Сочи-2014. Дастлабки олтин медални АҚШ қўлга киритди
Қишки олимпия ўйинларининг дастлабки медаллар комплекти ўз эгаларига топширилди. АҚШлик сноубордчи Сейж Коценбург слоупстайл мусобақасида олимпия чепионлигини қўлга киритди. Коценбург 93,5 балл тўплади.
Киритилди: 15:14, 08.02.2014. Ўқилди: 3180 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Сочи-2014. Бугун 5та медаллар ўз эгаларини топади
Қишки олимпия ўйинлари бошланди! Олимпиаданинг дастлаб кунида 5та комплект медаллар ўз эгаларини топади. Бугунги кун анонси билан таништириб ўтамиз.
Киритилди: 11:44, 08.02.2014. Ўқилди: 3780 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Сочида олимпия олови ёқилди
Сочида XXII Қишки Олимпиада ўйинлари олови ёқилди. Уни уч карра олимпия чемпиони, Россия хоккей федерацияси президенти Владислав Третьяк ва музда нафис учиш бўйича уч карра олимпия чемпиони Ирина Роднина ёқишди.
Киритилди: 00:15, 08.02.2014. Ўқилди: 3425 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Сочи-2014. Россия телевидениеси очилиш маросимида Ўзбекистонни Тожикистон билан адаштирди
Сочи-2014 Қишки Олимпиадаси очилиш маросимидан ташкил этилган жонли эфир вақтида Россия телевидениесининг «Спорт» телеканали шарҳловчилари Ўзбекистон терма жамоасини Тожикистон дея таништиришди.
Киритилди: 23:00, 07.02.2014. Ўқилди: 9471 марта. Фикрлар сони: 93 та.
Сочи-2014. Ўзбекистон делегацияси стадиондан ўтди (фото)
Йигирма иккинчи қишки олимпия ўйинлари расман очилди. Россияга ташриф буюрган 88 мамлакат вакиллари Сочидаги бош стадион — "Фишт"дан парад тарзда бирин-кетин ўтишди.
Киритилди: 22:36, 07.02.2014. Ўқилди: 6229 марта. Фикрлар сони: 39 та.