давом этаётган Гран-при турнирида мамлакатимиз спортчилари Осиё рекордларини янгилашда давом этмоқдалар.
Киритилди: 14:58, 25.02.2014. Ўқилди: 4770 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ўзбекистон бокс бўйича ёшлар терма жамоаси Россиянинг Анапа шаҳрида халқаро тоифадаги спорт устаси Николай Павлюков хотирасига бағишланган VII халқаро мусобақаларда иштирок этиб олтита медални қўлга киритди.
Киритилди: 10:46, 25.02.2014. Ўқилди: 3248 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Бирлашган Араб Амирликларининг Дубай шаҳрида паралимпиячилар ўртасида енгил атлетика бўйича давом этаётган Гран-при турнирида мамлакатимиз спортчилари муваффақиятли иштирокларини давом эттирмоқдалар.
Киритилди: 17:02, 24.02.2014. Ўқилди: 3939 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Халқаро эркаклар теннис ташкилоти АТP янги рейтингни эълон қилди. Унга кўра ҳамюртимиз Денис Истомин 54-поғонада қайд этилди. Денис ҳафта давомида 11 очко йўқотган.
Киритилди: 16:55, 24.02.2014. Ўқилди: 3593 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Испаниялик теннисчи Рафаэль Надал икки сетда (6:3, 7:6) украиналик Александр Долгополовни мағлубиятга учратди ва Рио-де-Жанейродаги мусобақа ғолибига айланди.
Киритилди: 11:29, 24.02.2014. Ўқилди: 3144 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Андижон олимпия захиралари коллежи манежида эркаклар ва қизлар ўртасида индор-хоккей бўйича Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтди. «Андижоннома» газетаси хабарига кўра, унда саккиз жамоа иштирок этиб, ғолиблик учун ўзаро баҳс олиб борди.
Киритилди: 10:14, 24.02.2014. Ўқилди: 3837 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Халқаро Олимпия қўмитаси раҳбари Томас Бах Сочидаги XXII қишки Олимпиадани ёпиқ деб эълон қилди.
Киритилди: 09:19, 24.02.2014. Ўқилди: 5893 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Сочида 22-Олимпиадасининг ёпилиш маросими давом этмоқда. Хабарингиз бор, очилиш маросимида қор парчаларидан Олпмпиада ҳалқалари ясалиши керак эди, лекин техник муаммо сабаб бешинчи ҳалқа очилмай қолган эди.
Киритилди: 21:26, 23.02.2014. Ўқилди: 6493 марта. Фикрлар сони: 13 та.
Сочида 22-қишки Олимпиада ўйинлари якунланди. Ҳозиргина ёпилиш маросими бошланди.
Киритилди: 21:09, 23.02.2014. Ўқилди: 6176 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Хоккей бўйича Канада эркаклар терма жамоаси Сочи олимпиадасининг энг сўнгги олтин медалини қўлга киритди. Улар финалда Швеция терма жамоасини 3:0 ҳисобида мағлуб этишди (ҳар бир бўлимда биттадан гол).
Киритилди: 19:08, 23.02.2014. Ўқилди: 4720 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Қозоғистон пойтахти Астана шаҳрида “Челленжер” туркумига кирувчи халқаро турнирнинг ярим финал ўйинлари якунланди.
Киритилди: 14:28, 23.02.2014. Ўқилди: 2506 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россия делегацияси Сочи олимпиадасини энг юқори нотада якунлайдиган бўлди. Бугун чанғи спортида 50 км. масофага ўтказилган масс-стартда барча медаллар мезбон жамоа вакилларига насиб этди:
Киритилди: 13:50, 23.02.2014. Ўқилди: 6079 марта. Фикрлар сони: 3 та.
21-23 февраль кунлари Германиянинг Дюсселдорф шаҳрида дзюдо бўйича Гран-При туркумидаги мусобақа бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 13:06, 23.02.2014. Ўқилди: 3574 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Норвегиялик чанғичи Марит Бьоргендан допинг-назорат учун қон таҳлили ижобий натижа берган. Бу ҳақида Норвегия ОАВ хабар тарқатди. Лекин бу ҳали расмий хабар эмас.
Киритилди: 12:35, 23.02.2014. Ўқилди: 6319 марта. Фикрлар сони: 2 та.